Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

KRASNALE

Spotkanie z policjantem

Wycieczka do Sandomierza

Jedziemy na wycieczkę!

Rejs statkiem po Wiśle.

Zabawa na bulwarze przy porcie, piknik oraz zwiedzanie przystani wodnej.

 To była wspaniała przygoda!

więcej...

Dla mamy i taty

Portret rodziców

Krasnale narysowały swoich rodziców. Każdy obrazek to wręcz pamiątkowa fotografia. Zobaczcie sami.

Wizyta w bibliotece

13 maja Krasnale wybrały się do pobliskiej biblioteki, gdzie wzięły udział w lekcji bibliotecznej. Wypożyczyły mnóstwo książek do czytania i obiecały oddać je w terminie jak przystało na prawdziwego czytelnika .

 

Zabawy z gazetami

ŁĄKA

Wycieczka stała się inspiracją do stworzenia pięknej łąki.

  

Wycieczka na łąkę

Krasnale wybrały się w maju na wycieczkę, której celem było poznanie jednego z najpiękniejszych ekosystemów o tej porze roku - łąki. Na terenach zielonych nad Wisłą mogły pobiegać, pooglądać roślinność łąkową, podziwiać jej mieszkańców. Przy okazji dzieci odwiedziły Miasteczko Ruchu Drogowego, na którym przypomniały sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz niektóre znaki drogowe. W drodze powrotnej wszystkich wytrwałych czekała wspinaczka po schodach. Wszystkie Krasnale dały radę i radośnie wróciły do przedszkola na pyszny obiadek.

 

 

Dzień Flagi

Krasnale z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja wzięły udział w uroczystym przemarszu ulicami naszego osiedla z własnoręcznie wykonanymi chorągiewkami.

W świątecznym nastoju

Kolorowe pisanki

Pisankowe układanki

Wielkanocne baranki

Urodziny Konradka

Powitanie wiosny

W dniach 26 i 27 marca Krasnale uroczyście witały wiosnę i wystąpiły przed kolegami przedszkolakami i przed Rodzicami. Na scenie pojawiły się postacie zwiastujące przyjście tej optymistycznej pory roku. Były kwiaty, ptaki i owady, nie zabrakło też wiatru, słońca i radosnych dzieci. Wystąpił Pan Marzec, który gonił Wiosnę tak długo, aż ją złapał. Mamy nadzieję, że po takim powitaniu Wiosna zostanie i na dobre się rozgości. Wielkie brawa dla dzieci i pani Zosi.

Ćwiczenia gimnastyczne

Wiosenne zabawy w ogrodzie przedszkolnym

Wiosna w pracach plastycznych

Wiosna stała się dla Krasnali inspiracją do wielu prac plastycznych.

Nasz ogród przedszkolny w okresie wczesnej wiosny.

Marcowe słońce

Wiosenne kwiaty

Szukamy wiosny

Już marzec. Wybraliśmy się na spacer z zamiarem szukania wiosny. To, że słoneczko mocniej grzeje zauważyliśmy od razu. Znaleźliśmy piękne krokusy, pączki na drzewach i mnóstwo zielonej, malutkiej trawki - to właśnie pierwsze oznaki wiosny.

 

Akademia Aquafresh 

W ramach realizacji programu Krasnale uczestniczyły w ciekawych zajęciach i projekcjach multimedialnych, w których bohaterowie programu „Pastusie” i „Barney” uczą dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym „robaczkiem - próchniaczkiem”.  Podczas zajęć dzieci uczyły się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiedziały się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, skąd się biorą zęby oraz nabyły umiejętność określania stopnia zużycia szczoteczki do zębów. Oczywiście realizacja programu to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale również część praktyczna. Dzieci dostały też do domu miesięczną tabelę mycia zębów, którą mają wypełniać wspólnie z rodzicami i na zakończenie przynosząc do przedszkola wypełnioną otrzymają odznakę Billego.  

Dzień Babci i Dziadka

Krasnale zaprosiły swoich ukochanych dziadków do przedszkola 6 lutego. Dzieci zaprezentowały kochanym gościom program artystyczny w postaci wierszy, piosenek i tańców. Były też życzenia  i słodkie całuski, łezki wzruszenia i wielka radość. Nie mogło zabraknąć własnoręcznie wykonanych upominków i wspólnych rozmów przy herbatce i ciastku.

Zimowe zabawy na śniegu

Zima w pełni. Śniegu mamy w bród. Gdzie tylko okiem sięgnąć biało, a Krasnale to wykorzystują i w ogrodzie harcują.

  

Wokół choinki

19 grudnia na spotkaniu świątecznym zebrali się chłopcy i dziewczynki z Krasnali. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki - oczywiście o choince. A wszystko to dla zaproszonych gości - kochanych Rodziców. Po części oficjalnej uczestnicy spotkania na warsztatach plastycznych wykonali przecudnej urody choineczki.

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 Moi kochani zacznę zwyczajnie z misiem jest zawsze po prostu fajnie! 25 listopada od samego rana u Krasnali zaczęła się misiowa zabawa. Przez cały dzień misie były tulone, ściskane, pieszczone, noszone oraz podrzucane.

Misie lubią miodek, zabierają go pszczółkom, jedną łapką ,drugą łapką...a czasami języczkiem .

Misiowe obrazki

  Zapasy robimy - kapustę kisimy 

Pasowanie na Krasnala

  Obchody Święta Niepodległości

Jesienne igraszki w ogrodzie

 

Sweterek dla wiatru

             

Wizyta Koszykarzy KKS Siarka Jezioro Tarnobrzeg S.A.

więcej...

Kasztankowe zabawy

Dzień Przedszkolaka

Warzywa zdrowe i kolorowe

  

W owocowie

 

Jesteśmy samodzielni

W ogrodzie przedszkolnym