Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

  Sówki Mądre Główki

Jesteśmy najstarszymi przedszkolakami.
Poza zabawą, którą bardzo lubimy, staramy się też rozwijać nasze zdolności.
Chętnie uczymy się nowych rzeczy.
Zawsze pomagamy młodszym kolegom.

Narodowe Święto Niepodległości

 Z okazji święta 11 listopada starszaki zaprosiły swoich Rodziców i wszystkie przedszkolaki na przepiękną lekcję historii i patriotyzmu. Było uroczyście i podniośle. Dzieci w prostych słowach wierszy i piosenek pokazały, że mały człowiek też potrafi być prawdziwym patriotą. Brawo!

więcej...

Konkurs Piosenki Patriotycznej

Nitko , niteczko czyli przygotowanie do pisania

 

Nagroda w konkursie i taki prezent Oliwki dla przedszkolaków

Pieski i kotki

"Geometryczny obrazek dla mamy" - praca konkursowa

 

Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

W październiku Szymonek reprezentował nasze Przedszkole w Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II. Wykazał się ogromną wiedzą i odwagą zdobywając wyróżnienie, a w towarzyszącym konkursie plastycznym pod hasłem "Z nadzieją w przyszłość” zdobył II miejsce. Jesteśmy z niego bardzo dumni i gratulujemy! Dziękujemy mamie Szymona za przygotowanie go do udziału w konkursie.

  

Wycieczka do Hurtowni Zabawek KONTAKT


Warzywa są smaczne i zdrowe


Zabawy w jesiennym ogrodzie

Kolorowe drzewa

Jesienne rachunki

Październikowi jubilaci

 

Lekcja przyrodnicza

więcej...

Kiszenie kapusty  

,,Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi.

Szatkownica poszła w taniec. To ci było szatkowanie!

Rach, ciach, ciach, obereczka- już kapusty pełna beczka!”

Taka piosenka towarzyszyła nam w Dniu Kiszenia Kapusty. Poznaliśmy proces kiszenia kapusty domowym sposobem. Oglądaliśmy, szatkowaliśmy, smakowaliśmy i przez chwilę przenieśliśmy się w dawne lata polskiej tradycji ludowej. dowiedzieliśmy się też, jak ważne jest spożywanie warzyw i ich przetworów. Było wiele radosnych zabaw, wspólnych pląsów i śpiewania. 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Spacer po zdrowie

30 września na Placu Bartosza Głowackiego odbyła się I edycja ,,Spaceru po Zdrowie”. Nasze Przedszkole również przyłączyło się do tego wydarzenia. Sześciolatki, które od najmłodszych lat chcą dbać o siebie i swoje zdrowie, w sposób bardzo zaangażowany wystąpiły z wierszykami  i piosenką ,,Witaminki, witaminki”. Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za przybycie.

 

Soczek pyszny i zdrowy

 

Festiwal tenisa stołowego

29 września na zaproszenie Klubu Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu 20 – osobowa drużyna starszaków uczestniczyła w zabawach związanych z tą dyscypliną sportową. 6-latki uczyły się prawidłowego trzymania rakietki, odbijania piłeczki, przebijania piłeczki na drugą stronę stołu. Dzieci w trakcie atrakcyjnej zabawy rozwijały swoją sprawność ruchową, mogły także przekonać się, że uprawianie gier sportowych przysparza wiele radości. Każde dziecko uczestniczące w festiwalu tenisa zostało nagrodzone.


 

Dzień Przedszkolaka

W miasteczku ruchu drogowego

 

Sprzątanie świata

15 września 6-latki wzięły udział w akcji ,"Sprzątanie Świata". Wcześniej dzieci zostały wprowadzone w tematykę dbania o środowisko. Starszaki uczyły się segregowania śmieci, rysowały otoczenie, w którym chciałyby mieszkać. W dniu ,,sprzątania”, dzieci pełne zapału, zaopatrzone w rękawiczki ruszyły w teren przedszkola. Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem.

  Wrześniowi Jubilaci