Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

 PIERWSZY SPACEREK

        

Wspólne zabawy

Po obiedzie odpoczywamy, a niektórzy nawet zasypiają. Po podwieczorku uczestniczymy w zabawach z Panią i kolegami. 

Od samego rana bawimy się zabawkami, rysujemy, układamy układanki i puzzle. Po śniadaniu chętnie uczestniczymy w zajęciach i zabawach dydaktycznych. Lubimy te zajęcia - dowiadujemy się ciekawych rzeczy o świecie, który nas otacza.

Nasza grupa 3-latków nazywa się "Misiaczki".  Choć jeszcze niedawno łezka kręciła nam się w oku, kiedy musieliśmy rozstać się z rodzicami, to teraz przychodzimy uśmiechnięci.

   

   

   

   

 

Dbamy o porządek w sali: samochody parkujemy, lale czeszemy, misie przytulamy

i wszystko na miejsce po skończonej zabawie odkładamy.

Rano rodziców żegnamy, a potem miło czas spędzamy z naszymi paniami.

Pasowanie na Misiaczka - Przedszkolaczka

 

W uroczystym dniu pasowania na przedszkolaka tj. 5 listopada maluszki witał taki miły wierszyk.

 

Zjadaj marchewkę, pomagaj innym,
bądź uśmiechnięty, grzeczny uczynny,
łezki pozostaw u siebie w kątku,
przychodź tu do nas, tu jest w porządku!

 

   

 

  

 

      

 

Dzień Pluszowego Misia

 15 XI jest wielkim świętem naszych kochanych misiów. Pamiętałyśmy! Trudno w grupie ,,Misiaczków" nie świętować. Każde dziecko przyniosło tego dnia do przedszkola misia. Dziś w towarzystwie misia dzieci bawiły się, tańczyły, śpiewały oraz odpoczywały. Miś jest najlepszym przyjacielem dzieci.

 

    

 

  

 

 

Oj, Misiaczki, Misiaczki, noski do góry!

W przedszkolu czeka na was moc przyjaciół, miłe panie, ciekawe zabawy i zabawki.

 

 

Mikołajki

"Święty Mikołaj lasem wędruje, w okna zagląda i nasłuchuje, gwiazdką w okna zaświeci, gdzie są grzeczne dzieci. Co to za radość będzie, gdy do nas przybędzie". I rzeczywiście Mikołaj przybył do naszego przedszkola przynosząc worki pełne prezentów dla wszystkich dzieci oraz wzbudzając wiele radosnych emocji. ,,Misiaczki" popisały się krótką piosenką. "Mikołaju, dobry, święty, dziękujemy za prezenty. Zdrowia, szczęścia Ci życzymy i za roczek znów prosimy!"

 

  Dla kochanej babci i drogiego dziadziusia wystąpił mały wnusio i malutka wnusia!

Na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowałyśmy program składający się z wierszy, piosenek i tańców. Panował miły i serdeczny nastrój. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a na koniec Babcie i Dziadkowie otrzymali laurki oraz zaproszenie na słodki poczęstunek.

  

  

 

Nasz pierwszy bal przebierańców

 


 

W kąciku przyrody zawitała już do nas wiosna !
Siejemy, sadzimy, z zaciekawieniem obserwujemy roślinki.

 

 DZIEŃ MAMY I TATY

"Misiaczki" we wtorek, 30 maja wyraziły jak bardzo kochają swoich rodziców poprzez swój występ podczas uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. "Kwiatuszki" pięknie mówiły wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły.