Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

  Sówki Mądre Główki

Jesteśmy najstarszymi przedszkolakami.
Poza zabawą, którą bardzo lubimy, staramy się też rozwijać nasze zdolności.
Chętnie uczymy się nowych rzeczy. Zawsze pomagamy młodszym kolegom.
 

Żegnamy Przedszkole

Czerwcowy Jubilat

Wizyta w szkole

Wystawa "Mój przyjaciel Reksio"

Starszaki obejrzały wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu o bohaterze ukochanej dobranocki. Na wystawie oprócz oryginalnych projektów postaci, celuloidów, dekoracji, scenariusza, storyboardów, przypinek, plakietek, przywieszek, kart i znaczków pocztowych, numizmatów, dzieci zobaczyły przedmioty codziennego użytku z wizerunkiem Reksia. Mimo, iż piesek ma już 50 lat nadal śmieszy, rozczula i uczy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Przygoda Kasztanka

Nasze Starszaki zdobyły wyróżnienie w międzyprzedszkolnym konkursie matematyczno- przyrodniczym "Łamigłówki małej główki", organizowanym przez Przedszkole nr 17 w Tarnobrzegu. W tym roku należało stworzyć komiks, którego bohaterem był Kasztanek, a treść musiała dotyczyć liczenia, logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, spostrzegawczości oraz przyrody.

Urodziny Bartusia

 

 

II miejsce w konkursie recytatorskim

Dnia 5 czerwca nasz kolega Szymon wziął udział w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim zorganizowanym w Przedszkolu nr 8 w Sobowie. Rywalizowało ze sobą 11 przedszkoli, a Szymon  wyrecytował II miejsce. Wielkie gratulacje!

 

 

 

 

Wycieczka do kompleksu Świętokrzyska Polana

 

 

 

Wielka Scena - Mali Artyści

Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci z tarnobrzeskich przedszkoli odbył się w Środowiskowym Domu Kultury TSM 26 maja. W sobotnie przedpołudnie na scenie pięknie wystąpiły "na ludową nutę" nasze starszaki. Dziękujemy.

 

Naszym Rodzicom

W dnia 24 maja dzieci zaprosiły swoich rodziców do przedszkola. Z okazji ich święta wystąpiły z piosenką, wierszem, tańcem oraz wystawiły dla nich bajkę "Przygody niegrzecznej żabki". Na końcu złożyły życzenia i własnoręcznie wykonane prezenty. Było przepięknie i bardzo uroczyście. Na twarzach rodziców widoczne było wzruszenie, duma i uśmiech. 

Lubimy zwierzęta

 


Wiosenne robótki

100 lat

 

Wizyta u Strażaków

Mierzenie pojemności płynów.

Sześciolatki bardzo lubią przeprowadzać doświadczenia i zabawy z wodą. Tym razem poznały sposoby mierzenia pojemności płynów: przelewały, dolewały i odlewały zabarwioną wodę z różnych pojemników. Poprzez mierzenie jedną miarką wody i "na oko" określały gdzie jest więcej wody. Na koniec wyciągnęły wniosek, że im szersze naczynie tym niższy w nim poziom wody. Zajęcie przyniosło dzieciom wiele niespodzianek, radości i zaciekawienia.

Dzień postaci z bajek

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dzieci wykonały postacie swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Do prac wykorzystały różne tkaniny, kolorowy papier i bibułę. Stworzyły fantastyczne postacie. Przy okazji pracy z tkaniną poznały jej cechy: faktura, grubość, gęstość,  oraz kolor.

Urodziny Oliwki i Szymka

Na stadionie

 

Żyj z przyrodą w zgodzie

 

Pod takim hasłem odbył się 26 kwietnia w Środowiskowym Domu Kultury XV Festiwal Piosenki Ekologicznej. Do zabawy, jak co roku, zaprosiło dzieci Przedszkole Nr 4 w Tarnobrzegu. Nasze Sówki Mądre Główki zaprezentowały się pięknie śpiewając piosenkę "Ochroń Ziemię".

 

Nasz udział w konkursie recytatorskim i nasze osiągnięcia

I miejsce - Szymon Woźniak

II miejsce - Natan Janowski

 

 

III - miejsce - Oliwia Czajkowska

 

Wyróżnienie - Maja Woźniak, Bartosz Wolak

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Urodziny Majeczki

 

Wielkanocne robótki

Warsztaty "Pierwsza pomoc"

Kosmiczne zabawy

Podczas realizacji tematyki "Nie jesteśmy sami w kosmosie" Sówki poszerzyły swoją wiedzę o wszechświecie oraz o naszym Układzie Słonecznym i znajdujących się w nim planetach. Było kosmiczne czytanie, liczenie, pisanie i malowanie naszej planety.


Walentynki

 

 

Urodziny Oliwki

Dyżurny

Czy dzień słoneczny, czy dzień pochmurny 
w przedszkolu musi działać dyżurny. 
Podczas obiadu, podczas śniadania
ma do zrobienia ważne zadania.
Rozdaje sztućce, talerze, kubki 
wytrze też stolik by był czyściutki.
Sprawdza czy klocki są w pudełeczkach,  
lalki na półce, auta w szafeczkach
  Sprawdza codziennie czystość w łazience 
czy przedszkolaki umyły ręce.  
Na półce książki równo układa.
Taka dyżurnych ważna zasada!

 

 

Nareszcie śnieg

   

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 24.01.2018 r odbyło się spotkanie z babciami i dziadkami z okazji ich święta. Było bardzo uroczyście i wzruszająco. Dzieci pięknie wykonały tańce ludowe min. poloneza, kujawiaka, lasowiaka i krakowiaka, które wzbogacone były strojami oraz montażem słowno-muzycznym. Szanowni goście byli zachwyceni występem wnuków oraz wzruszeni życzeniami i samodzielnie wykonanymi upominkami. Po uroczystości dzieci zaprosiły swoje babcie i dziadków na słodki poczęstunek. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 Bal karnawałowy 

  

 

więcej...

 

Kiermasz świąteczny 

 

W imieniu pracowników Przedszkola nr 1 pragniemy serdecznie podziękować rodzicom: Pani Barbarze Jabłońskiej, Pani Bernadecie Myszkowskiej, Pani Annie Oszczudłowskiej, Pani Katarzynie Czajkowskiej, Pani Marcie Wdowiak  za zaangażowanie  w przygotowanie ozdób i słodkości na świąteczny kiermasz. Podziękowania kierujemy również do osób kupujących, którzy swoją hojnością wsparli nasze przedsięwzięcie.   

 

Hej kolęda, kolęda 

 

   

 

 


Ubieramy choinkę

  

Urodziny Szymka

 

 

 

Robótki świąteczne 

 

 

 

 

 

 

Zgrany Duet - Święty Mikołaj i Mrówka

W niedzielę 17 grudnia w markecie "Mrówka" zostały wręczone nagrody za prace w konkursie plastycznym "Zgrany Duet - Święty Mikołaj i Mrówka". W tym konkursie w kategorii przedszkolnej Szymon zdobył I miejsce. Gratulacje!!!

  

Udział Mai w Miejskim Konkursie Plastycznym "Najpiękniejszy łańcuch choinkowy" i zaszczytne II miejsce.

 

więcej...

Grudniowy gość 

 

  

 

Taniec dla Mikołaja

3 grudnia grupa dzieci 6-letnich wzięła udział w prezentacji programu "Taniec dla Mikołaja" z okazji XIV edycji Parady Mikołajów, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Esteka na Placu B. Głowackiego. Za występ dzieci otrzymały słodki upominek oraz materiały papiernicze. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i dzieciom za przybycie! 

Andrzejkowe wróżby i urodziny Łukaszka

   

 

 

 

 

Pasowanie na Sówkę Mądrą Główkę 

więcej...

 

W Muzeum Bombki  Choinkowej 

 

więcej...

Narodowe Święto Niepodległości

 Z okazji święta 11 listopada starszaki zaprosiły swoich Rodziców i wszystkie przedszkolaki na przepiękną lekcję historii i patriotyzmu. Było uroczyście i podniośle. Dzieci w prostych słowach wierszy i piosenek pokazały, że mały człowiek też potrafi być prawdziwym patriotą. Brawo!  

 

więcej... 

   

 

 

Konkurs Piosenki Patriotycznej

 

 

Nitko , niteczko czyli przygotowanie do pisania 

 

  

 

Nagroda w konkursie i taki prezent Oliwki dla przedszkolaków

 

 

Pieski i kotki

 

 

 

 

"Geometryczny obrazek dla mamy" - praca konkursowa

 

 

 

Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

 

W październiku Szymonek reprezentował nasze Przedszkole w Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II. Wykazał się ogromną wiedzą i odwagą zdobywając wyróżnienie, a w towarzyszącym konkursie plastycznym pod hasłem "Z nadzieją w przyszłość” zdobył II miejsce. Jesteśmy z niego bardzo dumni i gratulujemy! Dziękujemy mamie Szymona za przygotowanie go do udziału w konkursie.

  

Wycieczka do Hurtowni Zabawek KONTAKT 

 

 

 

 

Warzywa są smaczne i zdrowe 


 

Zabawy w jesiennym ogrodzie

 

Kolorowe drzewa 

 

 

 

 

Jesienne rachunki 

 

 

Październikowi jubilaci 

 

 

   

 

Lekcja przyrodnicza 

 

więcej...

 

Kiszenie kapusty 

,,Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi.

Szatkownica poszła w taniec. To ci było szatkowanie!  

Rach, ciach, ciach, obereczka- już kapusty pełna beczka!”

Taka piosenka towarzyszyła nam w Dniu Kiszenia Kapusty. Poznaliśmy proces kiszenia kapusty domowym sposobem. Oglądaliśmy, szatkowaliśmy, smakowaliśmy i przez chwilę przenieśliśmy się w dawne lata polskiej tradycji ludowej. dowiedzieliśmy się też, jak ważne jest spożywanie warzyw i ich przetworów. Było wiele radosnych zabaw, wspólnych pląsów i śpiewania. 

 

 

   

Spacer po zdrowie 

30 września na Placu Bartosza Głowackiego odbyła się I edycja ,,Spaceru po Zdrowie”. Nasze Przedszkole również przyłączyło się do tego wydarzenia. Sześciolatki, które od najmłodszych lat chcą dbać o siebie i swoje zdrowie, w sposób bardzo zaangażowany wystąpiły z wierszykami  i piosenką ,,Witaminki, witaminki”. Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za przybycie.

 

 

 

Soczek pyszny i zdrowy

 

 

 

Festiwal tenisa stołowego

29 września na zaproszenie Klubu Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu 20 – osobowa drużyna starszaków uczestniczyła w zabawach związanych z tą dyscypliną sportową. 6-latki uczyły się prawidłowego trzymania rakietki, odbijania piłeczki, przebijania piłeczki na drugą stronę stołu. Dzieci w trakcie atrakcyjnej zabawy rozwijały swoją sprawność ruchową, mogły także przekonać się, że uprawianie gier sportowych przysparza wiele radości. Każde dziecko uczestniczące w festiwalu tenisa zostało nagrodzone.
 

 

Dzień Przedszkolaka 

 

 

W miasteczku ruchu drogowego

 

 

 

Sprzątanie świata

 

15 września 6-latki wzięły udział w akcji ,"Sprzątanie Świata". Wcześniej dzieci zostały wprowadzone w tematykę dbania o środowisko. Starszaki uczyły się segregowania śmieci, rysowały otoczenie, w którym chciałyby mieszkać. W dniu ,,sprzątania”, dzieci pełne zapału, zaopatrzone w rękawiczki ruszyły w teren przedszkola. Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem. 

 

  Wrześniowi Jubilaci