Zapraszamy do zapoznania się z:

Zestawem programów realizowanych w roku szkolnym 2016/2017

Ramowym Rozkładem Dnia - grupa młodsza i grupa starsza

Rodzicom powierzającym nam swoje dzieci oferujemy:

• 100 miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat w 4 - oddziałowej placówce.
  • Przestronne, słoneczne, wyposażone w estetyczne i kolorowe zabawki sale, sypialnię dla najmłodszych przedszkolaków, salę gimnastyczną oraz rozległy, otoczony zielenią plac zabaw.
  • Rozwijanie wyobraźni twórczej wychowanków podczas zajęć plastycznych, muzycznych i konstrukcyjnych.
  • Możliwość odnoszenia przez dziecko sukcesów w wewnętrznych i zewnętrznych konkursach twórczości dziecięcej.
  • Udział dzieci w spektaklach teatralnych na terenie placówki, wycieczkach po mieście, do muzeum, na wystawy.
  • Wieloletnią tradycję w postaci uroczystości rodzinnych, m. in. Dzień Babci i Dziadka, Święto Rodziców, imprezom tym towarzyszą inscenizacje dziecięce i wspólna zabawa.
  • Dobre przygotowanie dzieci do podjęcia obowiązku szkolnego, o czym świadczą opinie nauczycieli z pobliskich szkół podstawowych.
  • Zajęcia dodatkowe bezpłatne: religia, zajęcia logopedyczne, zajęcia z psychologiem i socjoterapeutą.
  • Poobiedni relaks (leżakowanie) w najmłodszej grupie przy muzyce w towarzystwie przytulanek.
  • Dostosowanie jadłospisu do indywidualnych potrzeb dzieci, w  których diecie niezbędna jest eliminacja niektórych produktów.

W naszym przedszkolu:

1. Umożliwiamy dzieciom nabywanie różnorodnych umiejętności, sprawności i doświadczeń zgodnych z ich indywidualnymi możliwościami i potrzebami.
  2. Dbamyo to, aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu swobodnie, radośnie i bezpiecznie.
  3. Pragniemy odkrywać i rozwijać w naszych wychowankach talenty muzyczne, plastyczne, taneczne i aktorskie.
  4. Chcemy, aby nasze przedszkolaki posiadały wiedzę o zdrowym stylu życia, dlatego promujemy zdrowie zdobywając Ceryfikaty Szkół Promujących Zdrowie.
  5. Jesteśmy otwarci na propozycje rodziców i ich udział w życiu przedszkola.
  6. Istniejemy by pomagać rodzicom w procesie wychowania, opieki i edukacji.
  7. Umożliwiamy wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom.
  8.  Przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole, osiągania przez nie sukcesów edukacyjnych, a także radzenia sobie z trudnościami.
  9. Zaszczepiamy w dzieciach poczucie przynależności do określonych grup (rodziny, grupy rówieśników, przyjaciół, narodu itp.) i   świadomości narodowej.
  10. Pracę dydaktytczną i opiekuńczo - wychowawczą opieramy o podstawę programową wychowania przedszkolnego, programy zatwierdzone przez MEN w wykazie programów dopuszczalnych do realizacji oraz o programy autorskie: "Jestem Polakiem Europejczykiem", "Edukacji Teatralna w przedszkolu", ponadto program autorski z  nauki pływania oraz nauki religii.