Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

Krasnale

To my 4-latki!

grupowe krasnalki 2008.jpg 

W przedszkolu czas upływa nam na wspólnej, radosnej zabawie.

          krasnalki 1-2008.jpg     krasnalki 2-2008.jpg

             krasnalki 3-2008.jpg       krasnalki 4-2008.jpg

W naszej sali rozwijamy naszą wyobraźnię i zdolności.

 

                       robimy szaszlyki 1.jpg        robimy szaszlyki 2.jpg

robimy szaszlyki 3.jpg

Robiliśmy pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Proszę spojrzeć!

 

PASOWANIE 

 

22 października 2008r. to dzień, na który dzieci czekały z niecierpliwością, ponieważ tego dnia zostały Krasnalkami. Jednak zanim to nastapiło 4-latki musiały wykazać się wiedzą oraz umiejętnościami w konkurencjach przygotowanych przez panie.

          pasowanie krasnali 1-2008.jpg     pasowanie krasnali 2-2008.jpg

                                                pasowanie krasnali 3-2008.jpg

Była konkurencja językowa podczas której dzieci recytowały wiersze, próba śpiewu i gry w orkiestrze klockowej, próba mądrości  czyli odgadywanie zagadek, a także próba zachowania Krasnala podczas której dzieci wykazały się znajomością kodeksu Krasnalka oraz znajomością czarodziejskich wyrazów - proszę, dziękuję i przepraszam. Wszystkie zadania zostały zaliczone przez rodziców wielkimi brawami. Dzieci udowodniły swoim rodzicom, paniom, a przede wszystkim sobie, że zasługują na miano "Krasnala". Wszyscy zgodnie złożyli  przyżeczenie, a następnie pani dyrektor "czarodziejskim ołowkiem" dokonała aktu pasowania.

                         pasowanie krasnali 4-2008.jpg           pasowanie krasnali 5-2008.jpg

 Później był poczęstunek i wspaniała zabawa.

                                                    pasowanie krasnali 6-2008.jpg   

                                pasowanie krasnali 7-2008.jpg      pasowanie krasnali 8-2008.jpg

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w uroczystość.

WYCIECZKA DO APTEKI

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej "My się choroby nie boimy..." 4-latki odwiedziły aptekę. Dzieci zobaczyły aptekę jaką znały - regały z lekami, ale również poznały ją od zaplecza. Okazało się, że od środka jest ona bardzo ciekawa i kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy.

                   wycieczka do apteki 1-2008.jpg       wycieczka do apteki 2-2008.jpg

                   wycieczka do apteki 3-2008.jpg              wycieczka do apteki 4-2008.jpg

Dziękujemy miłym paniom farmaceutkom za przyjęcie nas mimo dużego nawału pracy.

Dzień wróżb i magii

28 listopada był to dzień wyjątkowy i tajemniczy. Dzieci poznały popularne wróżby andrzejkowe, z pomocą nauczycielki brały w nich udział. Odwiedziła nas tajemnicza wróżka, która przeczytała bajkę pt. "Franklin i pokaz magii" i ....zniknęła. Może kiedyś nas jeszcze odwiedzi....

                 czytajaca wrozka 1.jpg    czytajaca wrozka 2.jpg

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Krasnalki z niecierpliwością czekały na starszego pana w czerwonym płaszczu. Wreszcie przyszedł i przyniósł oczywiście prezenty, które dzieci otrzymały w zamian za zaśpiewane piosenki. W tym roku dzieci wykazały się dużą odwagą, usiadły na kolanach Mikołaja aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie - "Ten Mikołaj to bardzo sympatyczny staruszek" - stwierdziły i zaprosiły go za rok.

        mikolaj 1-2008 Krasnale.jpg     mikolaj 2- 2008 Krasnale.jpg

  Prezenty bardzo podobały się dzieciom.  

Bal Karnawałowy

9 stycznia Krasnalki bawiły się na swoim drugim balu. Od rana towarzyszyły mu wielkie emocje - podziwianiu strojów nie było końca! Były wróżki, księżniczki, pani mikołajowa, kowboj, pirat, tygrysek, strażak, indianin, żółw, batman, spajdermen, rycerz i inne postacie bajkowe.

                     krasnale bal 1 - 2009.jpg                krasnale bal 2 - 2009.jpg

Wszyscy wyglądali wyjątkowo i pięknie. Dziękujemy rodzicom za piękne stroje. 

Więcej można zobaczyć w folderze - Uroczystości - zapraszamy 

 

POWITANIE WIOSNY !!!

Rozśpiewaną częścią artystyczną Krasnale - przywitały Wiosnę. Wesołe piosenki i wiersze o pierwszych wiosennych kwiatach i budzącej się do życia przyrodzie przypadły do gustu całej "małej" publiczności i  rodzicom. Choć z lekkim opóźnieniem mamy nadzieję, że Pani Wiosna zachęcona naszym występem wreszcie zdecyduje się rozkwitnąć.

       wiosna 1.jpg                             wiosna2.jpg

 

DZIEŃ MAMY I TATY

        dzien mamy u krasnali 012.jpg                    dzien mamy u krasnali 015.jpg

        dzien mamy u krasnali 016.jpg                    dzien mamy u krasnali 017.jpg

        dzien mamy u krasnali 019.jpg                   dzien mamy u krasnali 026.jpg

        dzien mamy u krasnali 029.jpg                    dzien mamy u krasnali 030.jpg

 

Wycieczka do stadniny koni w Mokrzyszowie

 

Z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca  2008r. "Krasnalki" wraz z młodszymi kolegami były na wycieczce autokarowej....za miastem. Wyprawie tej towarzyszyły wielkie emocje - były zabawy na świeżym powietrzu, spacer do lasu, przejażdżka bryczką, podziwianie koni oraz piknik.

wycieczka 2009 - 2.jpg

 

wycieczka 2009 - 7.jpg

 

wycieczka 2009 - 8.jpg