Wystawa w Tarnobrzeskim Domu Kultury

17 października dzieci z grupy 5 i 6-latków wybrały się na wystawę w TDK-u pt. ,,Dzieła mistrzów polskiej ilustracji”.  Na wystawie prezentowane były ilustracje Mistrzów Polskiej Ilustracji m.in.: Edwarda Lutczyna, Zbigniewa Rychlickiego, Mirosława Pokory, Wandy Orlińskiej, Zbigniewa Witwickiego, Marii Orłowskiej- Gabryś i najbardziej chyba rozpoznawalny znak graficzny w historii polskiej literatury dziecięcej - pomarańczowa rybka, koniczynka i kojarzący się z poczuciem bezpieczeństwa domek.

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne święto Pracowników oświaty obchodziliśmy w naszym przedszkolu 16 października. Tego dnia Muchomorki zaprosiły wszystkich na "uroczyste spotkanie w sali na dywanie". Było wesoło i słodko. Muchomorki z humorem zastanawiały się jakie niespodzianki można by przygotować dla pań, wśród pomysłów największe salwy śmiechu wywołał:

Schowajmy się wszyscy- to będzie kawał!

Nie żartuj Oskar - Pani padnie na zawał!!

Była też nauka "czekoladowego tańca", życzenia, nagrody i upominki, a na koniec dla aktorów słodka niespodzianka.

Lekcja Przyrodnicza

Sprzątanie świata

15 września 5 i 6-latki wzięły udział w akcji "Sprzątanie Świata". Wcześniej dzieci zostały wprowadzone w tematykę dbania o środowisko. Przedszkolaki gromadziły wiedzę na temat  zachowań proekologicznych, segregowały śmieci, rysowały otoczenie, w którym chciałyby mieszkać. W dniu ,,sprzątania”, dzieci pełne zapału, zaopatrzone w rękawiczki ruszyły w teren wokół przedszkola. Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek i przyrodę. Dzieci uczestniczyły w akcji bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem.