Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

Sówki


To dzień piękny i uroczysty,
taki dzień raz w życiu się zdarza,
gdy koniec roku przedszkolnego
wytryśnie z kalendarza...

 

22 czerwca żegnały przedszkole "Sówki Mądre Główki". To szczególny dzień, który pozostanie nie tylko w naszej pamięci, ale i w naszych sercach. Uroczystość absolwenci rospoczęli tańcem z kwiatami. Następnie dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Później były życzenia, podziękowania, łzy wzruszenia, dyplomy, upominki i oczywiście słodki poczęstunek. 


Teraz już do szkoły czas
muszę więc pożegnać Was....

 

Życzymy Wam drodzy absolwenci sukcesów w dalszej edukacji!

Wam drodzy Rodzice dziękujemy za współpracę, życzliwość i wszelką pomoc.

Wycieczka do Kurozwęk

16 czerwca Sówki odwiedziły niewielką miejscowość w woj. świętokrzyskim niedaleko Staszowa - Kurozwęki. Wielką atrakcją tej miejscowości jest powracający do swojej dawnej świetności Pałac Kurozwęcki, odzyskany przez potomków przedwojennych właścicieli. Nazwa Kurozwęki według legendy pochodzi od koguta, którego głośne pianie pozwalało odnaleźć drogę zgubionym w puszczy rycerzom.

Podróż autokarem

 

Już na miejscu...

Zwiedzanie zabytkowych wnętrz pochodzących z XIV wieku pałacu oraz
"Safari bizon" - przejażdżka wozem westernowym wśród bizonów amerykańskich.

Zajżeliśmy również do mieszkańców minizoo. Wietnamskie świnki zwisłobrzuche, króliki, lama, osioł, kozy, owce, konik, struś i ptactwo ozdobne to przesympatyczne zwierzątka, którym dzieci przyglądały się bacznie i je podziwiały.

Piknik i zabawa to też nie lada atrakcja tej wycieczki.

 

Pamiątkowe zdjęcia na żubrze.

 

DZIEŃ MAMY I TATY

 


DLA KOCHANYCH RODZICÓW

Urodziny Szymona

Dzień przedsiębiorczości

20 kwietnia był dla  uczniów  Zespołu Szkół im. Ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu Dniem Przedsiębiorczości. Każdy chętny uczeń miał spędzić kilka godzin na praktykach w wybranym miejscu pracy, pomagając pracownikom i obserwując ich zajęcia zawodowe. Była  to bardzo dobra okazja, aby zobaczyć i przekonać się na czym polega praca w przedszkolu. Naszą grupę odwiedziły dwie uczennice: Ola i Natalia - absolwentka naszego Przedszkola.

 

 Wyróżnienie  w Konkursie Plastycznym Moja Rodzina

V Edycję miejskiego konkursu plastycznego "Moja Rodzina" pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega zorganozowanego przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie wygrała nasza Emilka zdobywając wyróżnienie w kategorii przedszkola. Pan prezydent wręczył jej dyplom i nagrodę  7 czerwca podczas pikniku rodzinnego. Celem konkursu było promowanie rodziny i silnych więzi międzypokoleniowych łączących jej członków. Emilce gratulujemy!!!

 

Sówki z wizytą w bibliotece

 U nas ekologicznie!

Praca na ogólnopolski konkurs organizowany przez program edukacyjny
"Nasze Ekologiczne Przedszkole" - Odpadolubek.

 Czysta planeta - szczęśliwa planeta

 

Kwietniowy lubilat

A to nam urosło!

Wiosenna łąka

Zabawa ciastoliną Play Doh - Kurczątka wielkanocne

Siejemy, sadzimy - nasz kącik przyrody

 

Przegląd Małych Form Teatralnych w SP - 3

22 marca nasi koledzy reprezentowali nasze przedszkole na Przeglądzie Małych Form Teatralnych pod hasłem "Bezpieczny maluch - bezpieczny uczeń" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3  w Tarnobrzegu. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia. 

 

Urodziny Miłoszka

Dzień Babci i Dziadka

Bal Karnawałowy

 

Warsztaty świąteczne

W środę 16 grudnia uczestnicząc w świątecznych warsztatach plastycznych rodzice wraz z dziećmi  mieli okazję wspólnie spędzić czas. Na stołach pojawiły się karton, bibuła i błyskotki, z których powstały piękne choinki. Nie zabrakło również słuchania kolęd i świątecznych życzeń.

 

Dziękujemy uczestnikom za udział w warsztatach.

więcej...

Andrzejki

więcej...

Pasowanie na Sówkę Mądrą Główkę

 

 

 

 

 

Międzyprzedszkolne zmagania sportowe

W piątek 20 listopada "Sówki" wzięły udział w "Jesiennych zawodach sportowych" w Szkole Podstawowej Nr 3 w Tarnobrzegu. Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły, a przy okazji sprawdziły swoją kondycję sportową oraz zajęły I miejsce. Gratulacje!

 

 

 

 

 

  

  

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości było uroczyście obchodzone w naszym przedszkolu 9 listopada. Starszaki przygotowały na tę okazję przedstawienie artystyczne, na którym śpiewały piosenki i recytowały patriotyczne wiersze. W tych uroczystych i pełnych patriotyzmu spotkaniach uczesniczyły dopołudnia wszystkie przedszkolaki, a popołudniu rodzice 6-latków.

 

 

 

 

 

 

  

  

 

Pamiętamy o poległych żołnieżach -
zapalamy znicze na pomniku por. Sarny - obrońcy naszego miasta

 

 

 

 

 

W planetarium

Konkurs wiedzy o papieżu

27 października Miłosz Grębowiec z naszej grupy reprezentował przedszkole w IV Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II. Sześciolatek spisał się rewelacyjnie. Wykazał się ogromną wiedzą, sprytem i odwagą i zdobył I miejsce, a w towarzyszącym konkursie plastycznym pod hasłem "Rodzina Bogiem silna" zdobył II miejsce. Jesteśmy z niego  bardzo dumni i gratulujemy!

 

 

        

 

Absolwenci czytają bajki

  

Makieta lasu

 

Kasztankowe ludziki i kasztankowa zabawa

 

 

 

 

 

 

 

 

Urdziny Patryka, Szymka i Sebastiana

100 lat chlopaki!

 

 

   

 

 

 

 

Zabawy konstrukcyjne - budowa zespołowa

 

 

Wiemy jak dbać o zdrowie - poznajemy witaminkiDzień Drzewa - 10 października

 

 

 

Jesienne prace z darów przyrody

"Owocowe stworki"

"Liściowe zwierzaki"

Nasz Kącik Przyrody

Dzień Przedszkolaka

Nasza wiewióreczka

My także dołączyliśmy do Programu Edukacyjnego "Akademia Wyobraźni Play-Doh"!  Bawiąc się ciastoliną, ulepiliśmy rudą Wiewiórkę, która wzięła udział w konkursie wrześniowym.

 


Śniadanie inne niż wszyskie

W poniedziałek 14 września przedszkolaki mogły same zadecydować co zjedzą na śniadanie. Pomysł ten bardzo podoba się Sówkom. Ich kanapki były zdrowe i kolorowe.

Wycieczka do Misteczka ruchu drogowego

Wrześniowi Jubilaci - 100 LAT!

 

 

 

Zabawy w ogrodzie