Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

SówkiJuż kończy się nasz wspólny czas


Nasze ostatnie przedstawienie

Wycieczka do Rzeszowa

 

 

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

Drużyna cheerleaderów.

   

  Kibicujemy Muchomorkom.

 

Konkurs recytatorski "Dobre wychowanie wierszem malowane"

2 czerwca Natalka pięknie reprezentowała nasze przedszkole na IV Miejskim Konkursie Recytatorskim Przedszkolaków, który odbył sie w Przedszkolu nr 18 w Tarnobrzegu. Natalka profesjonalnie recytowała wiersz Jana Brzechwy pt. "Kwoka". Gratulujemy!

 Urodziny Marty

Chrupiące kanapki

Na drugie śniadanko przygotowaliśmy sobie pyszne, chrupiące kanapki.

Lekcja przyrodnicza

W piątek 15 maja wybraliśmy się Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 zlokalizowanego we wschodnim skrzydle Zamku Dzikowskiego. Podziwialiśmy różne gatunki ptaków, zwierząt, ryb, elementy szkieletów itp., słuchaliśmy odgłosów ptaków i leśnych zwierząt, a nawet spacerowaliśmy po parku Dzikowskim z lupą, jak prawdziwi obserwatorzy przyrody. Nic nie umknęło naszej uwadze: ani ślimak, ani nawet mróweczka, zresztą zobaczcie sami!

Z wizytą u Strażaków

 

Dzień flagi

30 kwietnia porozmawialiśmy sobie o majowych rocznicach i innych patriotycznych sprawach. Wykonaliśmy też chorągiewki w barwach narodowych, które nieco później z wielką dumą prezentowaliśmy mieszkańcom Tarnobrzega na spacerze.

Słodkie zajęcia

Co to może być?

Cóż, okazuje się, że TO może być wszystko, ale od początku. Najpierw rozmazywaliśmy plamy z kolorowych farb składając kartkę na połowę, potem patrzyliśmy: co to może być? Nasza wyobraźnia jest jak widać nieograniczona, bo TO może być:

                           Siano-potwór                                                         Spadający kot

                                 Zły miś                                                                    Żyrafa

                            Pan biedronka                                                                  Byk

                        Walentynkowy pies                                               Potwór-sukienka

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Sztafeta przedszkolaków

 

Wielkanocne robótki

  

 

Przegląd Małych Form Teatralnych w SP - 3

25 marca nasi koledzy reprezentowali nasze przedszkole na Przeglądzie Małych Form Teatralnych pod hasłem "Jestem eko -dbam o zdrowie" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3  w Tarnobrzegu. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Nasze fasolki kilka dni później

Wiosna, wiosenka

 

Nowalijki w naszym kąciku przyrody

Ptasia stołówka

  

Dla Babci i Dziadka - bałwanków gromadka

Wszystkie Dzieci Nasze Są

Serbinowska Kolęda

Z dumą informujemy, że w tym roku na konkursie wokalnym "Serbinowska Kolęda" nasze przedszkole dzielnie reprezentowała Lilianka, która pięknie zaśpiewała pastorałkę "Bosy pastuszek". Gratulujemy!

 

Dla Ciebie kolędujemy

Świąteczne robótki Sówek

Chwalimy się

Z dumą informujemy, że Szymon zdobył II miejsce w konkursie pt. "Najpiękniejsza bombka choinkowa" zorganizowanym przez Przedszkole nr 7 w Tarnobrzegu. W konkursie tym, wzięła również udział nasza koleżanka Natalka. Na zdjęciu poniżej obie prace konkursowe są uwiecznione: bałwanek - Szymka i aniołek - Natalki. Gratulujemy!

5 grudnia od samego rana czekaliśmy na Mikołaja. To nasze czekanie umiliła nam super - dyskoteka. Zobaczcie, jak się bawiliśmy:)... a potem przyszedł Święty i rozdał wszystkim fajne prezenty. Dziękujemy!

 

Mrówka w Sówkach

5 grudnia odwiedził nas niezwykły gość - Mrówka. To było wesołe spotkanie. Otrzymaliśmy w prezencie książeczki wraz z audiobookiem oraz zaproszenie do konkursu plastycznego "Zgrany duet - Mrówka i Mikołaj".

Mikołaju już czekamy

Śniadanko

Pasowanie na Sówkę Mądrą Główkę

Przygotowania do Pasowania

25 listopada na zajęciach kulinarnych zmierzyliśmy się z pieczeniem babeczek. W tym zadaniu bardzo pomogła nam mama Antosia - dziękujemy! Takie babeczki to naprawdę łatwizna. Zgodnie z przepisem odmierzyliśmy składniki, wlaliśmy do miski, pomieszało się mikserem, włożyliśmy ciasto do foremek, upiekło się, ozdobiliśmy lukrem i cukiereczkami i voilá. Łatwe, prawda?

 

Święto Niepodległości

więcej... 

Zdrowe zęby - ważna sprawa

W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej ,,Akademia Aquafresh" w naszej grupie odbyły się zajęcia z profilaktyki stomatologicznej. Wspólnie z bohaterami ,,Pastusiami" uczyliśmy się dbania o higienę jamy ustnej i szukaliśmy odpowiedzi na pytania: ,,Skąd się biorą zęby?", ,,Jak prawidłowo dbać o zęby?", ,,Czego zęby nie lubią?", ,,Dlaczego należy chodzić do dentysty?"

Chwalimy się

Z dumą informujemy, że nasz kolega Patryk zajął III miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym "Taka będzie moja szkoła" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Akademii Miechocińskiej w Tarnobrzegu. Gratulujemy!

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

więcej...

Liczymy

 Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

27 października w Przedszkolu nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu odbył się III Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg  Norberta Mastalerza. Nasze przedszkole w konkursie reprezentował Szymon, który wspólnie z innymi dziećmi z tarnobrzeskich przedszkoli zmierzył się ze znajomością trudnych terminów i ważnych faktów z życia papieża. Szymon został wyróżniony, otrzymał dyplom i nagrodę. Gratulujemy!

Jesienne klimaty

Balonem malowane

Kartoflaki cudaki

Październikowi jubilaci

Happening Czysty Tarnobrzeg

W dniu 03.10.2014 wspólnie z 5-latkami wybraliśmy się na plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, gdzie odbył się happening pod hasłem „Czysty Tarnobrzeg” pod patronatem Prezydenta Miasta Norberta Mastalerza. W trakcie happeningu braliśmy udział w konkursach oraz oglądnęliśmy pokaz obrony przed atakiem agresywnego psa. Widzieliśmy także prace plastyczne naszych kolegów: Antka i Miłosza wykonane na konkurs pt. "Mój pies - moje obowiązki".

"Mój pies moje obowiązki" - prace konkursowe

Owocowe ciekawostki

Co owoce mają w środku? Dlaczego mówimy o owocach egzotycznych i krajowych? Ile pestek jest w jabłku? Jak smakuje granat i czy wybucha , a jak figa? To kilka z pytań, na które szukaliśmy odpowiedzi na zajęciach z wykorzystaniem owoców przyniesionych przez nas do przedszkola. Na koniec oczywiście wszystkie ze smakiem zjedliśmy.

Takie jabłka i robaczki powstały jako podsumowanie zabawy z wierszem "Entliczek - pentliczek" J. Brzechwy.

Dzień Chłopaka

więcej...

Pojazdy

Dzień Przedszkolaka

więcej...

Morskie klimaty

Wrześniowi jubilaci

W miasteczku ruchu drogowego

Pierwsze koty za płoty