"Gucio zaczarowany"- Teatr Bajka ze Starego Sącza

Dzień otwarty

Spotkanie z Panem Prezydentem

12 lutego odwiedził nasze przedszkole znakomity gość - Prezydent Tarnobrzega - Pan Dariusz Bożek. Nasz gość przeczytał dzieciom fragment książki Jana Brzechwy " Podróże Pana Kleksa". Nie zabrakło również rozmowy o kleksach, piórze i atramencie. Dzieci jak zwykle miały pytania do Prezydenta i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi za spotkanie i poświęcony czas.

Koncert charytatywny "Wszystkie dzieci nasze są"

Teatrzyk "Królowa Śniegu"

Bal Karnawałowy

Bożonarodzeniowe przedstawienie Muchomorków

W tygodniu przedświątecznym Muchomorki zaprezentowały swoim Rodzicom oraz przedszkolakom Jasełka. Przedstawienie pełne pozytywnych wzruszeń cudownie wprowadziło wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Brzydal

10 grudnia nasze przedszkolaki oglądały spektakl pt. „Brzydal” w wykonaniu aktorów Teatru „Horyzont” z Krakowa. Bezpośredni kontakt z aktorami dostarczył dzieciom bogactwa przeżyć emocjonalnych oraz wprowadził w świat pozytywnych wartości: przyjaźni, dobra, miłości i piękna. Spektakl pozwolił dzieciom zrozumieć, że przyjaźń jest najważniejszą wartością w życiu.

Witaj Mikołaju

Teatrzyk "Kozucha Kłamchucha"

Pokaz ratownictwa medycznego

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego, który przypada 13 października przedszkolaki gościły tatę Majeczki, który jest ratownikiem medycznym oraz fantoma Lucka. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. W ramach akcji "Mały miś w świecie wielkiej literatury" pan ratownik przeczytał misiowi i dzieciom bajeczkę o zdrowiu.

Konkursowe Zaczarowane Dynie

W obliczu takiej różnorodności pomysłów, rozwiązań technicznych i efektów specjalnych komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkie prace pamiątkowymi dyplomami i książkami. Gratulujemy!

Bal u Kopciuszka

W Muzeum Bombki Choinkowej

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Lalki świata

"Lalki świata" to ekspozycja przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnobrzegu, którą mieliśmy okazję zobaczyć. Prezentowana kolekcja ponad stu lalek, wśród których są meksykańskie koyera, japońskie kokeshi, jednookie darumy, rosyjskie matrioszki, wypożyczona została ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Dzieci odbyły niezwykłą podróż przez kraje i kontynenty, z których pochodzą te wyjątkowe, wystrojone eksponaty.

Podczas wizyty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu odwiedziliśmy odział dla dzieci.

"Już przedszkolak wie, że świat sprząta się"

Dzieci z naszego Przedszkola przyłączyły się do Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się sprzątanie najbliższej okolicy. Młodsze przedszkolaki posprzątały ogród przedszkolny, a 6 - latki wyszły poza teren przedszkola. Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie.