DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Sówki

Wigilijny obiad

Przedstawienie świąteczne dla rodziców

20 grudnia starszaki przedstawiły program słowno - muzyczny "Jest taki dzień". Przedstawienie zostało nagrane i w formie elektronicznej przesłane rodzicom dzieci. Był to prezent świątecznydla najbliższych.

Witaj św. Mikołaju

Konkurs plastyczny "Moje miasto"

Konkurs plastyczny pt "Moje miasto" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 został rozstrzygnięty. Z radością informujemy, że praca Emilki z naszej grupy zajęła 3 miejsce. Gratulujemy Emilce!

Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

W czasie wizyty w Muzeum Bombki Choinkowej dzieci poznały etapy powstawania bombek:  dmuchalnie szkła, srebrzenie, lakierowanie, dekorowanie – możliwość zobaczenia, w jaki sposób bombce nadaje się wyjątkowy i unikalny wygląd. Następnie wszyscy na wasztatach - ozdabiali  bombki wg własnego pomysłu.

Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej

W dniu 18 listopada Sówki udały się na wycieczkę do biblioteki pedagogicznej. Zwiedzały wystawę Jachowicz - dzieciom. Zapoznały się z zabawkami: koniki, pozytywki,lalki, sersa, palant - wszystkie eksponaty można było wziąć do rąk, pobawić się nimi i poczuć się jak rówieśnicy żyjący przed dwoma wiekami.

Na wystawie nastąpiło również wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Jachowicz - dzieciom". Nasze koleżanki Emilka Ch, Emilka P, Milenka zostały wyróżnione za ilustracje do wiersza "Chory kotek".Gratulujemy dziewczynkom.

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada Sówki przedstawiły program słowno - muzyczny z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zaśpiewały piosenkę "Piękna nasza Polska" oraz z wielkim zaangażowaniem odśpiewały cztery zwrotki  hymnu państwowego.

Wycieczka na cmentarz wojskowy

5 listopada dzieci, wybrały się na wycieczkę na cmentarz wojskowy. Celem wycieczki było oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie naszego miasta oraz zapalenie zniczy na ich grobach. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Doskonale wiedziały, jak należy się zachowywać w takim miejscu. Wracając do przedszkola, zatrzymaliśmy się i odczytaliśmy tablice nagrobkowe na mogiłach żołnierzy, gdzie dzieci postawiły zapalone znicze. Po powrocie do Przedszkola dzieci były trochę zmęczone, ale zadowolone z tej wycieczki. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.Rodzicom dziękujemy za zakupione znicze.

11 października - Dzień Dziewczynki

30 września- Dzień Chłopaka

20 września Dzień Przedszkolaka

15 września - Międzynarodowy Dzień  Kropki

W miasteczku ruchu drogowego

Międzynarodowy projekt edukacyjny Piękna Nasza Polska Cała

W miesiącu wrześniu grupa nasza rozpoczęła swoją przygodę z projektem "Piękna nasza Polska cała", którego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych dzieci, tożsamości narodowej i szacunku dla własnej ojczyzny oraz uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski. W ramach działań projektowych odbyliśmy wycieczkę po naszym mieście , wykonaliśmy herb Tarnobrzega i zasadziliśmy drzewo dla Niepodległej.