Sówki Mądre Główki

Jesteśmy najstarszymi przedszkolakami.
Poza zabawą, którą bardzo lubimy, staramy się też rozwijać nasze zdolności.
Chętnie uczymy się nowych rzeczy.
Zawsze pomagamy młodszym kolegom.

Warzywa są smaczne i zdrowe

Zabawy w jesiennym ogrodzie

Kolorowe drzewa

Jesienne rachunki

Październikowi jubilaci

Lekcja przyrodnicza

Kiszenie kapusty

,,Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi.

Szatkownica poszła w taniec. To ci było szatkowanie!

Rach, ciach, ciach, obereczka- już kapusty pełna beczka!”

Taka piosenka towarzyszyła nam w Dniu Kiszenia Kapusty. Poznaliśmy proces kiszenia kapusty domowym sposobem. Oglądaliśmy, szatkowaliśmy, smakowaliśmy i przez chwilę przenieśliśmy się w dawne lata polskiej tradycji ludowej. dowiedzieliśmy się też, jak ważne jest spożywanie warzyw i ich przetworów. Było wiele radosnych zabaw, wspólnych pląsów i śpiewania.

Spacer po zdrowie

30 września na Placu Bartosza Głowackiego odbyła się I edycja ,,Spaceru po Zdrowie”. Nasze Przedszkole również przyłączyło się do tego wydarzenia. Sześciolatki, które od najmłodszych lat chcą dbać o siebie i swoje zdrowie, w sposób bardzo zaangażowany wystąpiły z wierszykami  i piosenką ,,Witaminki, witaminki”. Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za przybycie.

Soczek pyszny i zdrowy

Festiwal tenisa stołowego

29 września na zaproszenie Klubu Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu 20 – osobowa drużyna starszaków uczestniczyła w zabawach związanych z tą dyscypliną sportową. 6-latki uczyły się prawidłowego trzymania rakietki, odbijania piłeczki, przebijania piłeczki na drugą stronę stołu. Dzieci w trakcie atrakcyjnej zabawy rozwijały swoją sprawność ruchową, mogły także przekonać się, że uprawianie gier sportowych przysparza wiele radości. Każde dziecko uczestniczące w festiwalu tenisa zostało nagrodzone.

Dzień Przedszkolaka

W miasteczku ruchu drogowego

Sprzątanie świata

15 września 6-latki wzięły udział w akcji ,"Sprzątanie Świata". Wcześniej dzieci zostały wprowadzone w tematykę dbania o środowisko. Starszaki uczyły się segregowania śmieci, rysowały otoczenie, w którym chciałyby mieszkać. W dniu ,,sprzątania”, dzieci pełne zapału, zaopatrzone w rękawiczki ruszyły w teren przedszkola. Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem.

Wrześniowi Jubilaci