Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

Muchomorki 

" Łamigłówki Małej Główki"

5-latki wzięły udział w miejskim konkursie matematycznym, który dotyczył matematycznych puzzli o tematyce przyrodniczej.

Oto nasza praca konkursowa

 

Udział naszych czirliderek w otwarciu Olimpiady

 

Urodziny Bartka

 

Wzięliśmy udział w Miejskich Obchodach Dnia Dziecka 1 czerwca

Wielka Scena - Mali Artyści

Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci z tarnobrzeskich przedszkoli odbył się w Środowiskowym Domu Kultury TSM 26 maja. W sobotnie przedpołudnie na scenie wystąpiły dzieci z naszego przedszkola w muchomorkowych tańcach. Swój przepiękny występ zadedykowały kochanym mamusiom.

Super wycieczka do Pacanowa

 

 

 

 

Wielkanocne prace

 

W księgarni

Urodziny Majeczki

100 lat!

Nasz kącik przyrody

 

 

 

 

Witaj Wiosno!

 

Bazie kotki

 W marcu jak w garncu

 

Uczestnicy konkursu recytatorskiego

Czytające absolwentki

Wystawa w TDK

"70 lat Pipi Pończoszanki i Opowieści z Doliny Muminków"

 

W świecie dinozaurów

Chwalimy się

Tym razem wyprawa na Safari

 

 

Rakietą w kosmos...

...na spotkanie z ufoludkami

Walentynki

Tak bawiliśmy się na balu

 

 

 

   

Oliwko 100 lat!

Majeczko 100 lat!

Dbamy o ptaki zimą

  

 

Spacer po śniegu

 

Dzień Babci i Dziadka

W środę 11 stycznia z wielką radością przywitaliśmy w naszym przedszkolu ukochanych gości. W pięknej uroczystości dziadkowie oglądnęli jasełka oraz wysłuchali wiersze i piosenki. Były też życzenia 100 lat oraz własnoręcznie przygotowane prezenty. Nie zabrakło uścisków, buziaków, słodkości oraz innych czułości. Wzruszenie i radość malowały się na twarzach wszystkich zebranych.

Dla Babci i Dziadka

Zgrany Duet - Święty Mikołaj i Mrówka

W niedzielę 18 grudnia w markecie "Mrówka" zostały wręczone nagrody za prace w konkursie plastycznym "Zgrany Duet - Święty Mikołaj i Mrówka". W tym konkursie w kategorii przedszkolnej dziewczynki z gr. Muchomorków zdobyły wyróżnienie. Oliwia i Maja wykonały wraz ze swoimi rodzicami bardzo oryginalne i piękne prace. Zobaczcie sami!

 

Nasze świąteczne prace

 

 


  

Witaj św. Mikołaju

Wiem co jem

Andrzeju, Andrzeju, wróżb dobrodzieju 

30 listopada przybyła do nas wróżka z księgą wróżb. Wiemy, że wróżby to tylko zabawa i należy je traktować z przymróżeniem oka, bo przecież chodzi o niezwykłą zabawę i dużo emocji. I tak właśnie było:)

 


DZIEŃ MISIA

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie - pluszowe misie - 25 listopada „przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. A wszystko to z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

 

 

Pasowanie

23 litopad to dzień długo oczekiwany przez 5-latków, gdyż tego dnia wstąpiły one w grono prawdziwych "Muchomorków". Stało się to za przyczyną "czarodziejskiego ołówka" i pani dyrektor. Przed ceremonią dzieci przedstawiły rodzicom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po przyrzeczeniu i magicznych słowach pasowania każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Po występie nadszedł czas na słodki poczęstunek. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w organizację uroczystości.

 

 

Urodziny Szymka

Z wizytą na poczcie

W ubiegłym tygodniu wybraliśmy się na wycieczkę na pobliską pocztę. Zaciekawione dzieci słuchały informacji o pracy urzędnika poczty. Dzięki tej wycieczce dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze oraz załatwić wiele innych spraw. Przedszkolaki dowiedziały się jaka jest droga listu od nadawcy do adresata. Jedną z największych atrakcji było stemplowanie prawdziwą pieczątką pocztową. Oczywiście nasze dzieci nie zapomniały o prawidłowym zachowywaniu się w miejscu publicznym oraz podziekowaniu za miłe przyjęcie. Wycieczka okazała się bardzo interesująca, dzieci wróciły do przedszkola z bagażem miłych wrażeń.

W deszczowym rytmie nadal...

Moda deszczowa

 

Patriotycznie


 

Koktail owocowy

W ramach realizacji tematu "Urządzenia elektryczne" dzieci poznały działanie sprzętów pomocnych w kuchni i robiły smaczny i zdrowy koktajl malinowy. Był pyszny - mniam... mniam...

Poznajemy domy zwierząt

 

 Malowała jesień w parku wszystkie liście

                            na czerwono, na brązowo, żółto i złociście

Program Przyjaciele Zippiego

W październiku, w  grupie "Muchomorków" rozpoczęła się realizacja programu "Przyjaciele Zippiego". To międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-7 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.  Składa się z 24 spotkań i trwać będzie do końca roku szkolnego.    

Program Przyjaciele Zippiego składa się z sześciu części, a każda z nich zawiera odrębne opowiadanie. Drodzy rodzice wiele usłyszycie o bohaterze o imieniu Zippi. Jest on patyczakiem, a jego przyjaciele to grupa chłopców i dziewczynek. Opowiadania prezentują ich w okolicznościach dobrze znanych małym dzieciom, takich jak: przyjaźnienie się, zdobywanie i tracenie przyjaciół, krzywdzenie, radzenie sobie ze zmianą i stratą oraz zaczynanie od nowa. Każde opowiadanie jest zilustrowane za pomocą zestawu barwnych obrazków i uzupełnione zadaniami, takimi jak rysowanie, odgrywanie ról i zabawy.

Program "Przyjaciele Zippiego" nie mówi dzieciom, co robić. Zamiast tego zachęca je do zastanowienia się nad sobą i wymyślania własnych rozwiązań problemów. Dzieci ćwiczą dobre rozwiązania, które nie tylko im pomagają, ale również nie krzywdzą innych.

Więcej o programie można dowiedzieć na stronie internetowej:
www.pozytywnaedukacja.pl
www.partnershipforchildren.org.uk

Dzień Edukacji Narodowej

Dziękujemy

więcej...

Kasztanowe układanki

   

Warzywne stworki

Jesień to pora roku, która inspiruje do wykorzystywania swoich darów, pobudza wyobraźnię i pozwala tworzyć artystyczne dzieła. Muchomorki ucząc się jak ważne są jarzynki i witaminki przygotowały piękne prace ze świeżych warzyw. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością wymyślając najprzeróżniejsze zwierzątka, stworki i cudaki.

Pyszne owocowe szaszłyki

Wycieczka do warzywniaka

 

U nas już jesiennie

 


  IV edycja Narodowego Dnia Sportu

Poznajemy zasady ruchu drogowego

Wrześniowi Jubilaci

Pierwsze dni w Muchomorkach

 

 

 Muchomorek

Muchomorek, muchomorek
ma kapelusz w biały wzorek
jest czerwony jak biedronka
i uśmiecha się do słonka.