DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"Muchomorki" z dużym zaangażowaniem przygotowały montaż słowno - muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wszystkich pracowników przedszkola. Były życzenia, sto lat i kwiaty. W zamian dzieci otrzymały ogrrromne brawa!

dzien nauczyciela 1 - 2008.jpg

dzien nauczyciela 2 - 2008.jpg

Konkurs recytatorski

Dnia 19 listopada odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski pod hasłem: "Jesienne spotkanie z poezją". W skład komisji konkursowej weszli: p. Barbara Obara - starszy wizytator Kuratorium Oświaty, p. Katarzyna Woźniak - rodzic oraz pani dyrektor - Teresa Jurek.

konkurs recytatorski 1-2008.jpg

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze - 3,4 latki oraz dzieci starsze - 5,6 latki.

Wśród dzieci młodszych I miejsce zdobyła jedna z najmłodszych uczestniczek - Martynka Machała z grupy Misiaczków, która już po raz drugi wzięła udział w konkursie i pokazała swoje umiejętności recytatorskie, tym razem mówiąc wierszyk "Przyszła Jesień do fryzjera".

konkurs recytatorski 2 -2008.jpg

Miejsce II zdobył Dawidek Smoliński recytując wiersz "Jesienią", III zaś - Maja Wiechetek z wierszem "Przybywa Jesień" z grupy Krasnalków.

konkurs recytatorski 3 - 2008.jpg    konkurs recytatorski 4 - 2008.jpg

Pozostali uczestnicy zdobyli wyróżnienia za odwagę. Bardzo gorąco gratulujemy Wam kochane dzieciaczki.

konkurs recytatorski 5 - 2008.jpg

W drugiej kategorii wiekowej - wśród dzieci starszych - I miejsce zdobyli Julia Janczy z grupy Muchomorków oraz Miron Czech z grupy Sówek.

konkurs recytatorski 6 - 2008.jpg     konkurs recytatorski 7 - 2008.jpg

Miejsce II zdobyło aż troje dzieci: Lilianka Bonarska z grupy Muchomorki, Klaudia Janeczko oraz Jakub Półgrabski z grupy Sówek.

konkurs recytatorski 8- 2008.jpg    konkurs recytatorski 9 - 2008.jpg    konkurs recytatorski 10 - 2008.jpg

III miejsce zdobyły: Paula Brociek z grupy Muchomorków oraz Ania Mokrzyńska z grupy Leśne Duszki.

konkurs recytatorski 11 - 2008.jpg       konkurs recytatorski 12 - 2008.jpg

Wyróżnienia otrzymali: Karolinka Wołek, Sebastian Juszczak, Maja Kaczmarczyk, Natalia Janiga, Wiktorek Stawan, Olek Pruś oraz Michałek Kowalski.

konkurs recytatorski 13 - 2008.jpg       konkurs recytatorski 14 - 2008.jpg

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Gratululemy!!!!!

konkurs recytatorski 15 - 2008.jpg

Dziękujemy dzieciom za tak liczny udział w konkursie oraz rodzicom za przygotowanie dzieci.

BAL NAD BALE

"A w przedszkolu śmiech i tańce, tańczą różne przebierańce....." - 9 stycznia pojawili się u nas piraci, batmany, księżniczki, kowboje i inne postacie bajkowe, a to za sprawą Balu Karnawałowego. Atmosfera towarzysząca zabawie była niesamowita, wzajemnemu podziwianiu nie było końca!

bal 1 - 2009.jpg    bal 2 - 2009.jpg

bal 3 - 2009.jpg        bal 4 - 2009.jpg

Była to nie tylko wspaniała zabawa ale i integracja grup młodszych i starszych.

bal 5 - 2009.jpg      bal 6 - 2008.jpg

Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem rodziców, którzy stanęli na wysokości zadania i dołożyli starań, aby dzieci pięknie prezentowały się na balu, co z pewnością przyczyniło się do wspaniałego samopoczucia przedszkolaków
i niezapomnianych przeżyć.

Następny bal już za rok.....

DZIEŃ ZIEMI

W dniu 21 kwietnia w naszym przedszkolu dzieci z grupy Sówek i Leśnych Duszków przedstawiły dla wszystkich przedszkolaków inscenizacje o treści ekologicznej.

Dzien Ziemi.jpg           Dzien Ziemi2.jpg

Inscenizacja  w wykonaniu Leśnych duszków pt."Kłopoty Krasnala".

Dzien Ziemi3.jpg       Dzien Ziemi4.jpg

Inscenizacja w wykonaniu "Sówek" - Dzień Ziemi.

KONKURS EKOLOGICZNY

23 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu międzygrupowy konkurs ekologiczny pt."SOS - To Ziemia woła nas" dla dzieci z grupy Sówek, Muchomorków i Leśnych Duszków. Dzieci podzielone na drużyny miały różne zadania do wykonania. Były to zagadki obrazkowe i słuchowe, wybory własciwego postępowania w stosunku do przyrody, własciwa segregacja śmieci, ćwiczenia sprawnościowe; Kwiatek chce wody, ekologiczne kręgle, budowanie zamków z pojemników po jogurtach. Dzieci wykazały się dużym zasobem wiedzy o przyrodzie. Były nagrody dla drużyn i odznaki dla każdego dziecka "Przyjaciel Przyrody".

konkurs 2.jpg         konkurs 3.jpg

konkurs5.jpg         konkurs4.jpg

konkurs6.jpg         konkurs8.jpg

Obchody Dnia Ziemi zakończyliśmy w ogrodzie przedszkolnym zasadzeniem drzewek.

4.jpg                        konkurs9.jpg

3 MAJA - ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

Reprezentanci naszego Przedszkola wspólnie z panią Dyrektor i wychowawcami  czynnie uczestniczą w  Miejskich Uroczystościach z okazji 3 Maja.

3 maja 001.jpg              3 maja 009.jpg

3 maja 002.jpg              3 maja 010.jpg

DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

misiaki.jpg     misiaki2.jpg

U Misiaczków dzieci 3 letnie

dzien mamy u krasnali 009.jpg   dzien mamy u krasnali 015.jpg

U Krasnali -  dzieci 4 letnie

muchomorki.jpg      muchomorki2.jpg

Muchomorki swoim rodzicom zadedykowały program w Środowiskowym Domu Kultury

sowki.jpg             sowki2.jpg

Sówki Mądre Główki - dzieci 6 letnie

FAMILIADA RODZINNA

5 czerwca jak co roku wspólnie bawiliśmy się z rodzicami.

wycieczka familiada 099.jpg      wycieczka familiada 102.jpg

wycieczka familiada 111.jpg      wycieczka familiada 146.jpg

wycieczka familiada 110.jpg       wycieczka familiada 116.jpg

wycieczka familiada 125.jpg         wycieczka familiada 127.jpg

wycieczka familiada 128.jpg         wycieczka familiada 149.jpg

wycieczka familiada 150.jpg         wycieczka familiada 129.jpg

wycieczka familiada 143.jpg

Dziękujemy rodzicom za okazaną pomoc przy organizacji tej uroczystości.