Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

MISIACZKI

             

My Misiaczki jesteśmy najmłodsi wśród przedszkolaków, mamy 3 - latka.Nasze panie wspierają nas w każdej trudnej chwili i przybliżają nam otaczający świat, który z każdym dniem staje się bliższy i bardziej przyjazy.   Chcemy być samodzielni, więc uczymy się ważnych, choć czasami trudnych jeszcze dla nas umiejętności, takich jak ubieranie i jedzenie, zgodna zabawa z innymi dziećmi, wspólne tańce i śpiewy. Choć jesteśmy jeszcze mali chętnie poznamy przedszkolne zasady. 

    

       

       

 PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

26 listopada 2009r przed rodzicami i p.Dyrektor udowodniliśmy, że jesteśmy prawdziwymi przedszkolakami. Misiaczki z wielką odwagą pokazały swoim rodzicom czego nauczyły się w przedszkolu. Dzieci w obecności p. Dyrektor i swoich rodziców złożyły uroczyste ślubowanie, a p. dyrektor osobiscie każdego "Misiaczka" dużym ołówkiem pasowała na przedszkolaka.

         

         

          

Dziękujemy rodzicom za wspólną zabawę i pomoc przy zorganizowaniu tak ważnej uroczystości.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM 

W tym roku Św. Mikołaj zawitał do naszego przedszkola nieco wcześniej bo 4 grudnia rozpoczynając swoją wędrówkę od spaceru po ogrodzie i zaglądania do okien.Misiaczki entuzjastycznie powitały gościa w czerwonym płaszczu i długą brodą stojąc przy oknie i wołając go do środka.Wreszcie przyszedł i przyniósł prezenty na które dzieci czekały już od rana.Dzieci powitały gościa tańcem i wierszem. Wykazały się dużą odwagą, usiadły na kolanach Mikołaja, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.Mikołaj również przyniósł misiaczkom nowe zabawki do sali. Obiecał wrócić za rok.

       

        

NASZ PIERWSZY BAL 

6 stycznia b. r. Misiaczki bawiły się na swoim pierwszym balu karnawałowym. Wszyscy byli pięknie poprzebierani w stroje balowe.Księżniczki, motyle, strażacy i policjanci wszyscy oddali się tańcą. Tańczyliśmy w parach, kółeczkach i solo.

     

      

          

   

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniu 22 stycznia Misiaczki zaprosiły do przedszkola swoje ukochane babcie i dziadków.Dzieci zaprezentowały specjalnie przygotowany na ten dzień program artystyczny; recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a na koniec Babcie i Dziadkowie otrzymali pamiątkowe laurki oraz zaproszenie na słodki poczęstunek.

    

    

       

To był wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 3 lutego w naszym przedszkolu odbyła się III edycja konkursu recytatorskiego pt. "Zimowe wierszowanie". Naszą grupę reprezentowały: Bartuś K., Daria P., Iza Ch., Iwo Cz., Miłosz P. i Maja T.
W kategorii dzieci młodszych 3 i 4 latków I miejsce zdobył Bartuś K. pięknie recytując wiersz o bałwanku oraz II miejsce zajęła Daria P. za interpretacje wiersza "Jedzie zima". Gratulujemy naszym kolegom.

               

                

              

 

 SZUKAMY WIOSNY

   

   

 Uczymy się segregować śmieci i dbać o środowisko

 

 

Poznajemy pracę strażaka

 

Teraz już każdy chłopiec, chce zostać strażakiem.

DZIEŃ MAMY I TATY

KOCHAM CIĘ MAMO, KOCHAM CIĘ TATO

BO SERCE WASZE BIJE TAK SAMO

JAK SERCE MOJE

  takie życzenia usłyszeli rodzice od swoich kochanych dzieci, którzy przybyli 26 maja na uroczystość z okazji "Dnia Mamy i Taty".Oprócz życzeń były wiersze, piosenki i tańce.Misiaczki popisały się swoimi umiejętnościami aktorskimi w inscenizacji "Kapelusz Muchomora".

   

   

   

Na koniec dzieci wręczyły swoim ukochanym rodzicom własnoręcznie wykonane serca.