Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

SÓWKI MĄDRE GŁÓWKI - TO MY!!!!!!

 

 

Wizyta w muzeum

23 września Sówki odwiedziły muzeum aby dowiedzieć się więcej o swoim mieście w aspekcie historycznym.

Dzieci zobaczyły wykopaliska z czasów pradawnych i dowiedziały się co istniało wtedy na naszych ziemiach.

  
 Z dużą uwagą słuchały jak polowano na mamuty.

Z zainteresowaniem oglądały eksponaty w gablotach.

  

  

Miały również okazję zobaczyć wystawę  - "Szkoła dawniej" i usiąść w dawnych szkolnych ławach.

 

Pasowanie na Sówki Mądre Główki

26 listopada 2009r. starszaki  w obecności pani dyrektor, swoich pań wychowawczyń oraz rodziców złożyły uroczyste ślubowanie:
                                              
,,Ślubuję uroczyście
być dobrym i dzielnym
przedszkolakiem.
Bawić i uczyć się tutaj wesoło.
Czynić świat lepszym,
a wkrótce zawołać:
WITAJ NAM SZKOŁO !

  

  

 

"SERBINOWSKA KOLĘDA"

Paula Brociek uczestniczyła w przeglądzie kolęd i pastorałek przedszkoli. Przegląd odbył się w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Paula zaśpiewała kolędę  ,,Przybieżeli do Betlejem pasterze"

   

  

 Pięknie prezentowała nasze przedszkole otrzymując brawa oraz dyplom. 

Koncert charytatywny "Wszystkie dzieci nasze są"

W dniu 23 stycznia w  Tarnobrzeskim Domu Kultury już poraz 19 odbył się koncert charytatywny pod hasłem "Wszystkie dzieci nasze są". My jako najstarsa grupa reprezentowaliśmy nasze przedszkole. Zatańczyliśmy tańce ludowe. Koncert dedykowany był dla Marcinka z naszego przedszkola na leczenie oparzeń.

             

          

Dziękujemy rodzicom za pomoc i przybycie.

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA 

"Sówki" 25 stycznia zatańczyły również na ludowo dla swoich dziadków, którzy z radością oglądnęli piękne polskie tańce i posuchali przyśpiewek przy akompaniamenci akordeonu. Były też wiersze i życzenia dla kochanych babć i dziadków.

            

         

Z wizytą w szkole Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu

5 lutego 2010r. "Sówki" były na "dniach otwartch drzwi" w pobliskiej szkole podstawowej. Poznały nie tylko budynek szkoły ale również jej funkcjonowanie i przekonały się, że nie należy obawiać się pójścia do szkoły.

Było naprawdę fajnie!!! ...trochę zabawy no i... nauki.

    

    

Wizyta w Społecznej Szkole Podstawowej im. Małego Księcia w Tarnobrzegu

   

   

 

 

Konkurs plastyczny ,,Jan Paweł II - Papież Wolności "

9 kwietnia 2010 r. ,,Sówki Mądre Główki '' wzięły udział w otwarciu wystawy prac plastycznych wykonanych przez dzieci  - w sali parafialnej przy Kościele MBNP w Tarnobrzegu. Nasi koledzy Adrianek , Wojtuś , Jaś , Sebastianek  zdobyli dyplomy za pięknie wykonane prace.
 
 

VII PRZEGLĄD PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

22 kwietnia w Przeglądzie Piosenki Ekologicznej w Tarnobrzeskim Domu Kultury  nasze Przedszkole reprezentowały Karolinka , Paula i Julka. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę pt. "Betonowy świat". Za swój występ otrzymały brawa  oraz nagrody.

 

 6-latki wykonały stworka z materiałów odpadowych ,,Śmieciorka" , który został umieszczony na wystawie śmieciowych stworków w holu TDK-u.

 

Moi Kochani Rodzice
 
Końcem maja  zaprosiliśmy Rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedstawiliśmy bajkę  pt "Calineczka".  

   

    

             

Piękna sceneria, stroje i  nasze umiejętności aktorskie bardzo podobały się zgromadzonym rodzicom. Rodzice wysłuchali także pięknych wierszy i piosenek w wykonaniu swoich pociech. Dzieci złożyły swoim Rodzicom  najserdeczniejsze życzenia.

TROCHĘ RUCHU.....

Starszaki - na zaproszenie - uczestniczyły w spartakiadzie międzyprzedszkolnej w Szkole Podstawowej nr 3.

        

          

Bardzo chętnie i aktywnie brały udział w konkursach ruchowo-zręcznościowych.

          

Udział w konkursie dał im wiele radości, zadowolenia oraz świetnej zabawy, zwłaszcza gdy zajęły II miejsce. Bravo!!!

           

 

ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE UKOCHANE!

 Pożegnania nadszedł czas.... 24 czerwca żegnały się z nami dzieci kończące edukację przedszkolną. To czas szczególny i pozostający w sercu każdego z nas, bo wtedy zdajemy sobie sprawę, że spod naszych "skrzydeł" wychodzą dzieci, które zaczynają nowy etap w swoim życiu.

"Pani patrzy na nas smutno, łzy ociera gdzieś w ukryciu.
Bo to pierwszy wielki zakręt, w naszym nowym, małym życiu"

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie polonezem.

  

  

  

 Dzieci zaprezentowały też wiersze, piosenki, tańce oraz krótką inscenizację o leniwym Jasiu.
Na zakończenie nasi absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, które na pewno wykorzystają w dalszej nauce.

  

Było mnóstwo życzeń, podziękowań i kwiatów, były też łzy wzruszenia.
Przykro nam się rozstawać, ale przed naszymi wychowankami kolejny etap edukacji. Życzymy im powodzenia!