Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

 Sówki Mądre Główki

To było moje przedszkole - lata beztroskiej zabawy

To dzień piękny i uroczysty,
taki dzień raz w życiu się zdarza,
gdy koniec roku przedszkolnego
wytryśnie z kalendarza.

13 czerwca  przedszkole żegnały dzieci kończące edukację przedszkolną. Ten szczególny dzień  na długo pozostanie nie tylko w naszej pamięci, ale i w naszych sercach.

Uroczystość 6-latki ozpoczęły bajką pt. "Szewczyk Dratewka"

Tradycynie starszaki zatańczyły poloneza

Były wiersze, piosenki oraz tańce "Sówek Mądrych Główek"

Nie mogło zabraknąć ciepłych słów pani dyrektor i pań nauczycielek.
Były życzenia, podziekowania, dyplomy, upominki i słodki poczęstunek.

"Teraz już do szkoły czas,
muszę więc pożegnać Was..."


Życzymy Wam drodzy absolwenci sukcesów w dalszej edukacji!!!

VI Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski. 1

6 czerwca Emika wzięła udział w międzyprzedszkolnych zmaganiach recytatorskich w Przedszkolu Nr 18 w Sobowie. Recytowała wiersz M. Konopnickiej "Jak Szła Wisła do Morza". Pięknie zaprezentowała nasze przedszkole czując się na scenie jak rybka w wodzie. Dziękujemy Emilce i jej mamie za zaangażowanie.

Wizyta u Seniorów

2 czerwca Sówki odwiedziły pensjonariuszy Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tarnobrzegu i wystąpiły dla nich z wiązanką tańców wiosennych w ramach Dni Otwartych Drzwi Zakładu.

Najfajniej na policyjnym kładzie... korzystamy z atrakcji w Dniu Dziecka

więcej...

Bajka o rzece Wiśle

Pod takim tytułem odbył się  VI Międzyprzedszkolny Konkurs Literacko - Plastyczny  organizowany przez tarnobrzeskie Przedszkole nr 2. Wzięliśmy udział w konkursie i stworzylismy książkeczkę, która nosi tytuł "Wisła - Krółowa polskich rzek". Laura z naszej grupy  30 maja odebrała  dyplom oraz nagrodę z rąk pani dyrektor Przedszkola Nr  2 oraz szanownej komisji.

Bajkowy korowód

21 maja starszaki przebrane w bajkowe postacie wzięły udział w bajkowym korowódzie na Placu Bartosza Głowackiego, gdzie zaśpiewały piosenkę "Książka mój przyjaciel", a następnie z prowadzącymi korowód, Królową Śniegu i Słowiańską księżniczką, przemaszerowały przez Plac z książkami w ręku. Zatrzymały się na chwilę przy pomniku Bartosza Głowackiego i utworzyły hasło "Wszystkie drogi prowadzą do książki". Następnie barwny korowód przemieścił się w kierunku Biblioteki, gdzie przed budynkiem układane było domino z książek wskazujące drogę do bajkowej książnicy – Oddziału dla dzieci. Na zakończenie korowodu dzieci zgromadziły się w sali odczytowej i wzięły udział w konkursie na znajomość bajek. Była to świetna zabaw, a prezentowane fragmenty z łatwością rozpoznawane przez dzieci. Pożegnaniem dla przedszkolaków była wspólnie odśpiewana piosenka poświęcona książce i bibliotece.

Piknik w Parafii pw. Chrystusa Króla

Sarszaki z naszego przedszkola od kilku lat biorą udział w tej imprezie prezentując różnorodne programy artystyczne. 21 maja w niedzielne popołudnie na scenie Sówki wystąpiły z tańcami pt. "Wiosenne inspiracje". Było pięknie, rodzinnie, kolorowo i radośnie.

Majowi Jubilaci

 


 

 

  

 

Wycieczka do Pacanowa


 

 

W Tarnobrzeskiej Sztafecie Przedszkolaków triumfujemy!

więcej...

Zajęcia karate

Festiwal Piosenki Ekologicznej

"Piosenki o Wisle" – pod takim hasłem odbył się w Środowiskowym Domu Kultury IVX Festiwal Piosenki Ekologicznej. Do zabawy, jak co roku, zaprosiło dzieci Przedszkole Nr 4 w Tarnobrzegu. Tematyka tej edycji została zaczerpnięta z ogłoszonego tego roku - Rokiem Rzeki Wisły. Dziewczynki z naszego przedszkola zaprezentowały się pięknie śpiewając piosenkę "Przyjaciel przyrody".

Różyczko 100 lat!

  

Skacze zajączek po lesie
  i życzenia Wszystkim niesie.
Przez pisanki przeskakuje,
ALLELUJA wykrzykuje.
Po czym znika w długich susach
cały mokry od dyngusa.

WESOŁYCH ŚWIĄT

 

Moja ulubiona bajka  - konkurs plastyczny

7 kwietnia nastąpiło roztrzygnięcie  Miejskiego Konkursu Plastycznego, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu. Julitka zdobyła I miejsce, a Emilka II miejsce. Laureatki otrzymały dyplomy i wspaniałe książki. Prace można podziwiać w witrynie Galerii "Okno" MBP przy ulicy Szerokiej - serdecznie zapraszamy, a artystkom gratulujemy!!!

"Roszpunka"                            "Królowa Śniegu"

    

 

SPACER PO MIEŚCIE

Wiosna w zielonej sukience

Szewczyk Dratewka

  W "Tarnobrzeskiej Trójce" 28 marca odbył się Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmiało "Bohaterowie książek dla dzieci".  Nasz grupa teatralna przedstawiła bajkę pod tytułem "Szewczyk Dratewka" przesłaniem, której było: dobroć i odwaga przezwyciężają zło i przynoszą szczęście. Nasi aktorzy profesjonalnie wcielili się w bohaterów tej pięknej bajki i ukazali swoje aktorskie talenty.

Moja ulubiona bajka

"Moja ulubiona bajka" - pod takim hasłem Biblioteka Miejska Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu organizuje konkurs plastyczny. A oto postacie naszych ulubionych bajek, które powędrują na konkurs.

Zakładamy ogródek w sali

W marcu jak w garncu

Jakie piękne...

Nasze kobietki

Taką szkołę polubię

W miejskim konkursie plastycznym pod hasłem "Taką szkołę polubię" organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 6 w Tarnobrzegu wzięły udział Lenka, Emilka, Zuzia i Julitka. Ogłoszenie wyników nastąpiło 4 marca podczas Dnia Otartego Szkoły. Emilka zdobyła I miejsce, Zuzia zaś wyróżnienie. Gratulujemy!!!

Wizyta niezwykłych gości w naszej sali

Nasi Jubilaci17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. Miłośników tych uroczych futrzaków nie brakuje również w naszym przedszkolu. Zobaczcie sami ile tu kotków!

Ilustracja do mojej ulubionej kołysanki

We wtorek 14 lutego nagrodzono laureatów konkursu plastycznego organizowanego przez świetlicę Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tarnobrzegu. I miejsce zdobyła Emilia P. ilustrując znaną kołysankę "Wlazł kotek na płotek" oraz II miejsce przyznano Zuzi G. do ilustracji pięknej kołysanki "Kołysanka dla Michałka". Piękną pracę na konkurs wykonała również Matylda Ch. do kołysanki "Kołysanka dla synka" oraz Różka B., która zilustrowała kołysankę "Idzie niebo ciemną nocą". Wszystkim ilustratorkom gratulujemy!!!


Walentynki

Pingwinki miłości


DLA BABCI I DZIADKA 

"Ta złota rybka - choć jeszcze mała,

będzie życzenia dziadkom spełniała.

Niech pływa rybka w przejrzystej wodzie

i trzy życzenia niech spełnia co dzień"

100 lat!

Przebierańcy na balu 8 lutego

    

Lutowi Jubilci


Przegląd kolęd

Zuzia wzięła udział w III Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym w Parafii p.w. NMP w Tarnobrzegu. Pięknie zaśpiewała kolędę "Maleńka miłość" i zauroczyła komisję konkursową, która przyznała jej  II miejsce. Zuziu gratulujemy!

 

Zimowe zabawy w ogrodzie przedszkolnym

 

 

Matyldo 100 lat 

 

Jest taki dzień...

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pachnący, pełen magii i radości. To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W związku ze zbliżającymi się świętami, 20 grudnia Sówki gościły w przedszkolu swoich rodziców i przedstawiły przygotowany pod okiem swoich pań nauczycielek montaż słowno - muzyczny pt. "Jest taki dzień". Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

Wesołych Świąt!

Ubieramy naszą choineczkę

 

Grudniowi Jubilaci

Urodziny Kubusia

Urodziny Gabrysia

 

Świąteczne aniołki

Kartka świąteczna w rozmiarze XXL

Taką kartkę świąteczną wykonaliśmy na Festiwal Kartek Świątecznych w ramach XIII Parady Mikołajów zorganizowanej przez Stowarzyszenie ESTEKA w Tarnobrzegu. 4 grudnia otrzymaliśmy prezent - wspaniałe materiały plastyczne, zaś od 5 do 15 grudnia faacebookowicze "lajkowali" naszą pracę w konkursie internetowym.

 

 

Pasowanie na Sówkę Mądrą Główkę


Wizyta u Seniorów

21 listopada Sówki odwiedziły pensjonariuszy Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tarnobrzegu i wystąpiły dla nich z programem Polska moja Ojczyzna.

Listopadowi jubilaci

Urodziny Michałka

 

Urodziny Maćka


Urodziny Kubusia

Święto Niepodległości


Indiańskie klimaty

 

Konkurs wiedzy o papieżu

24 października Różyczka z naszej grupy reprezentowała przedszkole w V Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II. Sześciolatka spisała się rewelacyjnie. Wykazała się ogromną wiedzą i odwagą zdobywając wyróżnienie, a w towarzyszącym konkursie plastycznym pod hasłem "Pomagam innym" zdobyła I miejsce. Jesteśmy z niej  bardzo dumni i gratulujemy!

Echo dnia

Nasze portrety

Październikowi Jubilaci

Urodziny Kacperka

Urodziny Laury

Zabawa latarkami

Jak powstaje deszcz?

Kasztany i złote liście, to już jesień oczywiście!

Dzień Chłopaka w naszej grupie

W dniu 30 września chłopcy w naszej grupie byli witani szczególnie gorąco. Było wiele zabaw i konkursów oraz słodka niespodzianka. Na  zakończenie chłopcy otrzymali prześliczne laurki od koleżanek z grupy. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy!

Wizyta w tarnobrzeskiej Komendzie Policji 

  29 września Sówki odwiedziły Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu. Małych gości przyjął mł. asp. Stanisław Ciba. W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą  policjantów. Dowiedziały się, kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje. Nie lada atrakcją dla przedszkolaków był pobyt w siedzibie miejskiego monitringu. Miały również możliwość zapoznać się z wyposażeniem, które na co dzień noszą policjanci podczas wykonywania swoich zawodowych zadań. Następnie zobaczyły salę zatrzymań. Pamiątką wizyty stały się odciski palców czyli ślady daktyloskopijne. Wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń. Na zakończenie każde dziecko mogło zasiąść w policyjnym samochodzie oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe. Całe spotkanie wzbudziło wiele niesamowitych emocji. Jak wiadomo, po takiej wizycie większość dzieci zamierza zostać policjantami, co daje nam nadzieję, że będziemy czuć się w przyszłości bezpiecznie. A wycieczkę zawdzięczamy mamie Emiki, mł. asp. Aleksandrze Palędze, dziękujemy za jej zorganizowanie.
 

 

Wizyta w Miasteczku Ruchu Drogowego

W ostatnim tygodniu września dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Celem utrwalenia tych zasad 26 września dzieci udały się do Miasteczka Ruchu Drogowego. Poznawały znaki drogowe i uczyły się bezpiecznego przekraczania jezdni w oznaczonych miejscach.

Wrześniowi jubilaci

Urodziny Bartka

Urodziny Mateusza

Paczka Puszatka

Z rezolutnym Puszatkiem i grupą Wędrowniczków będziemy poznawać litery i liczby, przygotowywać się do nauki czytania i pisania, a także kształttować dojrzałość społeczno-emocjonalną. Z Paczką Puszatka będziemy gotowi do rozpoczęcia nauki w szkole!

Paczka Puszatka - nasze książeczki

Nasze Puszatki