Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

Nasze pierwsze dni w przedszkolu w grupie Muchomorków!

   

   

   

  

DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

13 października "Muchomorki" wzięły udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy przez Tarnobrzeski Zespół Ratownictwa Medycznego, które odbyły się w naszym mieście.

           

PODZIEL SIE SERCEM - PODZIEL SIĘ ZŁOTÓWKĄ

 Finałem VIII edycji tej akcji był wystep "Muchomorków" w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Dzieci wystapiły z programem artystycznym "Bal u pani Jesieni".

         

      

       

 

Uroczystość pasowania na "MUCHOMORKA"

5 listopada 5-latki otrzymały miano "Muchomorka" poprzez dotknięcie czarodziejskim ołówkiem przez panią dyrektor. Dzieci przedstawiły program artystyczny oraz zdały egzamin na prawdziwego "średniaka" bawiąc się wspólnie ze swoimi rodzcami. Na sam koniec był pyszny poczęstunek przygotowany przez mamusie. Dziękujemy bardzo!

 

ANDRZEJKOWY POKAZ MODY

 W dniu 30.11.2010 Muchomorki brały udział w Pokazie Przedszkolnej Mody Andrzejkowej. Emocji było co nie miara, dzieci z wielkim zaangażowaniem prezentowały przygotowane wraz z mamusiami stroje.
Profesjonalizm modelek i modeli w pełni ilustrują zamieszczone poniżej zdjęcia.
 

       

      

 

 Więcej zdjęć można zobaczyć w Galerii. Zapraszamy

 

"Człap, człap, człap, człap idzie już... Swięty Mikołaj jest tuż, tuż..."

Jasełka

  

 

  

   

 

   

 

PRZEGLĄD JASEŁEK W PARAFII CHRYSTUSA KRÓLA

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

W lutym w naszej grupie odbyły się zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Programu Antytytoniowego. Program ten ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony swojego zdrowia w sytuacjach, gdy są one narażone na bezpośredni kontakt z palącymi, rozwijanie umiejętności określania różnych źródeł dymów, umiejętności określania przyczyn wydobywania się   dymów, uwrażliwienie na szkodliwość dymu papierosowego, uświadomienie dzieciom skutków palenia papierosów, uwrażliwienie ich na miejsca, w których mogą być narażone na dym, unikanie dymu papierosowego. Dzieci poznały zagrożenia wynikające z palenia papierosów, zaprzyjaźniły się z maskotką programu - Dinusiem, wykonywały twórcze działania plastyczne i pantomimiczne. Na zdjęciach poniżej prace plastyczne Dymne Straszydła.

    

   

   

   

 

 

 

  

 

 

  

 

   

 

 

 

Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu  

 

 

"Muchomorki" poczuły się prawdziwymi uczniami odwiedzając szkołę "Trójkę" podczas dni otwartych 16 lutego. Dzieci oglądnęły przedstawienie o zdrowiu przygotowane przez uczniów pt. "Na straganie". Wzięły udział w lekcji wychowania fizycznego, matematyki, informatyki oraz w zajęciach na świetlicy. Przekonały się, że  w tej szkole jest bardzo miło i przyjaźnie.

 

   


 

   

  

 

   

 

DZIEŃ MAMY I TATY

 

29 maj to szczególna data dla "Muchomorków". Tego dnia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Wszyscy przeżywali radość i najlepiej jak potrafili okazali miłość swoim rodzicom.Było śpiewanie, wiersze i tańce.

 

  

 

  

 

     

 

Wszystkie mamy od swoich pociech otrzymały kolorowo zdobione torebki, a tatusiowie - ręcznie malowane krawaty. Po występie rodzice urządzili  paradę po korytarzach przedszkolnych, a niektórzy tak wystrojeni, dumnie wrócili do swoich domów.

    

 

    


Malowanie muzyki na podłożu z agrowłókniny

 

  

 

  


Koncert Muchomorkowej Orkiestry

Grać można na wszystkim.... przekonali się o tym 10 czerwca 2011r. rodzice podczas występu "Muchomorków". Dzieci twożyły niespotykane aranżacje za pomocą gazet, rolek, papierowych gitar. Nie zabrakło oczywiście prawdziwych instrumentów, a wszystko to pod czujnym okiem dyrygenta.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

Rodzice słuchali i oglądali z zachwytem, a na końcu poprosili o bis. Było pięknie jak w prawdziwej Filharmonii.


Nasze portrety wprost od fotografa....

 

     

 

     

 

     

 

     


Gdy trochę podrośniemy to za rok za Wami pójdziemy....

 

....gdzie? oczywiście do szkoły. Tradycyjnie "Muchomorki" żegnały 6 - latki i przejęły pałeczkę najstarszej grupy przedszkolnej.