"Nie mów dziecku, jak bardzo je kochasz, pokaż to poświęcając mu czas."

Ulrich Schaffer

WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH,
DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI.

JEST NA TO SPOSÓB - CZYTAJMY DZIECIOM!

Pragniemy zachęcić Państwa do głośnego czytania dzieciom. Od Was w największym stopniu zależy pomyślna przyszłość Waszego dziecka. Jeśli chcecie, by Wasze dziecko było mądre i odnosiło sukcesy w szkole oraz w życiu:

CODZIENNIE CZYTAJCIE MU GŁOŚNO PRZEZ 20 MINUT!

Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku:

&  buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem;

&  zapewnia emocjonalny rozwój dziecka;

&  rozwija język, pamięć i wyobraźnię;

&  uczy myślenia, poprawia koncentrację;

&  wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka;

&  poszerza wiedzę ogólną;

&  ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole;

&  uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu;

&  zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów;

&  chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury;

&  kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

Czytanie na głos niemowlęciu stymuluje rozwój jego mózgu i buduje trwałe skojarzenie czytania z przyjemnością, poczuciem bezpieczeństwa i więzi. Czytanie kilkulatkowi rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga mu zrozumieć siebie i innych. Wspólne głośne czytanie z nastolatkiem pomoże mu pokonać wiele problemów wieku dorastania.

Pani Radna czytała dzieciom

Pierwszym czytającym gościem w tym roku szkolnym była pani Bożena Kapuściak - wiceprzewodnicząca Rady Miasta, która zaszczyciła nas swoją obecnością 11 września. Wizyta ta zbiegła się w czasie z 123 rocznicą urodzin Juliana Tuwima i z tej okazji nie mogło zabraknąć utworów tego wielkiego poety. Pani Radna przeczytała dzieciom Lokomotywę, Samochwałę oraz Słonia Trąbalskiego. Dziękujemy za spotkanie oraz mnóstwo słodyczy.