Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

MISIACZKI

to my - najmłodsze przedszkolaczki!

PIKNIK

10 czerwca, gdy starsze przedszkolaki wyjechały na wycieczkę, Misiaczki korzystały z pięknej pogody spędzając czas w ogrodzie przedszkolnym. Było mnóstwo zabaw muzyczno - ruchowych z chustą animacyjną, z mydlanymi bańkami, kolorową kredą oraz z naszym towarzyszem spacerów i wycieczek - grupowym wężem. W przerwach między zabawami dzieciaczki miały piknik na kocykach, gdzie mogły zjeść coś słodkiego. Wesoła zabawa pośród drzew naszego ogrodu przyniosła Misiaczkom wiele radości. I oto chodziło!

Dla Mamusi i Tatusia

Mamo ,tato
Cóż Wam dam?
Dam Wam serce, które mam,
a w tym sercu róży kwiat
 Mamo, Tato żyj 100 lat!

26 maja na spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty do przedszkola przybyli rodzice Misiaczków. Wszystkim gościom towarzyszył uśmiech i łzy wzruszenia. Dzieci nie mogły lepiej okazać swojej miłości i wdzięczności rodzicom jak poprzez piosenki, wierszyki i zabawy muzyczne oraz własnoręcznie wykonane upominki wręczane wraz z małym załącznikiem - całuskiem.

Wiosna w kwiaty się wystroiła i nas wszystkich zachwyciła

 

Śmieciojadki śmiecie zjadają i o naszą przyrodę dbają!

 

 

Udział Bartusia w konkursie recytatorskim pod hasłem "Wiersze znane i lubiane"

Bartuś był jedynym z naszej grupy, najmłodszym uczestnikiem konkursu recytatorskiego zorganizowanego w naszym przedszkolu. Wystąpił pięknie z wierszem o jeżykach. Gratulujemy odwagi!

 

W świątecznym nastroju

Nasz zielony kącik przyrody

Pani kucharka zawsze wykłada coś pysznego z garnka

Kuchnia jest blisko naszej sali, przechodząc słyszymy tam codziennie wielkie krzątanie. Co tam się dzieje? Teraz już wiemy, że odbywa się w niej wielkie gotowanie. Poznaliśmy pracę naszych pań w kuchni. Wiemy, że jest ciężka i bardzo pożyteczna. Kucharki dbają o nasze podniebienia i brzuszki. Dziękujemy im za to.

O ząbki swoje dbamy - zobaczcie sami!

W przedszkolu dużo się uczymy, a przy tym świetnie się bawimy!

Bałwankowa rodzinka

 

Kochana Babciu i Drogi Dziadku!

22 stycznia Misiaczki gościły pierwszy raz w przedszkolu swoich kochanych dziadków. Choć trochę niepewnie rozpoczęły swój występ, to szybko przekonały się, że to najwspanialsza publiczność, dlatego dla kochanej babci i drogiego dziadziusia wystąpiły pięknie mały wnusio i malutka wnusia.

 

   

Świąteczne warsztaty

19 grudnia Misiaczki zaprosiły swoich rodziców do wspólnej zabawy, która wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój i pozwoliła na chwlkę zatrzymać się w przedświątecznym pośpiechu. Pamiątką spotkania są przepiekne aniołki, które zdobią choinkę w sali i przypominają o spotkaniu.


W świątecznym nastroju

Świąteczne prace w wykonaniu Misiaczków

I przyszedł do nas Mikołaj Święty i przyniósł nam prezenty.

Przyszła do nas też mrówka i przyniosła książeczki.

Na Świetego Mikołaja czekamy, może czapkę nową mu damy

Śniadanko "szwedzki stół"

Własnoręcznie zrobione kanapki lepiej smakują nawet Misiaczkom. Takie śniadanie z możliwością wyboru zorganizowały dzieciom panie kucharki w czwartek 27 listopada. Okazało się ono doskonałym pomysłem. Zobaczcie sami!

Uroczyste pasowanie na Misiaczka - Przedszkolaczka

Za nami poważny egzamin zdany na medal. 26 listopada zostaliśmy prawdziwymi przedszkolakami. Sprawiła to pani dyrektor i jej czarodziejski  ołówek, którym pasowała każdego malucha na Misiaczka - Przedszkolaczka. Ten dzień zapisze się na długo w pamięci wszystkich uczestników uroczystości. Wszystkim Misiaczkom gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych zabaw i przygód w naszym przedszkolu.

 

 

 Misiowo u Misiaczków

 We wtorek 25 listopada dzieci przyniosły do przedszkola ukochanego towarzysza beztroskiej zabawy - swojego misia. Były misiowe zabawy, przytulania, próbowanie misiowego miodku, malowanie misiów i słuchanie misiowych opowiadań czytanych przez panią Beatę - bibliotekarkę. A to wszystko z powodu Światowego Dnia Misia.

Pewien bardzo mały miś,do przedszkola przyszedł dziś.
I powiedział mi do uszka, że najlepiej jest w maluszkach.
 
Pewien bardzo mały miś do przedszkola przyszedł dziś.
Wszyscy bardzo Cię lubimy, popatrz misiu jak tańczymy.

Zła pogoda kapie woda, a my świetnie się bawimy i się deszczu nie boimy! 

 

Święto Niepodległości

więcej...

Jesienne spotkanie z jeżem

Krótkie nóżki, długi ryjek, ostre kolce ciało kryją.
Ach, cóż to za groźny zwierz? To jest jeż, malutki jeż.

  

Wiewiórki robią zapasy na zimowe czasy

                             Bawiły się dzieci listkami  

 

  

"Grzybek tu, grzybek tam, a ja wszystkie grzybki znam.
Tu maślaczek, a tam rydz, a zajączek hyc, hyc, hyc".


 

Warzywa mają wesołe miny, bo są bogate w witaminy.

Misiaczkowa codzienność

  Zobaczcie jak świetnie się bawimy, a przy tym dużo się uczymy. 

 

Wiemy co do higieny służy

Dzień Chłopaka

W dniu święta wszystkich chłopców życzymy Wam kochani chłopcy dużo uśmiechu i wielu wspaniałych zabaw w naszym przedszkolu.

Misiaczki w bibliotece

 

   

Spotkanie integracyjne z rodzicami

Witamy!

Chociaż z nas maluchy - to już super zuchy. Zobaczcie sami!

O kwiatuszki dbamy, surówkę zjadamy,

do ogródka wychodzimy i świetnie się tu bawimy!

  Tak odpoczywamy i siłę do zabawy znowu mamy.