"Nie mów dziecku, jak bardzo je kochasz, pokaż to poświęcając mu czas."

Ulrich Schaffer

WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH,
DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI.

JEST NA TO SPOSÓB - CZYTAJMY DZIECIOM!

Pragniemy zachęcić Państwa do głośnego czytania dzieciom. Od Was w największym stopniu zależy pomyślna przyszłość Waszego dziecka. Jeśli chcecie, by Wasze dziecko było mądre i odnosiło sukcesy w szkole oraz w życiu:

CODZIENNIE CZYTAJCIE MU GŁOŚNO PRZEZ 20 MINUT!

Pani Barbara Zych czyta przedszkolakom

Czytanie z misiem i paną Beatą

Pani Radna czytała dzieciom

Pierwszym czytającym gościem w tym roku szkolnym była pani Bożena Kapuściak - wiceprzewodnicząca Rady Miasta, która zaszczyciła nas swoją obecnością 11 września. Wizyta ta zbiegła się w czasie z 123 rocznicą urodzin Juliana Tuwima i z tej okazji nie mogło zabraknąć utworów tego wielkiego poety. Pani Radna przeczytała dzieciom Lokomotywę, Samochwałę oraz Słonia Trąbalskiego. Dziękujemy za spotkanie oraz mnóstwo słodyczy.

Czytanie na głos niemowlęciu stymuluje rozwój jego mózgu i buduje trwałe skojarzenie czytania z przyjemnością, poczuciem bezpieczeństwa i więzi. Czytanie kilkulatkowi rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga mu zrozumieć siebie i innych. Wspólne głośne czytanie z nastolatkiem pomoże mu pokonać wiele problemów wieku dorastania.

Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku:

&  buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem;

&  zapewnia emocjonalny rozwój dziecka;

&  rozwija język, pamięć i wyobraźnię;

&  uczy myślenia, poprawia koncentrację;

&  wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka;

&  poszerza wiedzę ogólną;

&  ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole;

&  uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu;

&  zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów;

&  chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury;

&  kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.