Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

Muchomorki 

muchomorki 2008.jpg

5 - LATKI - WIĘC PRAWIE WETERANI!

nauczycielki grupy: pani Lucyna, pani Dorotka, woźna pani Marysia

"Ufność, czułość, empatia, poczucie humoru

to tylko nieliczne z naszych walorów.

Kto chce zaznać radość, ceni narstrój błogi,

niech wnet zawita w trzeciej grupy progi."

 

PASOWANIE

27 bardzo młodych ludzi zostało pasowanych na Muchomorka. Wielkim przeżyciem dla dzieci i ich rodziców było pasowanie czarodziejskim ołówkiem przez Panią Dyrektor.Wszystkie muchomorki obiecały rodzicom i panią, że będą grzeczne, zawsze uśmiechnięte, że będą zjadały całe śniadanie i pilnie się uczyły, by nie zasmucić mamy i taty.

                                                        

      pasowanie muchomorkow2.jpg             pasowanie muchomorkow4.jpg 

               pasowanie muchomorkow5.jpg             pasowanie muchomorkow6.jpg

               pasowanie muchomorkow1.jpg             pasowanie muchomorkow3.jpg

 

Finał akcji "Podziel się sercem, podziel się złotówką"

17 listopada wystąpiliśmy po raz pierwszy na scenie TDK-u w finale akcji organizowanej przez Placówkę Opiekuńczo - Wychowawczą w Tarnobrzegu. Wystąpiliśmy z programem artystycznym "Jesienne rytmy".

           final1.jpg            final2.jpg

 

           final3.jpg          final4.jpg  

           Bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy wsparli rzeczowo wychowanków z Placówki.

 

Jasełka 

 

18 grudnia Muchomorki zaprezentowały swoim rodzicom przygotowane Jasełka. Na specjalnie udekorowanej na ten dzień sali zgromadzili się wszyscy rodzice, a także pani dyrektor. Na przygotowanej scenie przedstawiającej szopkę betlejemską pojawiali się kolejno: Aniołowie, Maryja i Józef, Pasterze, a także Trzej Królowie i dzieci śpieszące z  darami do leżącego w źłóbku dzieciąteczka.

          DSC01837.jpg               DSC01839.jpg

          DSC01840.jpg               DSC01843.jpg

          DSC01841.jpg              DSC01844.jpg   

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA  

  23 stycznia gościliśmy w przedszkolu  naszych ukochanych Dziadków przed którymi mogliśmy się pochwalić przygotowanymi Jasełkami. Nie zapomnieliśmy również o życzeniach i upominkach. Był to dzień wielkich wzruszeń i radości. Na koniec zaprosiliśmy naszych gości na wspólny słodki poczęstunek.

              

       uroczystosci 140.jpg                         uroczystosci 141.jpg

 

        uroczystosci 143.jpg                       uroczystosci 144.jpg 

 

NA BASENIE

           basen2009.jpg                       basen4 2009.jpg

             basen 3 2009.jpg                  basen 2 2009.jpg   

 

 WYCIECZKA DO BANKU  

 W dniu 13 marca dzieci uczestniczyły w wycieczce do Kredyt Bank S.A w Tarnobrzegu. Spotkały się z dyrektorem, który oprowadził je po banku i zapoznał ze swoim miejscem pracy oraz paniami pracującymi w dziale obsługi klienta. Najwięcej emocji wzbudziło urządzenie do liczenia banknotów.

           bank1.jpg          bank2.jpg           bank3.jpg 

                      bank4.jpg                 bank5.jpg

Dzieci  zadowolone wróciły do przedszkola z kolorowymi balonami.

Dziękujemy wszystkim pracownikom Kredyt Banku  za miłe przyjęcie nas.

BAJKA "ŚPIĄCA KRÓLEWNA"

W dniu 26 marca przedstawiliśmy w Przedszkolu bajkę pt. "Śpiąca królewna".

            bajka 2.jpg               bajka1.jpg

             bajka 3.jpg              bajka 4.jpg

              bajka 5.jpg             bajka6.jpg

W STRAŻY POŻARNEJ

W maju poszliśmy na wycieczkę do jednostki Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Poznaliśmy pełny ekwipunek i wyposażenie strażaka idącego do akcji gaszenia pożaru. Najbardziej podobały się nam wozy strażackie. Każdy z nas mógł wejść, zobaczyć wyposażenie i nawet przymierzyć hełm strażacki.

           straz 4.jpg            straz3.jpg

           straz 1.jpg               straz 2.jpg

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

14 maja w naszej sali odbyły się zajęcia otwarte, podczas których rodzice mieli możliwosć obserwacji umiejętności dzieci, współdziałania z nauczycielem i innymi dziećmi podczas wykonywania określonych zadań. Jesteśmy z siebie dumni.

          zajecia otwarte dla rodzicow 035.jpg                  zajecia otwarte dla rodzicow 044.jpg

         zajecia otwarte dla rodzicow 046.jpg                   zajecia otwarte dla rodzicow 049.jpg

MALI ARTYSCI -WIELKA SCENA

W dniu 27 maja reprezentowaliśmy nasze Przedszkole w przeglądzie twórczości dziecięcej w Środowiskowym Domu Kultury. Przedstawiliśmy bajkę pt."Śpiąca królewna". Nasz występ zadedykowaliśmy naszym kochanym mamom i tatom z okazji ich święta. Było pięknie i wzruszająco.

             P1100389.jpg               P1100397.jpg

            P1100396.jpg                P1100393.jpg

            P1100403.jpg               P1100414.jpg

            P1100415.jpg               P1100416.jpg

Dziękujemy rodzicom za przepiękne stroje.

WYCIECZKA DO BAŁTOWA

   W dniu 4 czerwca byliśmy na wycieczce autokarowej w Bałtowie ze starszymi kolegami z grupy Sówek. Zwiedziliśmy Jura Park - krainę dinozaurów. W muzeum podziwialiśmy piękne skamieniałości i minerały. Schoolobusem zwiedziliśmy bałtowski zwierzyniec. Z bliska zobaczyliśmy jelenie, wielbłądy, piękne wdzięku daniele, muflony oraz kozice alpejskie i górskie.

                 Baltow - muchomorki.jpg           Baltow - muchomorki2.jpg

                   baltow - muchomorki 4.jpg         baltow - muchomorki3.jpg