Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

MISIACZKI

 - to my najmłodsze przedszkolaczki!

Spotkanie z policjantem

Nasza pierwsza wycieczka autokarowa

Zabawa na bulwarze przy porcie.

Pirackie pieczątki od pana kapitana podczas rejsu.

Zwiedzanie przystani wodnej.

 

Odpoczynek i relaks.

Piknik i wyjadanie z plecaczków.

 

Zabawa na placu zabaw.

 Powrót do przedszkola.

  

 

 

więcej...

Ruch uliczny

Czytanie - mądra rzecz!

Pod takim hasłem odbył się XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji 3 czerwca zaporosiliśmy panią bibliotekarkę, która czytała najmłodszym książeczki o pojazdach i nie tylko.

Dziękujemy pani Beato!

Dzień Mamy i Taty 

Mamo ,tato
Cóż Wam dam?
Dam Wam serce, które mam,
a w tym sercu róży kwiat
 Mamo, Tato żyj 100 lat!

29 maja do przedszkola przybyły mamusie i tatusiowie z okazji Dnia Mamy i Taty. Wszystkim rodzicom towarzyszył uśmiech i łezki wzruszenia, ponieważ był to pierwszy występ maluszków z tak ważnej i wyjątkowej okazji. Dzieci nie mogły lepiej okazać swojej miłości i wdzięczności swoim rodzicom jak poprzez piosenki, wierszyki i zabawy muzyczne. W ogrodzie najpiękniejszych życzeń dla mamy i taty skakały małe żabki, tańczyły kaczuszki i biegały koniki. Na koniec wszyscy świetnie się bawili podczas zabawy fabularyzowanej "Kareta". Dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane kolorowe serduszka i kwiatuszkowe laurki z małym załącznikiem - całuskiem.

Wiktorku - 100 lat!

Na wiejskim podwórku

  

 

W patriotycznym nastroju

Ekologiczne działania Misiaczków

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Stuk - puk,
ktoś w skorupkę kołacze.
- T
o ja mamusiu
malutki kurczaczek
.

Pisankowe zabawy

"Leżą w koszyku, pięknie ułożone,

w kolory i wzory mocno przystrojone...."

Spotkanie wielkanocne z rodzicami

10 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie integracyjne z rodzicami z cyklu "Mamo, tato pobaw się ze mną". Tym razem inspiracją do wspólnej zabawy były Święta Wielkanocne. Była wspólna zabawa, rozwiązywanie zagadek wielkanocnych, wspólne śpiewanie, recytacja wierszy, życzenia oraz warsztaty, na których powstały kreatywne palmy wielkanocne. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem i radością. Całe spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Radość i uśmiech towarzyszyły wszystkim uczestnikom spotkania. Działania te miały na celu dalszą integrację i zachęcenie do zgodnej współpracy dzieci i ich rodziców, ale również wprowadziły wszystkich uczestników w radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się świeta.

"Wędrująca pisanka", "Kury i Kurczątka"

Upiekliśmy wspólnie wielkanocne ciasto.

Wszyscy z dużym zaangażowaniem wykonali przepiękne palmy wielkanocne.

 

Polubić dżdżownice

Misiaczki poznały wnikliwiej małe stworzonka, które mieszkają w ogrodzie - to....dżdżownice! Gościły one na naszym zajęciu poświęconym ich życiu i zwyczajom, a to dzięki realizacji tematu "Szykujemy ogródki na wiosenne pobudki". Te pożyteczne zwierzątka mieszkają w glebie i podczas wiosennych prac można na nie natrafić. Czasami możemy je znaleźć po deszczu, często ubrudzone są ziemią. Zbudowane jakby ze ściśniętych pierścionków. Może być długa nawet do 30 centymetrów. Jest stworzeniem niezwykle delikatnym i bardzo, bardzo pożytecznym. Maluszki wiedzą, żę nie wolno robić im krzywdy, co niektóre nawet zdążyły się z nimi zaprzyjaźnić.

Ciekawostki z życia dżdżownic

Wesołe zabawy żabek

Budka dla szpaków

Byliśmy świadkami ważnego wydarzenia w naszym ogrodzie. Pan woźny założył na drzewie nowy domek dla...szpaczków. Wszyscy wiemy, że to małe leniuszki, więc z pewnością domek szybko znajdzie nowych lokatorów. W naszym ogrodzie będzie im wygodnie, no i wesoło. Wypatrujemy nowych sąsiadów.

Idzie wiosna - pora radosna

13 marca odbyło się kolejne spotkanie integracyjne z rodzicami z cyklu zajęć "Mamo, Tato pobaw się ze mną", tym razem pod hasłem "Idzie wiosna - pora radosna". Inspiracją do zabaw była budząca się przyroda i oczywiście słoneczko.

Nasionko kiełkuje i rośnie, rośnie, podlewane przez wiosenny deszczyk...

...muskane przez słoneczko i jego promyki, które tańczą w rytm muzyki.

Uwaga - powódź!

 Zaświeciły słoneczka...

...był deszczyk, wiatr, błyskawica, grzmot i kolorowa tęcza.

  

Wiosna pora radosna, bo świeci słońce, ćwierkają ptaszki, jest ciepło, można chodzić na spacery, jeździć na rowerze i jeść lody - to niektóre z propozycji uczestników zabawy.

To była świetna, wiosenna zabawa, która sprawiła wszystkim dużo radości.

 Ogródek w naszej sali

W kąciku przyrody zawitała już do nas wiosna! Siejemy, sadzimy i będziemy z zaciekawieniem obserwować jak roślinki rosną, no i oczywiście będziemy o nie dbać jak przystalo na prawdziwych ogrodników.

Szukamy wiosny 

Nareszcie słoneczko mocniej grzeje, już marzec, więc gdzieś czai się wiosna. Wybraliśmy się, aby jej poszukać.

O! Na drzewach są już malutkie pączki, wiemy, że z nich rozwiną się listki.

Ten widok zwalił nas z nóg, zachwytu nie było końca.

Na naszym skalniaku wiosenne porządki i malutkie stokrotki.

Na naszych gałązkach też pojawiły się małe listki.

Wiosna czai się tuż za rogiem i już daje o sobie znać. Budzi przyrodę do życia, więc bardzo szybko ją znaleźliśmy.

Urodziny Roberta

100 lat, 100 lat niech żyje, żyje nam. A kto - ROBERCIK!

Pani kucharka zawsze wykłada coś pysznego z garnka

Kuchnia jest blisko naszej sali, przechodząc słyszymy tam codziennie wielkie krzątanie. Co tam się dzieje? Teraz już wiemy, że odbywa się w niej wielkie gotowanie.
Poznaliśmy pracę naszych pań w kuchni. Wiemy, że to ciężka i bardzo pożyteczna praca. Kucharki dbają o nasze podniebienia i brzuszki. Dziękujemy im za to.

Czego potrzebuje kucharka?

Zdolni z nas kucharze, zupę gotujemy...

jeszcze zamieszmy, no i smakujemy.

Łyżki służą do jedzenia, do mieszania i ...stukania i do grania.

Zobaczcie co potrafimy, jak ładnie ćwiczymy!

 

O ZĄBKI DBAMY Z PASTUSIOWYMI PRZYJACIÓŁMI

Misiaczki w lutym przez okres dwóch tygodni uczyły się jak dbać o własne ząbki, jak uchronić je przed niebezpiecznym Robaczkiem - Próchniaczkiem. Pomagali im w tym Pastusiowi przyjaciele: Billy, Lilly i Miky, Zębuś i Szczotkuś oraz Barney, którzy przybyli z Pstusiowej Krainy. A wszystko to za sprawą Ogólnopolskiego Programu Akademia Aquafresh, który realizujemy w naszym przedszkolu.

  

Życzymy powodzenia w dbaniu o ząbki!

Zabawa kręglami

 

Dzień serduszkowy - walentynkowy

"W dniu świętego Walentego

nic nie może dziać się złego

nikt nie może się dziś złościć

bo dziś nadszedł dzień miłości"

14 lutego Misiaczki zgodnie z tradycją obchodziły dzień serduszkowy, podczas którego bawiły się w serduszkowe zabawy. Towarzyszył im uśmiech i wielka radość, tym bardziej, że czekał ich jeszcze bal walentynkowo-karnawałowy.

Dowiedziały się gdzie i jak bije ich serduszko i mogły go posłuchać.
Mocno się ściskały i przytulały. 

 

Serduszkowe lizaczki osłodziły ich języczki.
A na koniec z serduszek wykonały ogromne kartki walentynkowe.

 

Urodziny Emilki

PADA ŚNIEŻEK

Już ze śniegu
mam kołnierzyk,
białe uszy
i policzki,
i śniegowe rękawiczki...(D. Gellner)

My się zimy nie boimy i na śniegu się bawimy!

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 

 

17 stycznia przyjmowaliśmy w naszym przedszkolu najmilszych gości
Babcie i Dziadziusiów Misiaczków.

Emocji było co nie miara, tym bardziej, że był to pierwszy występ dzieci przed tak liczną publicznością inną niż rodzice, ale równie bliską ich serduszkom. Wszystkie Misiaczki spisały się na medal. Było przedstawienie, wiersze, piosenki i życzenia. Przybyłych gości obdarowano laurkami, a następnie zaproszono na ciasto i herbatkę. To było przecudne popołudnie w gronie tak przemiłych gości.

 

Spotkanie przedświąteczne

17 grudnia Misiaczki zaprosiły swoich rodziców na spotkanie przedświąteczne. Pracowite Aniołki posprzątały niebo i Ziemię na nadchodzące święta, dały nauczkę figlarnym Diabełkom, które również włączyły się we wspólne porządki. Gdy było już czysto i biało, wszyscy zatańczyli wokół choinki.  Pamiątką ze spotkania są aniołki wykonane wspólnie z rodzicami, które zawisły na naszej choince.

 

Wszystko kręci się wokół...choinki

pięknie przystrojona, światełkami mruga do nas... choinka w naszej sali.

  Choinka w naszym ogrodzie miała gości - była bohaterką dnia.

 

 Zboża zjadamy, energię z nich mamy

Pani zabrała maluszki w podróż do krainy pełnej produktów zbożowych. Poprzez cykl zajęć w ramach ogólnopolskiej akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka dzieci poznały jak ważne są produkty zbożowe w codziennej diecie.

Poszliśmy na zakupy i kupiliśmy koszyk pełen różnego rodzaju pieczywa .

Kto to wszystko zje?

"Czarny chlebek" jest najzdrowszy.

Od zboża do chlebka...to długa droga.

Kasze, ryż i makrony to też produkty zbożowe.

"Kaszowe rysowanki" łatwo powstawały i szybko znikały...

Piramida pełna zdrowych produktów, a na jej dole produkty zbożowe.

Mikołaju, Mikołaju co dla Maluszków masz? czy im prezenty dasz?

Dał Mikołaj fajne rzeczy i dzieci to bardzo cieszy...

Misiaczki czekają na Mikołaja

Przyjedzie saniami... z reniferami...

Tak wygląda zobaczcie sami...

czekamy, czekamy...

dzyń, dzyń Mikołaju Święty...przynieś nam prezenty.

Misie już dostały kiedy smacznie spały.

Uroczyste pasowanie na Misiaczka - Przedszkolaczka

  Za nami poważny egzamin zdany na medal. 27 listopada zostaliśmy pełnoprawnymi przedszkolakami. Stało się to za sprawą pani dyrektor i jej czarodziejskiego ołówka, którym pasowała każdego malucha na Misiaczka - Przedszkolaczka. Ten dzień zapisze się na długo w pamięci wszystkich uczestników uroczystości. Wszystkim Misiaczkom gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych zabaw i przygód w naszym przedszkolu. 

Dziś jest nasze pasowanie,
Są tu nasze drogie Panie
Już od dzisiaj przyrzekamy
Że przedszkole pokochamy.

Co dzień bawić się będziemy
I jedzonko ładnie zjemy
I uśmiechem przywitamy
Przychodzące po nas mamy.

PRZYRZEKAMY

Dzień Pluszowego Misia 

W ostatnim tygodniu listopada u Misiaczków jest misiowo. W poniedziałek 25 listopada dzieci przyniosły do przedszkola swojego ukochanego towarzysza beztroskiej zabawy oraz powiernika największych sekretów i tajemnic - swojego misia. A to wszystko z powodu Światowego Dnia Misia, który przypada w rocznicę  jego powstania.

Misie się przedstawiają...

misie się witają, i przytulają.

Misiowe zabawy przy misiowej muzyce.

 Zabawy z chustą animacyjną no i 100 lat dla kochanych misiów.

Kolorowanie misiów.

 

Czy noc jest do spania, a dzień do hasania?

Misiaczki poznawały  trudne pojęcie rytmu dnia i nocy. Wiedzą również o tym, kto kiedy zasypia - że są zwierzątka takie co w dzień chrapią, a w nocy chodzą, pukają i jedzonka sobie szukają.

Wizyta u Gumisiów

21 listopada Misiaczki wybrały się w gości do 5-latków z Przedszkola Nr 2 w Tarnobrzegu korzystając z ich zaproszenia. Spotkanie grup misiowych - Misiaczków i Gumisiów - zbiegło się ze zbliżającym się Dniem Misia. Maluszki trochę nieśmiało weszły do innego przedszkola, ale już po chwili ciekawiło ich nowe miejsce. Głównym celem wizyty był teatrzyk pt. "Zaczarowana różdżka Pani Jesieni", ale był też misiowy poczęstunek, misiowe pamiątkowe odznaki i wspólna zabawa.

Które mieszkanko na zimowe spanko?

Misiaczki się dowiedziały i zwierzątkom powiedziały.

"Kto ty jesteś? Polak mały...."

Zła pogoda kapie woda, a my świetnie się bawimy i się deszczu nie boimy!

Wiewióreczka robi zapasy na zimowe czasy....a my pomagamy zbierać jej frykasy.

Jesienne spotkanie z jeżem

Krótkie nóżki, długi ryjek,
ostre kolce ciało kryją.
Ach, cóż to za groźny zwierz?
To jest ... jeż, malutki ... jeż.

Jesienne czytanie poezji

Na początku października rozpoczął się kolejny etap kampanii Niektórzy lubią poezję popularyzującej czytanie poezji przez Fundację Wisławy Szymborskiej. Do udziału w tej akcji zaprosiła maluszki pani Beata z pobliskiej biblioteki, która 23 października czytała wiersze o tematyce jesiennej znanych poetów m.in. E. Sz. Zarembiny. D. Gellner. Wierszyki o listkach, kasztankach i zwierzątkach bardzo podobały się dzieciom. Pamiętajmy, jeśli teraz dzieci będą słuchały poezji, w dorosłym życiu będą ją czytały. Czytajmy więc dzieciom poezję!

Wizyta Koszykarzy KKS Siarka Jezioro Tarnobrzeg S.A.

więcej...

Bawiły się liście Jesienią..., wpadły do naszej sali i zabawić się chciały z naszymi maluszkami.

Kasztankowe zabawy

Misiaczki czują się już w przedszkolu tak świetnie, że zaprosiły do wspólnej zabawy swoich rodziców. Inspiracją do zabaw były... kasztany nazbierane podczas wspólnych spacerów. Spotkanie odbyło się 10 października i pokazało jak ważny jest bliski kontakt emocjonalny i fizyczny z osobą najbliższą - zapewnia spokój i bezpieczeństwo. Na pewno nie był to czas stracony, bo został poświęcony swoim dzieciom, sprawił dużo radości tym małym i tym dużym "przedszkolakom".

Kasztanki w skorupce

Co jest schowane pod chustą?...kasztany oczywiście!

Stukające kasztanki w rytm muzyki - ale orkiestra.

Turlające się kasztanki

Kasztankowy masaż to świetny sposób na relaks.

Kasztankowy ludek w wykonaniu rodziców i dzieci.

Kasztankowe obrazki to też świetna zabawa.

Na koniec kasztankowa ewaluacja spotkania - same uśmiechnięte kasztanki.

 

Zabawa w chowanego

 Misiaczki w bibliotece

Owoce i warzywa mają wesołe miny, bo są bogate w witaminy!

My też mieliśmy swój dzień!

Misiaczki jako świeżo upieczone przedszkolaczki po raz pierwszy obchodziły Dzień Przedszkolaka. 30 września więc był dniem wyjatkowym. Od rana rozbrzmiewała piosenka "Dzień Przedszkolaka", były zabawy przy muzyce, z balonami i chustą animacyjną. Przed południem maluszki wyruszyły na spacerek z balonikami po pobliskiej okolicy. Były śpiewy oraz okrzyki "Dzień przedszkolaka" - można było krzyczeć i śpiewać aby każdy zobaczył przedszkolaków tego dnia, nawet tych najmłodszych.

 

Wyświetl szczegóły Zbieramy kasztany

Wiatr pogłaskał stary kasztan po złotej czuprynie,
a w ogródku już kasztanki skaczą po ścieżynie.
Kto się z nami bawić chce
w kasztankową grę?


Misiaczki odwiedziły kasztanowiec w naszym ogrodzie i z wielką radością ruszyły na poszukiwanie pod jesiennym liściem kasztanów...oczywiście. A było ich całe mnóstwo, więc każdy maluszek nazbierał ich, ile pomieścił w rączki.

Chociaż z nas maluchy to już super zuchy....zobaczcie sami....

 

Nasze pierwsze wyjście do ogrodu

Przez ogród do placu zabaw prowadził dzieci wąż i oczywiście panie.
Idzie wąż, idzie wąż, syczy wciąż, syczy wciąż.
Dzieci węża się nie boją i dlatego za nim stoją - długi jest ten wąż...ssssssssss.

Gdy maluszki dotarły na miejsce i rozpoczęły zabawę odwiedzili ich goście - pan Prezydent i pani Naczelnik Wydziału Edukacji. Oni też chcieli spędzić trochę czasu w naszym pięknym ogrodzie.

   

Najlepszym lekarstwem na łezki jest super piaskownica, w której dzieci zapominają o rozłące z rodzicami.

Ale fajnie!