Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

 

MUCHOMORKI

Tradycyjnie jak to "Muchomorki" czynią co roku, przygotowaliśmy dla pracowników naszego przedszkola program słowno - muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej i 14 października wystapiliśmy dla nich. Były brawa, uściski i całuski.

  

  

 

Podczas tygodnia "Jesień daje nam owoce" robiliśmy pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe!

  

  

Dzieci wystąpiły pierwszy raz na dużej scenie TDK - u, miało to miejsce 20 listopada podczas finału akcji "Posziel się sercem, podziel się złotówką" -  Muchomorki zatańczyły trzy piękne tańce: "Walc", "Świeczniki" oraz "Petardy".

 

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za włączenie się w tak szlachetną akcję charytatywną.

 

 

Już jesteśmy prawdziwymi Muchomorkami.....

 26 listopada w dniu pasowania dzieci otrzymały miano Muchomorka. Ale zanim to nastąpiło dzieci udowodniły swoim rodzicom i paniom, że na to w pełni zasługują występując z repertuarem pełnym wierszy, tańców i piosenek. Tak długo oczekiwana chwila pasowania "czarodziejskim ołówkiem" została uwieńczona dyplomem oraz pamiątką. Towarzyszyły jej niesamowite emocje, radość i duma. Gratulujemy!!!

   

  

     

 

 Mikołaj 

Ten długo oczekiwany gość przybył już do przedszkola 4 grudnia. Skradając się pod oknami budynku wtargnął do sali w której bawiły się dzieci czekając na niego. Mimo sędziwego wieku Mikołaj widząc wspaniałą zabawę przytupnął do muzyki i poderwał swoją laskę do góry. Cóż to były za emocjonujące chwile po których zostały pamiątkowe zdjęcia i ... prezenty!

 

   

 

Dziękujemy Mikołaju i czekamy za rok!!!!

 

JASEŁKA

Przed Świętami Bożego Narodzenia tj. 22 grudnia "Muchomorki" przedstawiły "Jasełka" dla swoich kolegów  oraz dla rodziców. Na scenie przedstawiającej szopkę betlejemską pojawili się: Aniołowie, Maryja z Józefem, a także Pasterze i Trzej Krolowie śpieszący z darami do dzieciąteczka leżącego w żłóbku. Były też kolędy, które rozbrzmiały się w całym przedszkolu - hejże ino dyna, dyna narodził się Bóg Dziecina w Betlejem, w Betlejem....

  

  

Dziękujemy rodzicom za piękne stroje dla małych aktorów.

Bal karnawałowy

6 stycznia "Muchomorki" bawiły się na balu przebierańców. Już kolejny raz zaskoczyły nas swoimi strojami - rano do sali przyszły księżniczki, wróżki, spidermany, pirat, rycerz, cowboy i kościotrup. Po pokazie strojów na sali dzieci bawiły się na wspólnej zabawie wraz z innymi dziećmi z przedszkola. Był to dzień pełen wrażeń i niesamowitych emocji, dzień pełen wspaniałej zabawy!

 

         

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzieci z grupy "Muchomorków" zaprosiły swoich dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Spotkanie to mialo miejsce 20 stycznia podczas którego szanowni goście obejrzeli jasełka. Wnuczęta złożyły swoim dziadkom również życzenia w formie wierszy i piosenek, nie zabrakło też tradycyjnego 100 lat. Babcie oraz Dziadkowie otrzymały laurki wraz z całuskami i uściskami, pojawiły się też łzy radości i szczęścia. Następnie dzieci zaprosiły kochanych gości na słodki poczętunek.
 

Konkurs recytatorski "ZIMOWE WIERSZOWANIE"

Jedenaścioro dzieci z grupy "Muchomorków" wzięło udział w konkursie recytatorskim organizowanym już po raz trzeci w naszym przedszkolu. Wszyscy uczestnicy pięknie zaprezentowali swoje wiersze o tematyce zimowej. Gratulujemy zwycięzcom - Kamilce za zajęcie I miejsca, Mai i Oli za zajęcie II miejsca oraz Kacperkowi za III miejsce. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

 

Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W marcu 5- latki wspólnie ze starszakami gościły w Podstawowej Szkole Społecznej im. Małego Księcia w Tarnobrzegu podczas Dni Otwartych. Miały one możliwość zobaczenia budynku szkoły od środka jak również tego jak ona funkcjonuje jako placówka, ale przede wszystkim przekonały się, że nie należy obawiać się pójścia do szkoły.

       

Przedszkolaki wzięły udział m.in. w lekcji informatyki oraz lekcji biologii zasiadając w ławkach jak prawdziwi uczniowie.

        

Oprócz nauki był oczywiście czas na zabawę w świetlicy szkolnej.
Dzieci obejrzały bajkę pt. "Śpiąca Królewna i siedmiu krasnolutków" przygotowaną przez II - klasistów. 
 

SPOTKANIE W BIBLIOTECE

W dniu 12 maja 2010r. w ramach "Tygodnia bibliotek" oraz "Światowego Dnia Książki" 5-latki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną  - Filię nr 2 w Tarnobrzegu.

Dzieci poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz dowiedziały się jak ważne jest czytanie książek i konieczność dbania o nie.

Przedszkolaki miały możliwość swobodnego obcowania z książką - każde dziecko znalazło interesującą dla siebie pozycje.

 

W czasie spotkania dzieci słuchały z zapartym tchem wierszy znanych autorów czytanych przez panią bibliotekarkę.

 DZIEŃ MAMY I TATY

28 maja dzieci zaprosiły do przedszkola swoich rodziców z okazji ich święta. Poprzez wiersz, piosenkę i taniec podziękowali mamie i tacie za ich miłość, dobroć i rodzicielską opiekę, zożyli najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli swoim kochanym rodzicom laurki i upominki.

   

   

   

   

   

   


Mamusiu i tatusiu drogi, starym zwyczajem,
 

 

z piękną laurką przed Wami staję
 

 

i słów serdecznych chcę wyrzec wiele,
 

 

lecz czy potrafię, czy się ośmielę.
 

 

 
 

 

Serce ze wzruszenia tak bardzo bije.
 

 

Wy wiecie, co się w nim kryje.
 

 

Chciałbym w pięknych wyrazić słowach
 

 

Uczucia, które w serduszku chowam.
 

 

Lecz nie potrafię powiedzieć więcej
 

 

Niż to, że kocham Was najwięcej.
 

 

 
 

 

Teraz Was wycałuję,
 

 

jak mogę najgoręcej,
 

 

bo tak was kocham bardzo,
 

 

że już nie można więcej.
 

 

SZEWCZYK DRATEWKA

Piękną bajkę, w której dobroć zło zwycięża przedstawiły "Muchomorki" 29 maja podczas XXII Przeglądu Dorobku Artystycznego "Mali artyści - wielka scena" w Środowiskowym Domu Kultury w Tarnobrzegu. 

   

   

   

   

   

Gratulujemy aktorskich zdolności. Było naprawdę pięknie!

ŻEGNAJCIE SRARSZAKI
GDY TROSZKĘ PODROŚNIEMY
TO ZA ROK ZA WAMI PÓJDZIEMY....

Tradycyjnie jak co roku "Muchomorki" pożegnały swoich starszych kolegów z grupy "Sówek".