Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

SÓWKI MĄDRE GŁÓWKI 

 grupa 4 - 2008.jpg

Jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu. Przygotowujemy się teraz do podjęcia nauki w szkole. Przed nami wiele ciężkiej pracy, ale także bardzo dużo dobrej zabawy.

PASOWANIE

22 października nadszedł ważny dzień w życiu każdego przedszkolaka, pasowanie na nadanie imienia grupie "Sówki Mądre Główki". W tym dniu każdy starszak przyszedł do przedszkola odświętnie ubrany z bardzo przejętą miną.Cała uroczystość odbyła sie w sali zajęć w obecności rodziców i Pani Dyrektor.

 

   pasowanie sowki 1.jpg             pasowanie sowek2.jpg

Starszaki przedstawiły program i wykazały się sprawnością umysłową "Czy zasługują na miano Sówki Mądrej Główki?

                      pasowanie sowek 3.jpg               pasowanie sowek 5.jpg  

                      pasowanie sowek 4.jpg               pasowanie sowek6.jpg  

Następnie Pani Dyrektor dotykała ramienia dziecka czarodziejskim ołówkiem wypowiadając magiczne słowa:

Pasuję Ciebie na Sówkę Mądrą Główkę

pasowanie sowek7.jpg

Po pasowaniu był dalszy ciąg niespodzianek: dyplomy i maskotki zebry Zuzi oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez naszych wspaniałych rodziców. Bardzo, bardzo im za to dziękujemy. 

      pasowanie sowki8.jpg   pasowanie sowki 9.jpg

 

JESIENNE ZABAWY W OGRODZIE

                w ogrodzie 1.jpg        w ogrodzie2.jpg

                w ogrodzie3.jpg        w ogrodzie4.jpg

        

Zabawa Andrzejkowa 

28 listopada tradycyjnie jak co roku była "zabawa andrzejkowa". Tańce i wróżby trwały przez cały dzień z przerwami na posiłek. Dzieci w tym dniu przepięknie wyglądały i świetnie się bawiły.

               andrzejki 4.jpg           andrzejki 8.jpg  

               andrzejki1pom.jpg           andrzejki2 pomn.jpg

               andrzejki5.jpg          andrzejki6.jpg

               DSCI011andrzejki.jpg          andrzejki.jpg

             

  Jest taki dzień

  Boże Narodzenie to czas radosny, rodzinny, wyjątkowy. Są to święta wyczekiwane przez dzieci i dorosłych, przepełnione nadzieją i pokojem. Chcąc kultywować świąteczne tradycje i zwyczaje zaprosiliśmy do przedszkola na specjalne świąteczne spotkanie swoich bliskich (rodzice, babcie). Przed licznie zgromadzoną widownią dzieci zaprezentowały program pt "Jest taki dzień". Dzieci przedstawiły niektóre zwyczaje polskiego  Bożego Narodzenia, pokazały swoje zdolności pięknie składając wierszowane życzenia, śpiewając kolędy i pastorałki.

           wieczornica.jpg                      wieczornica4.jpg

           wieczornica2.jpg                      wieczornica3.jpg

 

Zabawa karnawałowa

Karnawał to czas wspaniałej zabawy - zatem nie mogło się obyć bez balu w naszym przedszkolu. Zjawiły się na nim piękne wróżki i księżniczki, postacie z bajek i superbohaterowie, kowboje, czarodzieje i piraci. Tańcom nie było końca. Ale gdy zmęczeni po szaleństwach na parkiecie poszliśmy do swoich sal czekała nas słodka niespodzianka.

            uroczystosci 047.jpg                       uroczystosci 056.jpg

  To był bardzo emocjonujący dzień. Szkoda, że to nasz ostatni bal w przedszkolu, następny już w szkole....

 

   Koncert charytatywny "Wszystkie dzieci nasze są"

17 stycznia w Domu Kultury już poraz 18 odbył się koncert charytatywny pod hasłem "Wszystkie dzieci nasze są" z którego dochód przeznaczony był dla chorego Konradka. My jako najstarsza grupa reprezentowaliśmy nasze Przedszkole w programie "Zimowe tańce". Zatańczyliśmy trzy tańce za które otrzymaliśmy gromkie brawa. Rekwizytem w naszych tańcach były piękne białe i niebieskie pompony. Dziękujemy naszym rodzicom za zaangażowanie i okazałą pomoc w przygotowaniu strojów.

            P1100901.jpg                             P1100902.jpg

             P1100903.jpg                            P1100904.jpg

                                                           P1100906.jpg

                                                            

             DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  21 stycznia z wielką radością gościliśmy w  przedszkolu swoje Babcie i Dziadków. Recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy taniec "Śnieżynki". Na koniec zaprosiliśmy dziadków na słodki poczęstunek  i  wręczyliśmy laurki, które wykonaliśmy z orzechów pistacjowych i sznurka. Było bardzo uroczyście. 

 

         dzien babci.jpg                    uroczystosci 123.jpg

 

       babcia3.jpg                      dzien babci2.jpg

 

Zwiedzamy szkołę

W dniu 25 lutego poszliśmy w odwiedziny do Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu na zaproszenie z okazji "Dni Otwartych Drzwi". Zwiedziliśmy niektóre szkolne pomieszczenia takie jak; klaso -pracownie biologiczną, informatyczną, bibliotekę, stołówkę szkolną i świetlicę na której dzieci spędzają czas po lekcjach czekając na swoich rodziców.Zobaczyliśmy także jak dzieci się uczą i sami braliśmy udział w lekcjach na których pochwaliliśmy się swoimi umiejętnościami w czytaniu i znajomością słówek z języka angielskiego.Obejrzeliśmy także bajkę w wykonaniu starszych kolegów. Na pamiatkę dostaliśmy piękne kolorowe ołówki.

        szkola2.jpg                       szkola3.jpg

 

        szkola4.jpg                      szkola5.jpg

        szkola1.jpg                      szkola6.jpg

Teraz już się nie boimy szkoły, ale z niecierpliwością na nią czekamy.

NASZ KĄCIK PRZYRODY

        kacik 1.jpg            kacik3.jpg

        Eksponujemy rośliny i dary przyrody w naszym kąciku.

          kacik2.jpg                     kacik 005.jpg

           kacik 006.jpg                  kacik4.jpg

Sadzimy, siejemy, uczymy się pielęgnacji roślin.

WYCIECZKA DO APTEKI

 apteka2.jpg  apteka1.jpg

apteka3.jpg    apteka4.jpg

PRZEGLĄD PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

22 kwietnia w Przeglądzie Piosenki Ekologicznej w TDK - u nasze Przedszkole reprezentowały Natalia, Nikola,Miron, Kuba. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę pt. "Pokolenie młode". Za swój występ otrzymały gromkie brawa, nagrody, a Przedszkole piękny album o naszym mieście Tarnobrzegu, drzewko do posadzenia i kwiatek w doniczce. 

            piosenka.jpg            piosenka2.jpg

           piosenka3.jpg              piosenka4.jpg

            piosenka5.jpg             piosenka6.jpg

Następnie z wszystkimi uczestnikami przeszły z transparentem w ekopochodzie na tarnobrzeski rynek.

              piosenka7.jpg             piosenka8.jpg

KONKURS PLASTYCZNY ROZTRZYGNIĘTY

Nasza koleżanka Maja zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym pt."Ruch i rekreacja  sprzyja zdrowiu" organizowanym przez Przedszkole nr 5.

 konkurs plastyczny 001.jpg  konkurs plastyczny 009.jpg 

 Gratulujemy . 

W BIBLIOTECE

                    w bibliotece 001.jpg

 

               w bibliotece 003.jpg           w bibliotece 006.jpg

              w bibliotece 009.jpg            w bibliotece 012.jpg

 HURRA - MAMY MEDAL SREBRNY!!!

10 maja na tarnobrzeskim rynku odbył się bieg w sztafecie przedszkolaków podczas XXIX Tarnobrzeskiego Biegu "Siarkowca". Nasze Przedszkole reprezentowali koleżanki i koledzy z naszej grupy. Sztafeta w składzie: Natalia,Wiktoria,Olek,Kuba, Kacper, Bartek, Mateusz, Mikołaj i Arek  w świetnym biegu wywalczyła II miejsce.

BIEGI SZTAFETOWE 002.jpg                                   BIEGI SZTAFETOWE 003.jpg

Przed biegiem.

                BIEGI SZTAFETOWE 004.jpg         BIEGI SZTAFETOWE 009.jpg

Rozprowadzanie sztafet.

              BIEGI SZTAFETOWE 021.jpg               BIEGI SZTAFETOWE 034.jpg

                 Na podium.                                 Pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Bartosza Głowackiego.

                BIEGI SZTAFETOWE 024.jpg                  BIEGI SZTAFETOWE 026.jpg

Naszym wspaniałym sportowcom medale wręczał pan Prezydent Miasta Tarnobrzega. Puchar dla Przedszkola odebrała pani Dyrektor . GRATULUJEMY!!!

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

W maju zaprosiliśmy naszych rodziców na zajęcia otwarte, aby zaprezentować im nasze umiejętności.Rodzice mogli usłyszeć i zobaczyć jak sprawnie liczymy, układamy zadania oraz czytamy. Pani pochwaliła nas za wytrwałą pracę, którą samodzielnie doprowadziliśmy do końca. Możemy być z siebie dumni!!!

            zajecia otwarte dla rodzicow 012.jpg                    zajecia otwarte dla rodzicow 019.jpg

           zajecia otwarte dla rodzicow 023.jpg                            zajecia otwarte dla rodzicow 010.jpg

          zajecia otwarte dla rodzicow 026.jpg                   zajecia otwarte dla rodzicow 029.jpg

DZIEŃ MAMY I TATY

W dniu 22 maja zaprosiliśmy rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedstawiliśmy bajkę muzyczną pt "Kopciuszek". Piękna sceneria, stroje i  nasze umiejętności aktorskie bardzo podobały się zgromadzonym rodzicom. Zaprezentowaliśmy również wiersze i piosenki. Rodzicom naszym wręczyliśmy upominki "Drzewka szczęścia".

         dzien mamy i taty 003.jpg                      dzien mamy i taty 006.jpg

         dzien mamy i taty 030.jpg                     dzien mamy i taty 031.jpg  

         dzien mamy i taty 037.jpg                 dzien mamy i taty 042.jpg

           dzien mamy i taty 044.jpg                dzien mamy i taty 050.jpg

           dzien mamy i taty 053.jpg                  dzien mamy i taty 075.jpg

                                                  dzien mamy i taty 099.jpg

Wszystkim naszym Mamom i Tatusiom życzymy sto lat!!!

UDZIAŁ DZIECI W PIKNIKU ZORGANIZOWANYM PRZEZ PARAFIĘ CHRYSTUSA KRÓLA

              MAJOWKA 016.jpg                MAJOWKA 001.jpg

              MAJOWKA 014.jpg                 MAJOWKA 018.jpg

MAJOWKA 021.jpg

Dziękujemy bardzo rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

MOJE ZDROWIE -  WAŻNA SPRAWA

Pod takim tytułem 3 czerwca w Przedszkolu nr4 odbył się międzyprzedszkolny konkurs zdrowotny. W konkursie brało udział siedem przedszkoli. Nasze Przedszkole reprezentowali: Natalia, Miron,Marcin i Arek - przedstawiciele naszej grupy. Spisali się na medal. Nasza reprezentacja zdobyła I miejsce.Gratulujemy!!!!

       konkurs zdrowotny 017.jpg               konkurs zdrowotny 024.jpg

        konkurs zdrowotny 025.jpg               konkurs zdrowotny 028.jpg     

        konkurs_zdrowie_22.jpg                konkurs zdrowotny 026.jpg

        konkurs_zdrowie_28.jpg                 konkurs zdrowotny 035.jpg

WYCIECZKA AUTOKAROWA DO BAŁTOWA

       4 czerwca byliśmy na wycieczce autokarowej z młodszymi kolegami z grupy Muchomorków w Bałtowie. Zwiedziliśmy Jura Park - krainę dinozaurów z przewodnikiem, który pięknie nam opowiedział o dinozaurach żyjących przed milionami lat. Najwięcej emocji wzbudził w nas model roślinożercy jurajskiego - sejsmozaura. W muzeum zobaczyliśmy piękne minerały i skamieniałości. Amerykańskim schoolobusem podziwialiśmy bałtowski zwierzyniec, gdzie przeżyliśmy fantastyczną dziką przygodę.

             baltow - sowki2.jpg         baltow - sowki3.jpg

                         baltow - sowki.jpg      baltow - sowki4.jpg

   Zapraszamy do galerii.

ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE KOCHANE

19 czerwca uroczystym występem Sówki Mądre Główki pożegnały przedszkole. Dzieci zatańczyły pięknego poloneza, którym rozpoczęły uroczystość. Potem były pamiątkowe zdjęcia i upominki. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w uroczystości, miłych słowach, pomoc w organizacji. Szczególnie gorąco dziękujemy rodzicom, którzy pomagali naszej placówce w realizacji różnych przedsięwzięć. Życzymy wszystkim dzieciom wspaniałych wakacyjnych przygód oraz niezapomnianych wspomnień z naszego przedszkola.

      zakonczenie2.jpg                          zakonczenie1.jpg

         zakonczenie3.jpg          zakonczenie4.jpg  

                             zakonczenie5.jpg zakonczenie6.jpg