Leśne Duszki

Witamy!

Oto my najstarsze przedszkolaki z grupy ,,0” ,,Leśne Duszki”.

lesne duszki.jpg

Jesteśmy bardzo żywe, rozmowne i wesołe. Znamy już przedszkole i szybko przystosowaliśmy się do nowych warunków w grupie. Do grupy naszej uczęszcza trzynaścioro dzieci. Bardzo lubimy się bawić, mamy głowy pełne pomysłów. W przedszkolu będziemy się uczyć, poznamy literki, bo chcemy samodzielnie czytać książki, bajki. Jest w nich przecież mnóstwo interesujących wiadomości o świecie. Dodatkowo będziemy się uczyć języka angielskiego, żeby w przyszłości porozumiewać się z całym światem.

Uczymy się bawiąc.

W grupie ,,Leśnych Duszków” pracujemy metodami aktywizującymi, które stwarzają możliwość rozwoju w atmosferze akceptacji i zaufania. Tę metodykę wykorzystujemy podczas zajęć, zabaw integracyjnych z dziećmi. Praca dydaktyczno wychowawcza w grupie oparta będzie na programie ABC XXI wieku oraz na realizacji zadań związanych z rocznym programem rozwoju przedszkola. Dzieci będą korzystać z czterech części podręcznika ABC- sześciolatka oraz z zeszytów ćwiczeń.
,,Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki”. Glenn Doman

Po trzech miesiącach uczęszczania do przedszkola tj. 23 listopada "zerówkowicze" zostały uroczyście pasowane na "Leśnego Duszka".

PB230072.jpg           PB230073.jpg

Było to pierwsze ważne wydarzenie w życiu ich grupy oraz pierszy występ przed rodzicami dlatego towarzyszyły mu wielkie emocje. Były wiersze, piosenki oraz tańce do muzyki klasycznej.

PB230002.jpg           PB230021.jpg

PB230034.jpg           PB230040.jpg

Ponadto każdy starszak złożył ślubowanie: "Będę witał i żegnał przedszkole z uśmiechem; będę używał kulturalnych słów; będę zjadał przedszkolne śniadania; będę bawił się chętnie ze wszystkimi dziećmi; będę dbał o porządek w mojej sali; będę pomagał kolegom; będę słuchał poleceń nauczycieli."

PB230071.jpg

Była również wspólna zabawa z rodzicami.

PB230096.jpg           PB230097.jpg

Uroczystość zakończyła się wręczeniem niespodzianek oraz poczęstunkiem dla dzieci.

PB230087.jpg

Dziękujemy za wspaniałą zabawę i wszelką pomoc w jej zorganizowaniu.

Jasełka

Już od początku grudnia dzieci przygotowywały się do jasełek ucząc się tekstów i kolęd. 21 grudnia zaprosiliśmy rodziców do obejrzenia inscenizacji jasełkowej i wspólnego kolędowania.

jaselka - lesne duszki 1.jpg         jaselka - lesne duszki 2.jpg

jaselka - lesne duszki 3.jpg         jaselka - lesne duszki 4.jpg

Emocje i wzruszenie były widoczne na twarzach wszystkich dzieci i rodziców.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w nauce ról dzieci i piękne stroje.

Święto Babci i Dziadka w naszej grupie

31 stycznia 2008 roku gościliśmy w przedszkolu szczególnych gości - nasze kochane babcie i dziadków. Specjalnie dla nich zaprezentowaliśmy program artystyczny: Bożonarodzeniowe jasełka oraz wiersze i piosenki. Składając życzenia dzieci wręczyły swoim dziadkom przygotowane niespodzianki- upominki. Po występie dzieci zaprosiły gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

dzien babci - lesne duszki 3.jpg         dzien babci - lesne duszki 2.jpg

Szkoła bliżej nas

Pod taką nazwą odbyła się pierwsza wizyta dzieci w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu podczas ,,Dni otwartych drzwi”. W dniu 15 lutego 2008 roku dzieci z grupy ,,0” poznały budynek szkolny, bibliotekę, stołówkę oraz salę komputerową. Oglądały teatrzyk kukiełkowy ,,O poznańskich koziołkach” w wykonaniu uczniów. Uczestniczyły w szkolnych lekcjach. Wizyta w szkole bardzo się dzieciom podobała i teraz z mniejszym lękiem myślą o pierwszej klasie.