Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

Witamy, witamy!

To my ,,Leśne duszki” najstarsza grupa w przedszkolu tzw. "zerówka". Zaczynamy pierwszy rok nauki i zabawy. Będziemy się uczyć z książek ,,ABC sześciolatka” oraz z zeszytów ćwiczeń.

grupowe duszkow 2008.jpg

Pozdrawiamy swoich rodziców!

Chociaż małą grupę mają doskonale się już znają. Uczą się współdziałania i przygotowują się do nauki czytania i pisania. Dbają o porządek w sali, zbierają skarby jesieni do kącika przyrody. Lubią rozwiązywać zagadki, grać w gry zarówno te planszowe jak i komputerowe. Ich ulubioną grą jest gra w układanie pajaca z figur geometrycznych z użyciem kostki i zagadek. Gry uczą ich współdziałania i cierpliwości.

Chcąc żyć zdrowo i wesoło samodzielnie wykonały sałatkę marchwiowo - jabłkową. Była smaczna!

                         surowka 1- duszki.jpg      surowka 2 -duszki.jpg

 

"Ruch i podskok to zabawa, to dla dzieci ważna sprawa!"

Oprócz zajęć ruchowych w sali Duszki lubią bawć się w ogrodzie przedszkolnym.

                      zabawa 1- duszki.jpg      zabawa 2- duszki.jpg

                      zabawa 3 - duszki.jpg      zabawa 4 - duszki.jpg

 

  Pasowanie na przedszkolaka mają już za sobą.

pasowanie 1-2008.jpg

Ta ważna uroczystość miała miejsce 22.10.2008 roku. Dzieci po raz pierwszy wystąpiły przed swoimi rodzicami przedstawiając krótki program artystyczny, a następnie pani dyrektor tradycyjnym ,,czarodziejskim ołówkiem” dokonała aktu pasowania na przedszkolaka - "Leśnego duszka". Dzieci obiecały rodzicom i pani, że będą pilnie się uczyły, zgodnie bawiły, że będą grzeczne.

            pasowanie 2-2008.jpg     pasowanie3-2008.jpg

            pasowanie4-2008.jpg     pasowanie 5-2008.jpg

Rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek, dziękujemy im za organizację i pomoc.

 

Wigilijna gwiazdka

  19 grudnia  dzieci zaprosiły do przedszkola swoich rodziców na program słowno - muzyczny "Wigilijna gwiazdka".Dzieci z radością śpiewając kolędy i pastorałki wcieliły się w wyznaczone role. Rodzice otrzymali od swoich pociech przygotowane upominki, serdeczne życzenia świąteczne.

 

            jaselka3.jpg             jaselka4.jpg

 

            jaselka4.jpg            jaselka5.jpg

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów.

 

SŁONECZNYM UŚMIECHEM PRZYWITAJ SZKOŁĘ!!!

Pod taką nazwą odbyła się pierwsza wizyta dzieci w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu podczas "Dni Otwartych Drzwi". W dniu 25 lutego 2009 roku Duszki poznały budynek szkolny, bibliotekę, stołówkę oraz pracownię komputerową. Uczestniczyły w lekcji i mogły posiedzieć w prawdziwych szkolnych ławkach. Wizyta w szkole bardzo im się podobała i teraz z mniejszym lękiem myślą o pierwszej klasie.

      szkola.jpg                        szkola2.jpg

       szkola3.jpg                         szkola4.jpg

ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW "PODARUJEMY  ZIEMI PREZENT"

  W dniu 26.02.2009r. zaprosiliśmy rodziców na zajęcie otwarte. Na zajęciu poznaliśmy podstawowe zasady ochrony przyrody,rozwiązywaliśmy zagadki, liczyliśmy w zakresie 8. W obecności pani Dyrektor i rodziców składaliśmy przyrzeczenie o szanowaniu przyrody. Teraz już wszyscy wiemy dlaczego należy chronić i dbać o przyrodę. Wszyscy chcemy zostać  jej przyjaciółmi .

                   zajecie1.jpg             zajecie2.jpg

                    zajecie3.jpg             zajecie4.jpg

Dziękujemy rodzicom za aktywny udział w zajęciu.

  KONKURS PLASTYCZNY

Praca naszego kolegi  Gabrysia została wyróźniona w konkursie pt"Ruch i rekreacja sprzyjają zdrowiu".

konkurs plastyczny 002.jpg    konkurs plastyczny 011.jpg

Gratulujemy.

PIKNIK RODZINNY ZORGANIZOWANY PRZEZ PARAFIĘ CHRYSTUSA KRÓLA

                     MAJOWKA 023.jpg            MAJOWKA 024.jpg

                    MAJOWKA 025.jpg             MAJOWKA 027.jpg

Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

REJS STATKIEM PO WIŚLE

18 maja Leśne Duszki wraz z rodzicami były na wycieczce w Sandomierzu. Dzieci pływały statkiem "Albatros" po Wiśle, skąd mogły podziwiać piękne widoki starego miasta Sandomierza oraz podziwiać przyrodę doliny Wisły. Przez chwilę mogły być za sterem statku i przeżyć wspaniałą przygodę bycia kapitanem.

 

           2.jpg       3.jpg                                     

           4.jpg       5.jpg