Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

Sówki Mądre Główki 

Witamy!

To my Sówki Mądre główki, czyli 6-latki. Jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu i rozpiera nas z tego powodu duma. Wiadomo, że starszak to "Ktoś". Niestety, mamy dużo obowiązków: nauka czytania, pisania, liczenia. Nie martwimy się tym - jest tez dużo czasu na zabawę z super koleżankami i kolegami. Prawdziwi z nas geniusze -  możemy ze spokojem myśleć o naszej przyszłości.

 

zdjecie grupowe Sowek.jpg

 

Jesteśmy grupą 27 wesołych i pomysłowych 6-cio latków, które do tego przedszkola chodzą już 4 lata i czują się w nim jak we własnym domu, prawie jak „ryby w wodzie”.

Jako najstarsi przedszkolacy wiemy jak powinniśmy się zachowywać. Wszyscy znamy kodeks zachowania w naszej grupie, z którego wszystkie umowy staramy się przestrzegać w czasie codziennych zajęć i zabaw:

  • Pomagamy sobie wzajemnie
  • Nie krzyczymy
  • Zawsze mamy dobre humory
  • Mówimy sobie miłe słowa
  • Nie przeszkadzamy sobie w zabawie
  • Akceptujemy siebie i innych
  • Sprzątamy miejsca po skończonej zabawie
  • Dbamy aby wszyscy w naszej grupie czuli się miło i bezpiecznie

Sala, w której przebywamy jest przestronna i kolorowa- sami wykonujemy i ozdabiamy ją własnymi pracami. W naszej sali możemy zaspokoić wszystkie nasze potrzeby. Są tutaj różne kąciki zaopatrzone w różne materiały, zabawki i gry.

W czasie zajęć słuchamy bajek, opowiadań, uczymy się wierszy i piosenek, które później wykorzystujemy przy organizowaniu różnych uroczystości i spotkań.

Musimy również poznać tajniki czytania, pisania oraz liczenia, ale to nie stwarza nam większych problemów bo bardzo lubimy te zajęcia.

Najbardziej lubimy jednak zajęcia ruchowe, przy muzyce, ćwiczenia gimnastyczne, tańce i zabawy na świeżym powietrzu w naszym ogrodzie. Oprócz tych „obowiązkowych” zajęć możemy jeszcze uczestniczyć w nauce j. angielskiego, w rytmice oraz w gimnastyce korekcyjnej.

 

Pasowanie

23 listopada 2007r nastąpił długo oczekiwany moment pasowania 6 - latków na "Sówki Mądre Główki". W tym dniu dzieci dla swoich rodziców i bliskich, którzy przybyli na tę uroczystość przedstawiły program artystyczny, w którym znalazły się: wiersze, piosenki oraz tańce.

              IMG_9812.jpg           DSCF6386.jpg         

IMG_9789.jpg 

Po programie w obecności wszystkich zebranych gości dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, po którym każde dziecko zostało pasowane przez panią dyrektor "zaczarowanym ołówkiem". Na pamiątkę tej chwili każdy wychowanek otrzymał "Akt pasowania" oraz pluszową maskotkę.

                 IMG_9810.jpg            IMG_9813.jpg

DSCF6398.jpg 

 Po oficjalnej części programu przyszedł czas na wspólną zabawę z rodzicami. Wszyscy chętnie bawili się w "Kalambury", które wniosły wiele radości i śmiechu. Na koniec "Sówki" mogły odpocząć przy suto zastawionym stole przygotowanym przez rodziców - za te wszystkie smakołyki 6 - latki składają wielkie podziękowania.

DSCF6410.jpg

                              Mikołaj już był !

6 grudnia jak co roku odwiedził nas Św. Mikołaj razem ze swoimi pomocnikami. Bardzo długo czekaliśmy na tego gościa, z którym bawiliśmy się w różne ciekawe zabawy. W zamian za wspólną zabawę i piękne prezenty my też ofiarowaliśmy Mikołajowi długi szal, który sami dla Niego ozdobiliśmy różnymi wzorami. Pamiętaliśmy również o wierszach i piosenkach. Dziękujemy Ci Św. Mikołaju. Już czekamy na następny rok.

                                             mikolaj u starszakow.jpg

                                                            „Wieczornica Bożonarodzeniowa”    

W dn. 19.12.2007r. dzieci zaprosiły swoich rodziców na spotkanie, na którym przedstawiły program słowno- muzyczny przybliżający zwyczaje Bożego Narodzenia. Wprowadził on wszystkich w radosny nastrój oczekiwania. Było wspólne śpiewanie kolęd i życzenia świąteczne. „Sówki” wręczyły drobne upominki swoim rodzicom w postaci „Aniołka”, które przygotowały z niewielką pomocą nauczycielek.

                                                                   wigilia2007.jpg

                                                                            Bal nad bale…

Już 7 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal przebierańców, w czasie którego świetnie się bawiliśmy. Mogliśmy tańczyć przy muzyce dyskotekowej. Konkursy z nagrodami i pokaz mody karnawałowej wypełnił nam miło czas i dzień ten bardzo szybko minął. Szkoda! Następnego balu nie będziemy obchodzić w przedszkolu, tylko w szkole.

                                  bal 2 2008.jpg                   bal2008.jpg

                                                                         Koncert w TDK-u

Tuż przed feriami tj.12 01 2008r. jak co roku odbył się koncert charytatywny pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są”. My jako najstarsza grupa reprezentowaliśmy nasze przedszkole w programie „Wesołe pląsy”, zatańczyliśmy trzy tańce, za które otrzymaliśmy gromkie brawa.

                        Wszystkie dzieci nasze sa1 2008.jpg             Wszystkie dzieci nasze sa2 2008.jpg

            Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych strojów.

       „Święto Dziadków”

Trochę późno w tym roku, bo po feriach świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Na tę uroczystość przygotowaliśmy program artystyczny, którym mogliśmy się pochwalić przed zaproszonymi gośćmi. Nie zapomnieliśmy również o życzeniach i upominkach. Po oficjalnej części programu wspólnie z kochanymi Dziadkami zasiedliśmy do poczęstunku, który przygotowali nasi rodzice. Bardzo im za to dziękujemy. Dzień ten zapamiętamy na długo,przyniósł nam wiele serdeczności i wzruszeń. Dziękujemy Wam Kochani Dziadkowie!!!                                                     

                                                                    Odwiedziny w szkole!

W dniu 13.02.2008r. po raz pierwszy poszliśmy w odwiedziny do dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu na zaproszenie z okazji „Dni otwartych drzwi” Mogliśmy zobaczyć jak tam dzieci się uczą i co można jeszcze innego robić w szkole. Braliśmy udział w lekcjach, na których pochwaliliśmy się swoimi umiejętnościami w czytaniu i znajomością słów z języka angielskiego. Panie pokazały nam niektóre szkolne pomieszczenia takie jak: klaso - pracownię biologiczną, informatyczną, stołówkę szkolną, świetlicę, na której dzieci spędzają czas po lekcjach, czekając na swoich rodziców. Oglądaliśmy również przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu starszych kolegów. Z odwiedzin tych przynieśliśmy także prezenty, przygotowane przez dzieci z pierwszej klasy.

            Teraz już nie boimy się szkoły, ale z niecierpliwością na nią czekamy!

                                                       NA BASENIE

       basen 1.jpg  basen 2.jpg  basen 3.jpg

 

Wycieczka do Straży Pożarnej w Tarnobrzegu

                     wycieczka do srazy 4.jpg          wycieczka do strazy 1.jpg  

                     wycieczka do strazy 2.jpg          wycieczka do strazy 3 jpg.jpg

                                            wycieczka do strazy 5.jpg