Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

MISIACZKI
- to my najmłodsze przedszkolaki!

Rozpoczęliśmy nowy okres w swoim życiu - przedszkole.

 

Wąsy

Pewnego dnia podczas śniadania niektórym Misiaczkom wyrosły wąsy!

Nie martwcie się te wąsiska to tylko serek!

Dla Mamusi i Tatusia!

28 maja br. w świetnych humorach i z kompletem ślicznych upominków od rana oczekiwaliśmy naszych najukochańszych rodziców. Oczywiście  zaproszeni goście nie zawiedli i licznie przybyli na spotkanie. Były śpiewy, tańce, niespodzianki i... ukłony. Były łzy, uściski, całusy i serdeczności. Wszystko udało się świetnie. Najlepiej świadczyły o tym niekończące się owacje zachwyconych rodziców.

a tak wyglądały nasze przygotowania:

i ich efekty:

 
 

Bawimy się wesoło!

W naszym przedszkolnym ogrodzie nareszcie zrobiło się zielono i kolorowo. Korzystamy więc z uroków wiosny i chętnie spędzamy czas na dworze. Zobaczcie sami jak świetnie się tu bawimy.  Nareszcie wiosna!

Zapachniało wiosną, więc wszystkim dopisują świetne humorki. Bawimy się wesoło, sadzimy roślinki, siejemy nasionka i robimy wiele ciekawych rzeczy. Zobaczcie sami!
Tu bawimy się tęczową chustą.

 

A tutaj sadzimy i siejemy roślinki.

 

   

 

Umiemy też zrobić takie  przebiśniegi.

 

 

 Walentynk

W dniu 14 lutego życzymy wszystkiego walentynkowego!

Dzisiaj walentynki więc chłopcy i dziewczynki
robili sercowe słoniki .... sami zobaczcie wyniki!

 

Były też słodkie lizaczki, uwielbiają je wszystkie Misiaczki.

 


  Zimowy spacerek

Zima to wesoła pora roku! To nic, że bywa zimno, Misiaczkom wcale to nie przeszkadza we wspaniałej zabawie. Nie wierzycie? Zobaczcie sami!

 

 

 

 

   Dzień Babci i Dziadka 

19 stycznia przyjmowaliśmy w naszym przedszkolu najmilszych gości
Babcie i Dziadziusiów Misiaczków.

Emocji było co nie miara, tym bardziej, że był to pierwszy występ dzieci przed tak liczną publicznością. Wszystkie Misiaczki spisały się na medal. Były wiersze, piosenki i życzenia. Przybyłych gości obdarowano wykonanymi przez dzieci laurkami, biżuterią z masy solnej (co najmniej tak piękną, jak ta z Apartu) i krawatami równie gustownymi, jak te od Armani'ego.

 

 

  

     

 

 

Ach co to był za bal! 

       5 stycznia 2012 w naszym przedszkolu od rana spotkać można było całą armię księżniczek, wróżek, batmanów, indian, misiów, piratów i innych postaci. Wszystko to za sprawą odbywającego się w tym dniu, balu przebierańców. Zabawa, uwierzcie była przednia, choć zagubione minki naszych maluszków sugerować  mogłyby zupełnie coś innego.

 

 

 

 

 

więcej...

  

Spotkanie świąteczne

22.12.2011. gościliśmy w przedszkolu  Rodziców Misiaczków. Dzieci z tej okazji przedstawiły krótką scenkę jasełkową. Aktorzy spisali się świetnie. Gratulujemy!

  

  

  

  

Po przedstawieniu dzieci wraz z rodzicami wykonały aniołki przecudnej urody! Zobaczcie sami:)

  

  

 

 

Witaj Święty Mikołaju!

6 grudnia!!!! Nareszcie nadszedł ten niecierpliwie oczekiwany przez wszystkich dzień. Nas też odwiedził św. Mikołaj i podarował  Misiaczkom prezenty, uprzednio upewniwszy się oczywiście co do grzeczności obdarowanych. Dzieci wykazały się wielką odwagą, każdy podszedł do Mikołaja, odebrał prezent, a co odważniejsi siadali mu nawet na kolanach! Na koniec całe przedszkole robiło portret św. Mikołaja i my też.

  

  

A najważniejsze było ...... rozpakowywanie prezentów!!!

 

Każdy Misiaczek wie, co jest zdrowe, a co nie

A serek jest zdrowy, pochodzi od krowy,
my o tym wiemy i chętnie ser jemy!
Co dokładnie widać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

   


 Światowy Dzień Pluszowego Misia

Moi kochani zacznę zwyczajnie z misiem jest zawsze po prostu fajnie!
 25 listopada od samego rana zaczęła się misiowa zabawa. Najpierw pani zamieniła nas w misie, a potem odwiedziły nas misiaki śpiewaki.

 

 

Było też kolorowanie misiaków. Ciekawskie Misiaczki szukały różnych sposobów gry na... misce z wodą, oraz sprawdzały co pływa a co tonie.  

 

W ten dzień misie były tulone, ściskane, pieszczone, noszone..... Wesołe zabawy zakończyło Wielkie  Misowe Zgromadzenie na chuście animacyjnej.

 

   

 

 Pasowanie na Misiaczka Przedszkolaczka 

          Za nami pierwszy egzamin. 24.11.2011 zostaliśmy pełnoprawnymi przedszkolakami. Stało się to za sprawą pani dyrektor, która przy pomocy wielkiego ołówka pasowała każdego malucha na Misiaczka Przedszkolaczka.Ten dzień zapisze się na długo w pamięci wszystkich uczestników uroczystości. Wszystkim Misiaczkom gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych zabaw i przygód w naszym przedszkolu.

 

 

A po uroczystym pasowaniu przyszedł czas na relaks. Rodzice wraz z  dziećmi wesoło bawili się przy muzyce.

  

 

Święto Jabłka

     27.10.2011 w Misiaczkach był dniem pełnym jabłkowych wrażeń. Najpierw sprawdzaliśmy co jabłko ma w środku? Potem była zabawa tańczących jabłuszek. Następnie dowiedzieliśmy się ile jabłek zmieści się na talerzu? Do sali zawitali też sprytni kelnerzy!!! Zręczne rączki ułożyły jabłko - puzzle i wykleiły jabłko czerwoną bibułą. Pamiętaliśmy o tym, że ręce trzeba umyć, bo.... surówkę zrobić czas. Pyszna!!!!!!!!!!!!!!Wiadomo sami robiliśmy.

    

       

   

  

  

  

  

 

Mamo, Tato, pobawmy się

 29 września "Misiaczki" wraz z rodzicami wzięły udział w pierwszym z cyklu spotkań integracyjnych pod hasłem "Mamo, tato, pobaw się ze mną". Dzieci wspólnie z rodzicami, a właściwie rodzice wspólnie ze swoimi pociechami uczestniczyli w zabawach integracyjnych. Było "pieczenie ciasta" oraz czarowanie słodkiej niespodzianki, zabawa w samochody, przejście przez niebezpieczny tunel, zabawa w kurki przytulające swoje pisklątka oraz przejażdżka konna. Na pamiątkę tego spotkania w sali powstało pamiątkowe "drzewo przyjaźni".

   

   

   

   

Kochani rodzice, czas spędzony z dzieckiem to najlepsza inwestycja w jego rozwój. 

 

Tak się bawimy

 

    

    

    

    

   

 

 

Tak malujemy palcami

 

   

   

   
 

 

A tak pieczemy ciasto
 

    

   


 

Nasz pierwszy spacerek