Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

  Sówki Mądre Główki

Jesteśmy najstarszymi przedszkolakami.
Poza zabawą, którą bardzo lubimy, staramy się też rozwijać nasze zdolności.
Chętnie uczymy się nowych rzeczy. Zawsze pomagamy młodszym kolegom.
 

100 lat

 

Wizyta u Strażaków

Mierzenie pojemności płynów.

Sześciolatki bardzo lubią przeprowadzać doświadczenia i zabawy z wodą. Tym razem poznały sposoby mierzenia pojemności płynów: przelewały, dolewały i odlewały zabarwioną wodę z różnych pojemników. Poprzez mierzenie jedną miarką wody i "na oko" określały gdzie jest więcej wody. Na koniec wyciągnęły wniosek, że im szersze naczynie tym niższy w nim poziom wody. Zajęcie przyniosło dzieciom wiele niespodzianek, radości i zaciekawienia.

Dzień postaci z bajek

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dzieci wykonały postacie swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Do prac wykorzystały różne tkaniny, kolorowy papier i bibułę. Stworzyły fantastyczne postacie. Przy okazji pracy z tkaniną poznały jej cechy: faktura, grubość, gęstość,  oraz kolor.

Urodziny Oliwki i Szymka

Na stadionie

 

Żyj z przyrodą w zgodzie

 

Pod takim hasłem odbył się 26 kwietnia w Środowiskowym Domu Kultury XV Festiwal Piosenki Ekologicznej. Do zabawy, jak co roku, zaprosiło dzieci Przedszkole Nr 4 w Tarnobrzegu. Nasze Sówki Mądre Główki zaprezentowały się pięknie śpiewając piosenkę "Ochroń Ziemię".

 

Nasz udział w konkursie recytatorskim i nasze osiągnięcia

I miejsce - Szymon Woźniak

II miejsce - Natan Janowski

 

 

III - miejsce - Oliwia Czajkowska

 

Wyróżnienie - Maja Woźniak, Bartosz Wolak

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Urodziny Majeczki

 

Wielkanocne robótki

Warsztaty "Pierwsza pomoc"

Kosmiczne zabawy

Podczas realizacji tematyki "Nie jesteśmy sami w kosmosie" Sówki poszerzyły swoją wiedzę o wszechświecie oraz o naszym Układzie Słonecznym i znajdujących się w nim planetach. Było kosmiczne czytanie, liczenie, pisanie i malowanie naszej planety.


Walentynki

 

 

Urodziny Oliwki

Dyżurny

Czy dzień słoneczny, czy dzień pochmurny 
w przedszkolu musi działać dyżurny. 
Podczas obiadu, podczas śniadania
ma do zrobienia ważne zadania.
Rozdaje sztućce, talerze, kubki 
wytrze też stolik by był czyściutki.
Sprawdza czy klocki są w pudełeczkach,  
lalki na półce, auta w szafeczkach
  Sprawdza codziennie czystość w łazience 
czy przedszkolaki umyły ręce.  
Na półce książki równo układa.
Taka dyżurnych ważna zasada!

 

 

Nareszcie śnieg

   

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 24.01.2018 r odbyło się spotkanie z babciami i dziadkami z okazji ich święta. Było bardzo uroczyście i wzruszająco. Dzieci pięknie wykonały tańce ludowe min. poloneza, kujawiaka, lasowiaka i krakowiaka, które wzbogacone były strojami oraz montażem słowno-muzycznym. Szanowni goście byli zachwyceni występem wnuków oraz wzruszeni życzeniami i samodzielnie wykonanymi upominkami. Po uroczystości dzieci zaprosiły swoje babcie i dziadków na słodki poczęstunek. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 Bal karnawałowy 

  

 

więcej...

 

Kiermasz świąteczny 

 

W imieniu pracowników Przedszkola nr 1 pragniemy serdecznie podziękować rodzicom: Pani Barbarze Jabłońskiej, Pani Bernadecie Myszkowskiej, Pani Annie Oszczudłowskiej, Pani Katarzynie Czajkowskiej, Pani Marcie Wdowiak  za zaangażowanie  w przygotowanie ozdób i słodkości na świąteczny kiermasz. Podziękowania kierujemy również do osób kupujących, którzy swoją hojnością wsparli nasze przedsięwzięcie.   

 

Hej kolęda, kolęda 

 

   

 

 


Ubieramy choinkę

  

Urodziny Szymka

 

 

 

Robótki świąteczne 

 

 

 

 

 

 

Zgrany Duet - Święty Mikołaj i Mrówka

W niedzielę 17 grudnia w markecie "Mrówka" zostały wręczone nagrody za prace w konkursie plastycznym "Zgrany Duet - Święty Mikołaj i Mrówka". W tym konkursie w kategorii przedszkolnej Szymon zdobył I miejsce. Gratulacje!!!

  

Udział Mai w Miejskim Konkursie Plastycznym "Najpiękniejszy łańcuch choinkowy" i zaszczytne II miejsce.

 

więcej...

Grudniowy gość 

 

  

 

Taniec dla Mikołaja

3 grudnia grupa dzieci 6-letnich wzięła udział w prezentacji programu "Taniec dla Mikołaja" z okazji XIV edycji Parady Mikołajów, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Esteka na Placu B. Głowackiego. Za występ dzieci otrzymały słodki upominek oraz materiały papiernicze. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i dzieciom za przybycie! 

Andrzejkowe wróżby i urodziny Łukaszka

   

 

 

 

 

Pasowanie na Sówkę Mądrą Główkę 

więcej...

 

W Muzeum Bombki  Choinkowej 

 

więcej...

Narodowe Święto Niepodległości

 Z okazji święta 11 listopada starszaki zaprosiły swoich Rodziców i wszystkie przedszkolaki na przepiękną lekcję historii i patriotyzmu. Było uroczyście i podniośle. Dzieci w prostych słowach wierszy i piosenek pokazały, że mały człowiek też potrafi być prawdziwym patriotą. Brawo!  

 

więcej... 

   

 

 

Konkurs Piosenki Patriotycznej

 

 

Nitko , niteczko czyli przygotowanie do pisania 

 

  

 

Nagroda w konkursie i taki prezent Oliwki dla przedszkolaków

 

 

Pieski i kotki

 

 

 

 

"Geometryczny obrazek dla mamy" - praca konkursowa

 

 

 

Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

 

W październiku Szymonek reprezentował nasze Przedszkole w Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II. Wykazał się ogromną wiedzą i odwagą zdobywając wyróżnienie, a w towarzyszącym konkursie plastycznym pod hasłem "Z nadzieją w przyszłość” zdobył II miejsce. Jesteśmy z niego bardzo dumni i gratulujemy! Dziękujemy mamie Szymona za przygotowanie go do udziału w konkursie.

  

Wycieczka do Hurtowni Zabawek KONTAKT 

 

 

 

 

Warzywa są smaczne i zdrowe 


 

Zabawy w jesiennym ogrodzie

 

Kolorowe drzewa 

 

 

 

 

Jesienne rachunki 

 

 

Październikowi jubilaci 

 

 

   

 

Lekcja przyrodnicza 

 

więcej...

 

Kiszenie kapusty 

,,Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi.

Szatkownica poszła w taniec. To ci było szatkowanie!  

Rach, ciach, ciach, obereczka- już kapusty pełna beczka!”

Taka piosenka towarzyszyła nam w Dniu Kiszenia Kapusty. Poznaliśmy proces kiszenia kapusty domowym sposobem. Oglądaliśmy, szatkowaliśmy, smakowaliśmy i przez chwilę przenieśliśmy się w dawne lata polskiej tradycji ludowej. dowiedzieliśmy się też, jak ważne jest spożywanie warzyw i ich przetworów. Było wiele radosnych zabaw, wspólnych pląsów i śpiewania. 

 

 

   

Spacer po zdrowie 

30 września na Placu Bartosza Głowackiego odbyła się I edycja ,,Spaceru po Zdrowie”. Nasze Przedszkole również przyłączyło się do tego wydarzenia. Sześciolatki, które od najmłodszych lat chcą dbać o siebie i swoje zdrowie, w sposób bardzo zaangażowany wystąpiły z wierszykami  i piosenką ,,Witaminki, witaminki”. Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za przybycie.

 

 

 

Soczek pyszny i zdrowy

 

 

 

Festiwal tenisa stołowego

29 września na zaproszenie Klubu Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu 20 – osobowa drużyna starszaków uczestniczyła w zabawach związanych z tą dyscypliną sportową. 6-latki uczyły się prawidłowego trzymania rakietki, odbijania piłeczki, przebijania piłeczki na drugą stronę stołu. Dzieci w trakcie atrakcyjnej zabawy rozwijały swoją sprawność ruchową, mogły także przekonać się, że uprawianie gier sportowych przysparza wiele radości. Każde dziecko uczestniczące w festiwalu tenisa zostało nagrodzone.
 

 

Dzień Przedszkolaka 

 

 

W miasteczku ruchu drogowego

 

 

 

Sprzątanie świata

 

15 września 6-latki wzięły udział w akcji ,"Sprzątanie Świata". Wcześniej dzieci zostały wprowadzone w tematykę dbania o środowisko. Starszaki uczyły się segregowania śmieci, rysowały otoczenie, w którym chciałyby mieszkać. W dniu ,,sprzątania”, dzieci pełne zapału, zaopatrzone w rękawiczki ruszyły w teren przedszkola. Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem. 

 

  Wrześniowi Jubilaci