Realizujemy program Chronimy Dzieci

Chronimy Dzieci to program certyfikowania placówek edukacyjnych realizujących politykę ochrony dzieci przed przemocą.

Celem programu Chronimy Dzieci jest ochrona dzieci przed przemocą ze strony osób dorosłych (rodziców, opiekunów, pracowników placówki) oraz rówieśników. Program realizowany jest poprzez wdrażanie standardów ochrony dzieci przed krzywdzeniem zapisanych w polityce ochrony dzieci ustalonej w placówce. Placówki, które spełniają standardy ochrony dzieci, otrzymują certyfikaty Chronimy Dzieci.

Realizacja programu przez naszą placówkę oznacza, że:

• posiadamy ustalone i spisane procedury interwencji w przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka
  •  chronimy dane osobowe i wizerunek dziecka
  •  dbamy o bezpieczny dostęp dzieci do internetu
  •  posiadamy ustalone i spisane relacje na linii dziecko-pracownik personelu
  • jesteśmy sprawdzani pod kątem niekaralności za przestępstwa z użyciem przemocy na szkodę małoletniego
  • jesteśmy przeszkoleni z zakresu rozpoznawania symptomów krzywdzenia dzieci i wiedzą jak na nie reagować
  •  oferujemy dzieciom i rodzicom edukację na temat ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Drogi Rodzicu zapoznaj się z nastepującymi dokumentami:

Regulamin programu Chronimy dzieci

Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem w Przedszkolu Nr 1 w Tarnobrzegu

Program Chronimy Dzieci realizowany jest w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 "Bezpieczna i przyjazna szkoła" - zadanie publiczne "Bezpieczna i przyjazna szkoła - ocena szkół i placówek systemu oświaty realizuących politykę ochrony dzieci przed agresją i przemocą".

Partner strategiczny

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NR 1 W TARNOBRZEGU
NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Drodzy Rodzice!

15.03.2017r. rozpoczyna się składanie przez Rodziców Wniosków wraz z załącznikami o przyjęcie dziecka do Przedszkola na rok szkolny 2017/2018.

Regulamin korzystania ze stołówki Przedszkola Nr 1 w Tarnobrzegu

ZASADY ODPŁATNOŚCI

Od 1 września 2013r. opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu reguluje Ustawa z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw /Dz. U. 2013 poz. 827/, oraz Uchwała Nr XI/136/2011 Rady Miasta Tarnobrzeg z dnia 26 maja 2011 r. w sprawie ustalenia opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola prowadzone przez Gminę Miasto Tarnobrzeg.

Zgodnie z tą ustawą przedszkole zapewnia pięć godzin bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki od godz.8:00 do 13:00. Za każdą rozpoczętą godzinę świadczeń w zakresie wychowania przedszkolnego, realizowanego w czasie przekraczającym wymiar zajęć o którym mowa powyżej ustala się opłatę w wysokości 1 zł.

Wysokość miesięcznej opłaty stanowi sumę iloczynów tej opłaty oraz dziennej liczby godzin wykraczających ponad pięć godzin, ze wszystkich dni obecności dziecka w danym miesiącu.

Stawka żywieniowa za 3 posiłki dziennie wynosi 4,50 zł.

Opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu należy dokonać do 10 każdego miesiąca na numer konta
92 1240 2744 1111 0000 3991 5102
lub bezpośrednio w kasie Miejskiego Oświatowego Zespołu Ekonomicznego w Tarnobrzegu przy ul. T. Kościuszki 30.

Prosimy o dokonywanie wpłat w terminie.

W okresie wakacyjnym odpłatność pobierana jest tylko za dzieci uczęszczające na dyżur.

zmiana godzin - deklaracja

Poniżej podajemy kontakt do tarnobrzeskiej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej

www.poradnia.tarnobrzeg.pl

Drodzy Rodzice prosimy zapoznać się z  naszą koncepcją:

Koncepcja pracy Przedszkola Nr 1 w Tarnobrzegu