Domowa kwarantanna - zmora czy okazja do budowania relacji

Tak! Od nas zależy czy domowa kwarantanna stanie się utrapieniem czy okazją do budowania więzi rodzinnych. W czasie naszego bycia razem w domu zróbmy to, na co zwykle nie mamy czasu. Spróbujmy ciekawie i twórczo spędzać z dziećmi ten szczególny czas. Drodzy Rodzice to od Was w największym stopniu zależy pomyślna przyszłość Waszego dziecka i dlatego zachęcamy Państwa do głośnego czytania. Jeśli chcecie, aby Wasze dziecko odnosiło sukcesy w szkole oraz w życiu:

• codziennie czytajcie dziecku co najmniej 20 minut; chodzi o codzienny rytuał czytania, którego czas należy dostosować do wieku dziecka; początkowo może to być krótki tekst, stopniowo trzeba sięgać po dłuższe utwory;
  • czytanie ma się kojarzyć z radością - nigdy z przymusem, karą czy nudą; to wspólne dokonywanie  odkryć, przeżywanie tajemnic i wzruszeń; sytuacja której dziecko nie może się doczekać.
  •  czytajcie książki ciekawe dla dziecka i wartościowe; napisane lub tłumaczone poprawną polszczyzną; dostosowane do wrażliwości dziecka – nie wzbudzające lęków; promujące pozytywne wzorce postępowania;
  • pozwólcie dziecku zadawać pytania, wracać do tej samej strony, rozmawiać na temat czytanego tekstu; jeśli dziecko chce, można i warto kilkakrotnie sięgać po tą samą książkę czy wiersz.

Artur Barciś dzieciom

Klikając zdjęcie możecie posłuchać wiersza o koronawirusie
w wykonaniu tego znakomitego aktora.

Czytanie z panem Prezydentem

Świątecznie z Panią Beatką - "Basia i Boże Narodzenie"

Czytający gość - pan Andrzej Biernat

Jesienne czytanie z Panią Beatą