Zagubiona owieczka

Teatr dla dzieci i młodzieży Eden z Wieliczki przedstawił dziecim spektakl o zagubionej owieczce. Dzieci dowiedziały się, że jeśli zagubią się jak tytułowa owieczka to w role dobrych i kochających pasterzy wcielają się ich rodzice i wychowawcy. Bajka uczy wytrwałości - jesli osiągnięcie wyznaczonego celu nie udaje się od razu, to nie powinniśmy się poddawać, tylko wytrwale próbować.

Kocmouszek

Kosmouszek to spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Lalek "Bajka" z Nowego Sącza, który obajrzały dzieci 16 marca. Promuje zdrowe odżywianie się oraz higienę własną i otoczenia. Akcja rozgrywa się w bajkowej scenerii na zamku Księcia Brudasa.

Spotkanie z Leśniczym Nadleśnictwa Nowa Dęba

1 marca dzieci z wszystkich grup przedszkolnych poznawały leśne tajemice dzięki spotkaniu z panem Remigiuszem Adamczykiem. Gość w bardzo ciekawy sposób zapoznał przedszkolaki z zagrożeniami, korzyściami oraz rolą lasów w życiu zwierząt i człowieka.

Dzień Otwartych Drzwi

W sobotę 24 lutego drzwi naszego przedszkola otwarły się dla przemiłych gości - przyszłych przedszkolaków. Na gości czekały atrakcje i prezenty oraz słodki poczęstunek. Było wesoło i gwarnie. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie. Szukajcie informacji na naszej stronie internetowej i profilu Facebookowym.

Dla piesków i kotków

Jak co roku w lutym odbyła się w naszym przedszkolu zbiórka karmy dla podopiecznych  Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „Chrońmy zwierzęta”. Wszystkim Rodzicom i dzieciom serdecznie dziękujemy za ofiarność i zapraszamy do odwiedzin w schronisku.

Teatrzyk "Zimowa bajka"

Bezpieczne ferie

Przed feriami nasze przedszkole odwiedził pan dzielnicowy. Policjant rozmawiał z dziećmi jak bezpiecznie spędzić czas wolny. Przedszkolaki usystematyzowały wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w domu oraz na świeżym powietrzu, korzystania z lodowisk i stoków górskich, na drodze, w stosunku do obcych podczas feryjnych wyjazdów.

Bal karnawałowy 2018

Świąteczny łańcuch choinkowy

13 grudnia nastąpił finał VI Edycji Świątecznego Konkursu Plastycznego dla tarnobrzeskich przedszkoli pod patronatem Prezydenta Miasta Grzegorza Kiełba, organizowanego przez Przedszkole Nr 7 w Tarnobrzegu. Tegorocznym tematem przewodnim była "Najpiękniejszy łańcuch choinkowy". Maja z grupy Sówek i Ola z grupy Muchomorków reprezentowały nasze przedszkole podczas finału odbierając dyplomy oraz nagrody. Z radością informujemy, że zdobyliśmy zaszczytne - II  miejsce.

Pasowanie 2017

Objazdowa Filharmonia

W Muzeum Bombki Choinkowej

Spotkanie z Kolejarzami i Strażnikami Ochrony Kolei

Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji święta 11 listopada starszaki zaprosiły swoich Rodziców i wszystkie przedszkolaki na przepiękną lekcję historii i patriotyzmu. Było uroczyście i podniośle. Dzieci w prostych słowach wierszy i piosenek pokazały, że mały człowiek też potrafi być prawdziwym patriotą. Brawo!

Wystawa w Tarnobrzeskim Domu Kultury

17 października dzieci z grupy 5 i 6-latków wybrały się na wystawę w TDK-u pt. ,,Dzieła mistrzów polskiej ilustracji”.  Na wystawie prezentowane były ilustracje Mistrzów Polskiej Ilustracji m.in.: Edwarda Lutczyna, Zbigniewa Rychlickiego, Mirosława Pokory, Wandy Orlińskiej, Zbigniewa Witwickiego, Marii Orłowskiej- Gabryś i najbardziej chyba rozpoznawalny znak graficzny w historii polskiej literatury dziecięcej - pomarańczowa rybka, koniczynka i kojarzący się z poczuciem bezpieczeństwa domek.

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne święto Pracowników oświaty obchodziliśmy w naszym przedszkolu 16 października. Tego dnia Muchomorki zaprosiły wszystkich na "uroczyste spotkanie w sali na dywanie". Było wesoło i słodko. Muchomorki z humorem zastanawiały się jakie niespodzianki można by przygotować dla pań, wśród pomysłów największe salwy śmiechu wywołał:

Schowajmy się wszyscy- to będzie kawał!

Nie żartuj Oskar - Pani padnie na zawał!!

Była też nauka "czekoladowego tańca", życzenia, nagrody i upominki, a na koniec dla aktorów słodka niespodzianka.

Lekcja Przyrodnicza

Sprzątanie świata

15 września 5 i 6-latki wzięły udział w akcji "Sprzątanie Świata". Wcześniej dzieci zostały wprowadzone w tematykę dbania o środowisko. Przedszkolaki gromadziły wiedzę na temat  zachowań proekologicznych, segregowały śmieci, rysowały otoczenie, w którym chciałyby mieszkać. W dniu ,,sprzątania”, dzieci pełne zapału, zaopatrzone w rękawiczki ruszyły w teren wokół przedszkola. Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek i przyrodę. Dzieci uczestniczyły w akcji bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem.