Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

Nasze wspólne zabwy

      

    

      

Owocowe łódeczki pełne witaminek

      

     

13 października - Dzień Ratownictwa Medycznego

 

Dzieci miały możliwość zobaczenia pracy Zespołu Ratownictwa Medycznego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Tarnobrzegu, wzięły udział w pokazie udzielania Pierwszej Pomocy, oglądnęły wyposażenie karetki oraz wozu strażackiego.

    

    

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA STARSZAKA 

Dzień 5 listopada był dniem bardzo ważym i wyjątkowym w życiu naszych przedszkolaków. Tego dnia każdy 6-latek stał się prawdziwym starszakiem otrzymując miano "Sówki Mądrej Główki".

  

   

   

  

Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości.

 

 

"Jesteśmy Polakami"

 

W drugim tygodniu listopada  starszaki jak przystało na prawdziwych Polaków uczestniczyły w "lekcjach pariotyzmu" - poprzez teatrzyk sylwet poznały legendę powstania państwa polskiego, przypomniały sobie symbole narodowe - godło, flaga i hymn. Bliżej poznały Warszawę - naszą stolicę, jej herb i legendę jej powstania. Przed dzień święta odzyskania niepodleglości otarły się o historię... z przejęciem słuchały o zaborach i walce o wolność, zaś z radością wykonywały kotyliony biało - czerwone na pamiątkę odzyskania niepodległości.

           

Każdy 6-latek zdał egzamin z katechizmu małego Polaka recytując wiersz Bełzy "Kto ty jesteś?" 

 

Długo oczekiwane spotkanie z Mikołajem

 

6-latki wzięły udział w II edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego kształtującego nawyki higieniczne. Podczas całego tygodnia dzieci poznawały misje Velvetkowych agentów. Dzięki nim starszaki zapoznały się z zasadami higieny, ze szczególnym uwzględnieniem higieny nosa, uczyły się zasad profilaktyki grypy i innych chorób, dowiedziały się co to są wirusy i bakterie. Dzięki małym chusteczkowym przyjaciołom świetnie się bawiły nabywając tak ważne nawyki higieniczne. "Sówki" wykonały również pracę konkursową "Używamy chusteczek, gdy...", malowały chusteczki ozdabiając je w piękne wzory oraz wykorzystywały je w różnych zabawach. To był naprawdę chusteczkowy tydzień.

    

 

Hura!!! Misja zakończona!

Konkurs "Namaluj najpiękniejszą kolędę" rozstrzygnięty!

Dziewczynki z grupy "Sówek" wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Namaluj najpiękniejszą kolędę" organizowanym przez świetlicę szkolną przy Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu. Ogłoszenie wyników nastąpiło 20 grudnia w auli szkolnej, które poprzedził występ dzieci "Do Betlejem nie jest tak daleko". Na cztery zgłoszone prace aż trzy zauroczyły szanowną komisję - to nasz wielki sukces!!!! Asia Teter zdobyła I miejsce, Maja Wiechetek i Karolinka Kupiec zdobyły III miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom!!!!!!!!!!!

  

           

  

  

"Jest taki dzień..."- przedświąteczne spotkanie

21 grudnia "Muchomorki" wprowadziły w nastrój świąteczny swoich rodziców recytując wiersze, śpiewając  kolędy i pastorałki oraz przypominając o niektórych tradycjach i zwyczajach świąt Bożego Narodzenia.

 

 
Nie zabrakło też świątecznych życzeń:

Wesołych Świąt!
Bez zmartwień,
z barszczem, z grzybami, z karpiem,
z gościem co niesie szczęście,

czeka nań przecież miejsce.


Wesołych Świąt!
A w święta nich się snuje kolęda
i gałązki świerkowe
niech Wam pachną na zdrowie.

 

Wesołych Świąt!
A z gwiazdką
 pod świeczek łuną jasną
życzcie sobie- jak najwięcej

zwykłego ludzkiego szczęścia. 

 

Spotkanie z Babcią i Dziadkiem

Starszaki zaprosiły swoich Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta po przerwie feryjnej. Dnia 2 lutego wczesnym popołudniem w naszym przedszkolu zrobiło się gwarno i tłoczno, a dzieci czekały z niecierpliwością na swoich dziadków. Wnuczęta przedstawiły program pełen wierszy, piosenek i tańców.  Nie zabrakło łez szczęścia i wzruszeń, a także gromkich braw. Po pół godzinnym występie były upominki wykonane przez dzieci, życzenia, całuski oraz pyszny poczęstunek.

Dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację tej uroczystości.

"Czyste powietrze wokół nas"

Na początku lutego 6-latki wzięły  udział w ogólnopolskim programie antynikotynowym "Czyste powietrze wokół nas".

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, były one dla nich ciekawe i interesujące, wykazywały dużą wiedzę wyjściową na temat palenia tytoniu i jego skutków. Stosowane zabawy ruchowe, tematyczne, konstrukcyjne, zainspirowały ich wyobraźnię. Efektem są prace plastyczne, jakże piękne, różnorodne, świadczące o ich wielkiej wrażliwości.

 


                                                                "Papierosowe straszaki"


 W wyniku zajęć dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu nie tylko papierosowego, uświadomiły sobie skutki palenia papierosów i wiedzą jak radzić sobie w sytuacjach, w których narażone są na dym.  Program "Czyste powietrze wokół nas" dostosowany jest do możliwości psychofizycznych dzieci sześcioletnich. Zaangażowanie i zainteresowanie dzieci jest potwierdzeniem zasadności wprowadzenia wychowania antynikotynowego jako części wychowania zdrowotnego dla tej grupy wiekowej.

WALENTYNKI  W  STARSZAKACH

 "Sówki" 14 luty  ogłosiły "dniem serduszkowym". Z serduszkami na swoich ubrankach, w przystrojonej serduszkami sali bawiły się w serduszkowe zabawy, tańczyły przy walentynkowych utworach m.in. "Serduszko puka w rytmie cza - cza" z balonami w kształcie serduszka. Chłopcy dla dziewczynek, a dziewczynki dla chłopców wykonywały ogromną serduszkową walentynkę. To były wspaniałe Walentynki!

  

 


Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu

"Sówki" 16 lutego odwiedziły Szkołę Podstawową nr 3 podczas "dni otwatrych" by poczuć się na chwilę uczniami. Dzieci pokonywały trudności szkolne na sali gimnastycznej oraz na lekcji matematyki, odwiedziły szkolną świetlicę, stołówkę oraz salę informatyczną. Starszaki przekonały się, że w szkole jest fajnie i mino tak ogromnego budynku atmosfera tam panująca jest przyjazna uczniom.

 

 

 

 WIOSNA W NASZEJ SALI

      

Dbamy o nasz malutki ogródeczek w kąciku przyrody.

WIZYTA W SZKOLE MUZYCZNEJ

Starszaki 10 maja odwiedziły Szkołę Muzyczną w Tarnobrzegu, która zaprosiła je na zajęcia ruchowo - muzyczne. Dzieci poznały szkołę "od środka" - salę w wielkimi lustrami i insrumentami muzycznymi.

  

Nauczycielka prowadząc zajęcia z rytmiki poznała predyspozycje i uzdolnienia dzieci z zakresu umuzykalnienia.

  

19 maja "Sówki" ponownie odwiedziły szkołę, tym razem w roli słuchaczy koncertu instrumentalnego w wykonaniu uczniów tej szkoły. Z uwagą i ogromnym zachwytem słuchały pięknej gry na instrumentach.

    

        

"Na wiosennej łące...."

 

DZIEŃ MAMY I TATY

W środę 25 maja dzieci w przedszkolu świętowały Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji pociechy przygotowały dla swoich rodziców piękne wiersze, piosenki i tańce. To szczególny dzień, bo to ostatnia taka uroczystość w kadencji przedszkolnej. Nie zabrakło więc łezki w oku rodziców i pań. Na koniec dzieci wręczyły swoim rodzicom upominki własnoręcznie wykonane wraz z laurkami.

  

DZIEŃ DZIECKA

  

 

 

SPOTKANIE Z PANAMI POLICJANTAMI

Dnia 15 czerwca 6-latki odwiedzili policjanci, w tym pan dzielnicowy. Panowie przybliżyli dzieciom jak bezpiecznie spędzić wakacje. Przedszkolaki usystematyzowały wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa nad wodą, w lesie, na drodze, w stosunku do obcych, podczas wakacyjnych wyjazdów.

  

  

Dziękujemy za tak ważną pogadankę.

"MOJE ZDROWIE - WAŻNA SPRAWA"

Pod takim hasłem odbył się w Przedszkolu nr 4 w Tarnobrzegu konkurs wiedzy o zdrowiu, w którym wzięli udział reprezentanci najstarszej grupy z naszego przedszkola. Dzieci wykazywały się zarówno wiedzą jak i sprawnością, ruchową a przy tym świetnie się bawiły. 

  

   

   

   

   

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS......


To dzień piękny i uroczysty,
Taki dzień raz w życiu się zdarza
Gdy koniec roku przedszkolnego
wytryśnie z kalendarza...

.....20 czerwca żegnały przedszkole dzieci kończące edukację przedszkolną. To szczególny dzień, który pozostanie nie tylko w naszej pamięci, ale i w naszych sercach.

 

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się polonezem.

 

Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły.

 

 

 

Występ zakończyły tańcem z różą.

  

  

Póżniej były życzenia, podziękowania, dyplomy, upominki i oczywiści słodki poczęstunek.

Teraz już do szkoły czas
Muszę więc pożegnać Was....

Życzymy Wam drodzy absolwenci sukcesów w dalszej edukacji!

Wam drodzy rodzice dziękujemy za pomoc w organizacji uroczystości, a także za współpracę, życzliwość i wszelką pomoc.