Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

Muchomorki

Lilianka na konkursie recytatorskim

Z dumą informujemy, że Lilianka z naszej grupy dzielnie reprezentowała nasze przedszkole na III Miejskim Konkursie Recytatorskim Przedszkolaków pt. "Wiersze znane i lubiane", który odbył się 5 czerwca w tarnobrzeskim Przedszkolu nr 18.  Lila recytowała wiersz Arkadiusza Łakomiaka "Cztery pory roku". Gratulujemy odwagi i umiejętności.

My na Miejskim Dniu Dziecka w hali MOSiR.

Makijaże

 

Zapraszamy do Afryki

Na deskach Środowiskowego Domu  Kultury

  

W Pacanowie Kozy kują

Muchomorki ekologicznie

Wielkanocne robótki Muchomorków

Łyżkowe kurczaczki

Wiejska zagroda

Wielkanocna kura

 

 

Pisanki prasowanki

Pisanki-niespodzianki

Wesołych Świąt!

Pozdrawiamy kosmicznie

 

Wiosenne krokusy

Bociany

 

Muchomorki na wystawie ilustracji Anny Sobocińskiej

 

Zboża zjadamy energię z nich mamy

Wiemy jak ważne jest nasze zdrowie i dlatego wzbogacamy nasze wiadomości na temat tego, co należy jeść. Ostatnio dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat kaszy, ryżu, nasion i tłuszczy. Posłużyły nam one nie tylko do jedzenia, ale również do zabawy.

Fasolkowe rytmy

Jak smakują te ziarenka?

 

Ziarenkowe obrazki

Olej w surówce smakuje wybornie

Zimowe zabawy

Nareszcie biało, nareszcie śnieg, a i temperatura na dworze sprzyja zimowym spacerom i swawolom na śniegu. Cały pierwszy tydzień lutego upłynął nam na różnych zimowych działaniach. Cieszymy się i ogłaszamy, że zima jest super.

 Badanie śniegu

Bałwankowe wizytówki i zimowe pejzaże

 

Stworki - Potworki

Dla Babci i Dziadka

17 stycznia po raz kolejny z wielką radością przywitaliśmy w naszym przedszkolu ukochanych gości. Były uśmiechy i życzenia, nie zabrakło też uścisków, buziaków, prezentów oraz innych czułości. Wzruszenie i radość malowały się na twarzach wszystkich zebranych. 

 

 

Z pasterską kolędą

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią 20 grudnia odbyła się premiera naszych jasełek. Było pięknie, uroczyście, nastrojowo i świątecznie. Spisaliśmy się na medal, rodzice długo bili brawo, a nasze panie: Dorota i Beata pękały wprost z dumy!

Chwalimy się

Z dumą informujemy, że Antoś Trojanowski został laureatem w konkursie plastycznym pt. "Mój świat lego" zorganizowanym przez Hurtownię "Kontakt". Serdecznie gratulujemy!

Cieszymy się też z nagrody w konkursie "Najpiękniejsza choinka", zorganizowanym przez Przedszkole nr 7 w Tarnobrzegu, którą zdobyły Ola, Lilka i Emilka. Gratulujemy!

Świąteczne robótki

Choinki

Aniołki

Szopka Betlejemska

Mikołaj 2013

Prezenty rozdane, zabawa udana, a buzie zadowolone. Spotkanie z Mikołajem za nami, już czekamy na następne, szkoda, że to dopiero za rok.

Takie portrety Mikołaja udało nam się zrobić.

Szal dla Mikołaja.

Prezenty

Śniadanie

Przygotowujemy zdrowe śniadanie - nie uwierzycie kanapki robiliśmy całkiem SAMI!!! Smakowały wybornie, wszyscy zjedliśmy chleb razowy, a różnie z tym do tej pory bywało

Gimnastyka z krzesełkami

Andrzejkowe zabawy

 

Zboża zjadamy, energię z nich mamy

Rozpoczęliśmy zabawy i zajęcia w ramach kolejnego projektu Akademii Zdrowego Przedszkolaka. W ostatnim czasie zdobyliśmy wiele wiadomości na temat zdrowej i zbilasowanej diety oraz roli pieczywa i produktów zbożowych w tejże diecie. Zobaczcie sami jak się bawiliśmy.

Fabryka: Piramida żywienia

Jak powstaje chleb

Wycieczka po pieczywo

 

  Zakupione pieczywo smakowało pysznie

Kulinarna podróż do Włoch - makaron

 Podsumowujemy wiadomości: jest sześć pięter piramidy - umiemy ją prawidłowo ułożyć.

Pieczywo solne :)

25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

W naszej grupie był to dzień wyjątkowy, były tańce, śpiewy, smakołyki oraz różne inne niespodzianki.

Prezentacja pluszowych przyjaciół i przesyłka od Misia Uszatka.

Misiowe puzzle

Samodzielnie wykonany misiaczek

Misiowa wycieczka

Miodek mniam mniam

Zakodowane informacje

Dzisiaj były zajęcia z klockami Dines'a i zabawa z cyfrą 3. Trzeba było intensywnie myśleć, wszyscy daliśmy sobie świetnie radę, a zadanie było takie.

 

Mamo, Tato, wolę wodę!

Ostatnie dni minęły nam na zabawach, których tematem przewodnim była woda. Rozpoczęliśmy realizację programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę!” Został on zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Dzięki materiałom edukacyjnym opracowanym przez ekspertów, setki tysięcy przedszkolaków, poprzez zabawę poznało fascynujący świat wody. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego życia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz poznać jej właściwości, zastosowania i sposoby oszczędzania.

Burza mózgów: Gdzie mieszka woda?

Wodny świat techniką mokre w mokrym.

Wodne ćwiczenia gimnastyczne.

Muzyczne usystematyzowanie zdobytych wiadomości - rytmizowanie słów związanych z wodą.

Modelowy talerz żywieniowy Przedszkolaka.

 

Wiemy, ile wody zawiera nasze ciało... tyle!

             

Sposoby oszczędzania wody i zabawy kropelek i śniegowych płatków pod tęczą.

Lubimy ruch i różne ćwiczenia

Dzień niebieski

więcej...

Pasowanie na Muchomorka

Informujemy, że od czwartku 14 listopada z dumą możemy nazywać siebie Muchomorkami! Po pomyślnie zdanym w obecności kolegów "egzaminie", Pani Dyrektor każdemu z nas uroczyście nadała miano Muchomorka. Zobaczcie, jak szampańsko bawiliśmy się z Sówkami i Krasnalami.

Chwalimy się

Takie zbożowe mandale udało się nam wykonać. Prace te wzięły udział w konkursie organizowanym przez Akademię Zdrowego Przedszkolaka. Czekamy na wyniki.

XII Finał Akcji "Podziel się sercem - podziel się złotówką"

Już po raz dwunasty nasze Przedszkole aktywnie włączyło się w działania związane z tą szczytną akcją. W koncercie finałowym, który odbył się 7 listopada br. na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury pięknie zaprezentowały się Muchomorki. Jak co roku odbyła się też zbiórka środków czystości i artykułów chemicznych. Zostaną one przekazane do Domu Dziecka w Tarnobrzegu. 

 

 

Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki

"Nauka nie musi być nudna” pod takim hasłem w Tarnobrzegu odbył się w dn. 5-6.11.2013 dwudniowy Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki. Dzięki uczestnictwu w tym wydarzeniu mieliśmy okazję poznać tajniki ludzkiego organizmu, zgłębić świat robotów i uczestniczyć w warsztatach fotograficznych.  To było interesujące doświadczenie.

Litera "A"

Już wkrótce niektórzy z nas pójdą do szkoły. W związku z tym zaczynamy interesować się literami i czytaniem. Dziś bawiliśmy się z literą "A"

 

 

Spotkanie ze Stokrotkami z Przedszkola nr 13 im. Jana Pawła II
w Tarnobrzegu

29 października w naszej grupie miało miejsce niezwykłe wydarzenie, z naszego zaproszenia skorzystały Stokrotki z tarnobrzeskiej Trzynastki i zawitały w naszym przedszkolu. Głównym celem spotkania była prezentacja bajki muzycznej pt. "Amarella". Były też wspólne tańce na balu u królewny, zwiedzanie przedszkola i zabawy w ogrodzie. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Wojas i Stokrotkom za  odwiedziny i wspaniałą wspólną naukę i zabawę

Uczymy się Siedmioskoczka - to jest taniec z figurami

A tu Świeczniki - wszyscy sobie świetnie radzą

Z petardami też nie było najmniejszych problemów

Słodkie niespodzianki

W ogrodzie

Do zobaczenia znowu

Wizyta Koszykarzy KKS Siarka Jezioro Tarnobrzeg S.A.

więcej...

Wycieczka do parku w Dzikowie

Jesienna aura w tym roku sprzyja spacerom, skorzystaliśmy więc z okazji i udaliśmy się na urokliwy spacer do parku w Dzikowie.

              

 

              

Tarnobrzeskie Wodociągi z wiedzą dla najmłodszych

        

więcej...

Urodzinowe kartki dla Oliwki - wysłane

W piątek 18.10. urodzinowe kartki dla Oliwki wykonaliśmy sami! Napisaliśmy też wspólnie list z życzeniami dla jubilatki, a w poniedziałek 21.10. urodzinowa przesyłka powędrowała na pocztę. Dziękujemy serdecznie Sówkom i wszystkim osobom, które przyłączyły się do naszej akcji

Oliwko!!! Sto lat!!!

Zobacz filmik o akcji...

"W magicznym świecie dobranocek" - wystawa
w Miejskiej Bibliotece Publicznej

więcej...

Pędrak

Taką larwę znaleźliśmy w przedszkolnym ogrodzie. Wzbudziła nasze wielkie zainteresowanie, nie wiemy dlaczego nasza pani na jej widok powiedziała: brrrr :)

więcej na temat pędraków...

Jesiennie

10.10. - Dzień DrzewaZ okazji tego święta porozmawialiśmy sobie o znaczeniu drzew dla nas ludzi. Potańczyliśmy i poprzytulaliśmy się do drzew w ogrodzie, a po obiedzie zrobiliśmy kolorowe portrety drzew. Pracy było przy nich sporo, ale warto było, bo efekt świetny.

Dziękujemy pani Barbarze Prusaczyk za inspirację:)

         

         

Dzień uśmiechu

4 października świętowaliśmy Dzień Uśmiechu i czego jak czego, ale śmiechu w tym dniu nam nie brakowało. Najpierw słuchaliśmy opowiadania "O chłopcu, który zgubił uśmiech", potem robiliśmy śmieszne i smutne figurki. Było też szukanie szczerego uśmiechu w lustrze i układanie kasztanowego uśmiechu w ogrodzie, a na zajęciach plastycznych wykonaliśmy nasze uśmiechnięte portrety. To był naprawdę uśmiechnięty dzień:)

      

         

      

       

       

Skarby z lasu

Pewnego dnia w naszej sali pojawiły się grzybowe skarby. No to sobie je pooglądaliśmy, powąchaliśmy, podotykaliśmy... i zapamiętaliśmy wszystko to, co przedszkolak powinien wiedzieć na temat obchodzenia się z grzybami. Skarby były od Patryka:)

Jesienne kwiaty

Na sportowo

Klockowe rytmy

Kasztanowe układanki

 

Spacer pod pomnik por. J.Sarny

W czasie spaceru po naszym osiedlu zainteresował nas wygląd jednego z pomników. Szczególną uwagę zwróciliśmy na powiewające flagi narodowe, a Andrzejek podzielił się z nami wiedzą na temat osoby por. J. Sarny - obrońcy Tarnobrzega w czasie wojny.

 Muchomorkowe wycinanki

Emocje i lusterka

Lustereczko powiedz, co kryje się za naszymi różnymi  minami? Taka zabawa pomogła nam zrozumieć co to są emocje i jak je wyrażają ludzie. Problem poważny, a nasze miny? Zobaczcie sami

Na placu zabaw fajowo jest!