Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

Muchomorki

To już jest koniec

Wycieczka do Rzeszowa 

 

Dzieci Dzieciom - obchody Dnia Dziecka

Magiczny spektakl dla Mamy i Taty 

27 maja Czarodziejki i Czarodzieje z 5-latków przenieśli swoich rodziców w pełen życzeń świat. Mimo groźnych grzmotów i tajemniczej muzyki przesłanie spektaklu było piękne i ukazało co jest w życiu najważniejsze, a najważniejsze jest to, co mamy w swoich sercach i to, co nie przemija czyli dobro i miłość. Muchomorki w prezencie wyczarowały swoim mamom słodkie korale, a tatusiom - kolorowe muszki. Były uściski, całuski i pełne czułości słowa.

Piknik w parafii pw. Chrystusa Króla

 

Z wizytą u Strażaków

 

Urodziny Marysi i Piotrusia

Wizyta w bibliotece

Z okazji Tygodnia Bibliotek 11 maja wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiej biblioteki, w której zobaczyliśmy wyposażenie, poznaliśmy sposób gromadzenia książek - działy tematyczne; dowiedzieliśmy się dużo o pracy bibliotekarki, a na zakończenie naszej wizyty pani Beata przeczytała nam bajkę pt. "Kłamliwy Pastuszek".

 

Po powrocie do przedszkola postanowilismy zrobić prezent pani bibliotekarce i każdy z nas narysował ilustrację do wysłuchanej bajki. Kiedy już wszystkie prace były gotowe, zanieśliśmy je pani do biblioteki i teraz będą wisiały tam na wystawie. A jak się postaraliśmy? - ocencie sami. Oto i one.

 

  

 Wycieczka do Dzikowa

W piątek 8 maja wybraliśmy się Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 zlokalizowanego  we wschodnim skrzydle Zamku Dzikowskiego. Celem działalności Centrum jest prowadzenie, koordynowanie oraz promowanie działalności zmierzającej do lepszego poznania idei ochrony przyrody w formie programu Natura 2000 na przykładzie Tarnobrzeskiej Doliny Wisły. Mogliśmy podziwiać ekspozycję  zawierająca ciekawostki przyrodnicze: różne gatunki ptaków, zwierząt, ryb, elementy szkieletów itp., posłuchać odgłosów ptaków i leśnych zwierząt,  podziwiać wystawę fotografii przyrodniczej oraz pospacerować po parku Dzikowskim z lupą, jak prawdziwi obserwatorzy przyrody. Nic nie umknęło naszej uwadze: ani ślimak, ani nawet mróweczka, zresztą zobaczcie sami!

Układamy wyrazy

Układamy podpisy do obrazków z rozsypanki literowej, nieźle nam to już wychodzi. Zobaczcie sami!

 

Dzień Flagi

Umiemy liczyć

Wiem co jem

Mierzenie objętości cieczy i produktów sypkich

Nasz wiosenny kącik przyrody-zmiany po tygodniu

W świątecznym nastroju

 

Nasz wiosenny kącik przyrody

Jubilaci

Czytamy i liczymy

Lampy

Urodzinowe 100 lat

  Z okazji tego dnia urodzinowego, życzymy Oliwierkowi wszystkiego najlepszego!!! 

 

Dzień Kobiet

Dla Babci i Dziadka


Zajęcia komputerowe w Szkole Podstawowej nr 3

Muchomorkowe jasełka

100 lat Kacperku!

Ubieramy choinkę

 

 

 Śniadanie

Pasowanie na Muchomorka

Z dumą informujemy, że od środy 26 listopada możemy nazywać siebie Muchomorkami! Po pomyślnie zdanym "egzaminie" w obecności rodziców, pani dyrektor każdemu z nas uroczyście nadała miano Muchomorka. Uczciliśmy to tanecznym występem oraz słodkim poczęstunkiem.

  

25 listopada - Dzień Misia

Urodziny Julci i Joachima

Święto Niepodległości

 

więcej...

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

 

więcej...

Pamiętamy o tych, którzy zginęli za naszą wolność

Odwiedziny absolwentów

Mateusz i Weronika - czytają dzieciom bajki. Wszyscy: Mateusz, Magda, Weronika, Kacper, Wiktor i Szymon - teraz uczniowie gimnazjum - bawią się razem z młodszymi kolegami.

Jesienne drzewa

Liściaki

Dzień Edukacji Narodowej

 

więcej...

 

Sezon na sałatkę jarzynową

Omawiając tematykę jesiennych darów z ogrodu porównywaliśmy naturalne okazy z obrazkiem, oraz rozpoznawaliśmy je za pomocą różnych zmysłów. Rozmawiając  o warzywach nie można było pominąć czynności praktycznych. Po pieczeniu, kiszeniu, szaszłykach przyszła kolej na sałatkę jarzynową. Na wykonanie sałatki złożyły się następujące czynności: poznanie przepisu, czynności  higieniczne, rozpoznanie ugotowanych warzyw i potrzebnych narzędzi; obieranie i krojenie warzyw; mieszanie składników i oczywiście smakowanie.  Sałatka wyszła pyszna.

Wielkie przygotowania

Obieramy, kroimy i łączymy składniki

  

 

Happening "Czysty Tarnobrzeg"

W dniu 03.10.2014 wspólnie z 6-latkami wybraliśmy się na plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, gdzie odbył się happening pod hasłem „Czysty Tarnobrzeg” pod patronatem Prezydenta Miasta Norberta Mastalerza. W trakcie happeningu braliśmy udział w konkursach oraz oglądnęliśmy pokaz obrony przed atakiem agresywnego psa. Widzieliśmy także prace plastyczne naszych kolegów: Antka i Miłosza wykonane na konkurs ph. "Mój pies moje obowiązki".

 

W sadzie

Dzień Chłopaka

 

więcej...

Ja w mojej grupie

  

 

Miejski Dzień Przedszkolaka

22 września wzięliśmy udział w imprezie zorganizowanej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka na terenie MOSiR w Tarnobrzegu. Tak jak się spodziewaliśmy było wesoło, radośnie i głośno.

 

 

 

 

Kto to taki?

Już spieszymy z odpowiedzią, to portrety Pana Prezydenta Norberta Mastalerza i Pani Anny Czaplińskiej wykonane rączkami zdolnych Muchomorków.

Dzień Przedszkolaka

 

więcej...

Ruch uliczny 

Drugi tydzień po wakacjach upłynął nam na zabawach związanych z ruchem drogowym. Wiemy jak bezpiecznie poruszać się po ulicy, znamy znaki drogowe i umiemy zachowć się na drodze.  Nie zabrakło zabaw pojazdami i oczywiście próbowaliśmy swoich sił w pierwszych kontaktach z kartami pracy.


 

Bawimy się i uczymy

Bezpieczna zabawa - historyjka obrazkowa

Nasz plac zabaw