Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

Krasnal, krasnal ładnie bawi się

Krasnal, krasnal zawsze wszystko zje

Krasnal, krasnal zawsze uśmiech ma

więc krasnalem jestem ja.

   

   

 Podczas realizowania tematu kompleksowego "Przedszkolaki poznają znaki" uczyliśmy się jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym.

                

                

Robliśmy również smaczne i zdrowe owocowe szaszłyki.Popatrzcie!

              

              

Pasowanie na krasnala

W dniu 5 listopada czterolatki były pasowane na Krasnali. Pasowanie było wielkim przeżyciem dla każdego dziecka. Wszystkie dzieci w obecności rodziców złożyły uroczystą przysięgę w której obiecały być grzecznymi i radosnymi dziećmi, uśmiechać się codziennie i uczyć się pilnie.Po ślubowaniu Krasnalki zaprezentowały umiejęności zdobyte w przedszkolu; recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.Dzieci ubrane w stroje identyfikujące je z nazwą grupy przeżywały czas pasowania z miną bardzo poważną.Krasnale otrzymały upominki i dyplomy pamiątkowe.

   

 

 

Po części oficjalnej dzieci mogły poczęstować się pysznym ciastem.

Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości.

 

Moja ojczyzna - Polska

W drugim tygodniu listopada Krasnale zapoznały sie z największymi skarbami Polski: flaga, godło, hymn.

     

Samodzielnie wykonały flagę i nauczyły się wiersza "Barwy ojczyste", który pięknie recytują .

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia krasnalki obchodziły bardzo uroczyście i radośnie.Dzieci bawiły się swoimi misiami przy muzyce. Brały udział w zabawach inscenizowanych do piosenek o misiach, słuchały wierszy, bajek o przygodach ulubionego misia Kubusia Puchatka, lepiły misia z plasteliny. Na finał zaśpiewał i tańczyły przy piosence "Pokochaj Pluszowego Misia".

 

 

 

 

Po skończonej zabawie krasnalki zjadły przysmak wszystkich misi - ciasteczka misiowe z miodem.

ANDRZEJKI

30 listopada w Krasnalkach odbyły się andrzejkowe wróźby. Wszystkie wróżby okazały się pomyślne. Dzieci wiedzą już kim zostaną w przyszłości - fryzjer, kierowca, nauczyciel, to tylko niektóre z profesji. Ponadto Krasnalki znają liczbę prezentów, które otrzymają od Mikołaja, wiedzą jakie marzenia im się spełnią.

 

 

Dzieci aktywnie uczestniczyły w proponowanych zabawach i tańcach.

MIŁY GOŚĆ

W tym roku nieco wcześniej, bo już 3 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Wszystkie Krasnalki otrzymały wspaniałe prezenty, pozowały do pamiątkowej fotografii z najmilszym gościem, a także śpiewały mu piosenki i recytowały wiersze. Ponieważ Krasnalki znane są z grzeczności - rózgi nie otrzymał nikt.

Do zobaczenia za rok.

Bal karnawałowy

Jak co roku dzieci z niecierpliwością oczekiwały na ten dzień. Każdy wcielił się w ulubioną postać. Najpierw po śniadaniu podziwialiśmy swoje stroje, przedstwaialismy się sobie nawzajem, bawiliśmy się w sali, a pózniej po drugim śniadaniu już wszystkie grupy razem tańczyły na pięknie wystrojonej sali gimnastycznej.A tak wyglądaliśmy w dniu 14.01.2011

 

 

Dzień Babci i Dziadka

Krasnalki zaprosiły swoich ukochanych dziadków do przedszkola 4 lutego. Dzieci zaprezentowały przybyłym gościom program artystyczny w postaci wierszy, piosenek i tańców.

   

 

 

 

Tuż po zakończeniu uroczystości dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany prez rodziów.

 WALENTYNKI U KRASNALI

Dnia 14 lutego krasnalki świętowały Walentynki. Poznały zwyczaj dnia Świętego Walentego. Ubrane na czerwono bawiły się w przystrojonej swojej sali w rytm wesołych i skocznych piosenek. Wykonały również walentynkowe serduszko dla swoich rodziców.

 

 

Na zakończenie każde dziecko zostało obdarowane słodką Walentynką.

Podczas realizacji tematu kompleksowego "Zabawa w teatr", każdy z nas miał szansę choć przez chwilę poczuć się prawdziwym aktorem. Poznaliśmy kukiełki, pacynki, marionetki ze znanych bajek, które mogliśmy własnoręcznie ożywiać  grać nimi okreslone role, nagradzane rzęsistymi oklaskami.

 

 

 

 

 POWITANIE WIOSNY

 

 

Dziękujemy rodzicom za piękne stroje.

DZIEŃ MAMY I TATY

W dniu 26 maja Krasnalki gościły swoich rodziców w przedszkolu. W trakcie programu zaprezentowały okolicznościowe wiersze, piosenki oraz zatńczyły pięknie krakowiaka, czym załużyły sobie na gromkie brawa. Chcąc jeszcze bardziej zadowolić swoich gości dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane  kwiatki, a radosne życzenia przypieczętowały słodkim buzikiem.

WIZYTA W BIBLIOTECE

  

    

DZIEŃ DZIECKA

Krasnalki wzięły udział w Miejskich obchodach Dnia Dziecka na Placu Bartosza Głowackiego. Chętnie korzystały z przygotowanych atrakcji tj; zjeźdżalni, basenu z piłeczkami i trampoliny.

 

 

WYCIECZKA DO MOKRZYSZOWA

W dniu 10 czerwca krasnalki udały się na wycieczkę do klubu jezdzieckiego ESTKA.

 

 

Dziekujemy rodzicom za tak wspaniale zorganizowaną wycieczkę.