DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Krasnale

Wigilijny obiad

Zgodnie z tradycją Świąt Bożego Narodzenia 22 grudnia zorganizowano uroczysty grupowy obiad, podczas którego dzieci spożywały potrawy wigilijne tj.  barszcz czerwony z uszkami oraz rybkę z ziemniakami i zasmażaną kapustą. Krasnal wysłuchały życzeń złożonych przez Panią Dyrektor, podzieliły się opłatkiem, wspólnie kolędowały przy choince oraz złożyły świąteczne życzenia swoim bliskim, które zostały nagrane w formie filmiku i zamieszczone na grupie Facebook dla rodziców. Podczas tego spotkania panował prawdziwie ciepły i radosny nastrój, który zapamiętamy na długo.

Witaj choineczko!

Pasowanie na Krasnala

Uroczystość pasowania na  Krasnala odbyła się 26 listopada. Pasowanie to bardzo ważne wydarzenie dla dzieci. W tym dniu emocji nie zabrakło, dzieci przedstawiły program artystyczny: dzielnie  recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zatańczyły. Dzieci złożyły  ślubowanie a pani dyrektor dużym ołówkiem dotknęła każdego ramienia na znak oficjalnego przyjęcia do gr. Krasnali. Na pamiątkę pasowania dzieci otrzymały krasnalkowe odznaki i skromne upominki.

25.11.2021 Dzień Pluszowego misia - zabawy integracyjne

Święto niepodległości

Krasnale na początku listopada poprzez realizację dwutygodniowego tematu kompleksowego „Polska- moja ojczyzna”  poznały historię państwa polskiego, jego symbole narodowe, które wykonały w formie prac plastycznych. Nauczyły się śpiewać dwie zwrotki i refrenu hymnu państwowego, dowiedziały się jakie miasto jest stolicą Polski, poznały legendę dotyczącą herbu stolicy- wykonały go, wysłuchały bajki „11 Listopada” która przybliżyła dzieciom znaczenie święta Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada. Wszystkie te działania realizowano w ramach  projektu  edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”, którego celem  jest kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej u najmłodszych.

Jak mam się ubrać?

Co założymy na jesienny spacer? - dzieci nazywały poszczególne części garderoby, tworzyły i przeliczały zbiory oraz dobierały skarpetki do pary.

Co z czego otrzymujemy?

W ramach realizacji tematu kompleksowego: „Co  z czego otrzymujemy?” dzieci dowiedziały się, jak to z tym chlebem jest i w jaki sposób powstaje. Wiedzą już, że wszystkich rodzajów pieczywa chyba nikt nie zliczy, ale wiedzą też, że pieczywo dzielimy na pszenne, czyli wypiekane z mąki pszennej i ciemniejsze z mąki żytniej. A jakie rodzaje chleba są dobre i smaczne przekonały się podczas degustacji różnego rodzaju pieczywa.  Bardzo im smakowało, zjadły co do okruszka.

Jesiennie

28 października - Dzień jabłka

Dzień Przedszkolaka

Dzień 20.09.2021 w przedszkolach  w naszym mieście i w całym kraju był dniem bardzo wesołym i kolorowym, a to za sprawą święta, które obchodzimy od 2013 roku. W tym dniu świętujemy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji bawiliśmy się wszyscy razem, bo wspólna zabawa jest ciekawsza i weselsza. Dzieci tego dnia otrzymały pamiątkowe medale, a także pozowały do śmiesznych zdjęć w foto budce. Wszystkim przedszkolakom życzymy radości ze zdobywanej wiedzy, samych wesołych chwil spędzanych w przedszkolach, uśmiechu i beztroski.

Dzień kropki

15.09.2021 obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Kropki". Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. My także w tym dniu bawiliśmy się z "kropką" w roli głównej. Było kreatywnie i kolorowo.

Spotkanie z policjantem

03.09.2021 Krasnale odwiedził pan  policjant i przypomniał zasady bezpieczeństwa w domu i na ulicy oraz opowiedział różne ciekawostki o swojej pracy. Dziękujemy Panu dzielnicowemu za ciekawą lekcję.