Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

Muchomorki

Witamy!

To my – „Muchomorki” Mamy po 5 lat. Jest nas w grupie 26 - dużo, ale co zrobić?. Zaczynamy 3 rok naszej wspólnej zabawy i pracy. Jesteśmy bardzo żywe, energiczne, ciekawe wszystkiego co nas otacza. Po wakacjach oczekiwała na nas wspaniała niespodzianka – nowa sala. Na pewno w takiej sali będzie nam bardzo miło bawić się i uczyć. Będziemy już pracować z książkami ABC 5 latka, bo przecież jesteśmy już starszymi średniakami.

W dalszym ciągu będziemy chodzić i jeździć na wycieczki. To nasza ulubiona forma poznawania rzeczywistości i rozumienia świata. Bardzo lubimy bawić się klockami lego, samochodami i różnymi kosmicznymi pojazdami. Lubimy też zabawy w kąciku lalek, szczególnie dziewczynki, choć i niektórzy chłopcy chętnie bawią się odgrywając rolę tatusiów. Analiza i synteza wyrazów to dla nas nic trudnego. Serdecznie witamy w naszej grupie nowe koleżanki i kolegów oraz ich rodziców. W tym roku czeka nas wiele atrakcji, miłych uroczystości i niespodzianek. Nasze życie grupowe będziemy opisywać na stronie internetowej.

Dzień z życia Muchomorków

Dzień w naszej grupie rozpoczynamy o godzinie 6-ej. Podczas schodzenia bawimy się w wybranych kącikach, rysujemy, układamy puzzle i układanki, budujemy z klocków. Po śniadaniu uczestniczymy w zajęciach dydaktycznych, podczas których słuchamy bajek, opowiadań, uczymy się wierszy i piosenek, malujemy, lepimy z plasteliny i dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym nas świecie. Bierzemy też udział w zabawach dydaktycznych oraz ruchowych. Codziennie, o ile tylko pozwala na to pogoda, wychodzimy na świeże powietrze. Po obiedzie słuchamy bajek oraz spokojnej, relaksującej muzyki. Kiedy już zjemy podwieczorek bawimy się w sali z paniami i kolegami. W sali mamy wiele kącików zainteresowań takich jak: kącik lalek, gier i układanek, książek, przyrodniczy, plastyczny, konstrukcyjny i z samochodami, możemy też bawić się w domku. Dzieci z naszej grupy uczestniczą w zajęciach dodatkowych: rytmice , zajęciach logopedycznych ,gimnastyce korekcyjnej, uczą się języka angielskiego i nauki pływania. Raz w tygodniu uczymy się także obsługi komputera, który mamy dzięki naszym rodzicom.

15 października z okazji Dnia Nauczyciela zaprosiliśmy wszystkich pracowników przedszkola na spotkanie niespodziankę. Były wiersze, piosenki, tańce, oraz kwiaty i usciski. Wyglądało, że nasz program podobał się wszystkim. Obecnie przygotowujemy się do koncertu " Podziel się sercem - podziel się złotówką" i uroczystości pasowania.

16 listopada reprezentowaliśmy nasze przedszkole w VI edycji akcji charytatywnej " Podziel się sercem - podziel się złotówką" na rzecz dzieci z placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Tarnobrzegu. Na tę okoliczność zatańczyliśmy "Jesienne tańce", które bardzo spodobały się zgromadzonym gościom. Nasz występ nagrodzony został gromkimi brawami.

  WDK7-pom.jpg

  WDK 1-pom.jpg

WDK8-pom.jpg

WDK13.JPG

Pasowanie

23 października odbyło się uroczyste pasowanie nadania nazwy grupie -  „Muchomorki”. Dzieci zaprezentowały program artystyczny: piosenki, wiersze, tańce. Do wspólnej zabawy zaprosiły również rodziców. 

            pasowanie9 2007 pom.jpg                 pasowanie20 2007 pom.jpg

Po występach artystycznych nastąpiło uroczyste przyrzeczenie.

Pani dyrektor dokonała aktu pasowania zapraszając do siebie dzieci, dotykając czarodziejskim ołówkiem. Dzieci otrzymały dyplomy i lizaki.

            pasowanie41 2007pomn.jpg                 pasowanie34 2007 pomn.jpg

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

                      pasowanie49 2007pomn.jpg             pasowanie48 2007pomn.jpg 

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości. Bez państwa zaangażowania nasza impreza nie byłaby tak udana.

 

 

                                                                      JASEŁKA

21 grudnia zaprosiliśmy rodziców, aby obejrzeli nasze jasełkowe przedstawienie. Nie jesteśmy prawdziwymi aktorami i przygotowanie inscenizacji kosztowało nas sporo wysiłku. Dzięki temu przeżyciu odżywają nasze piękne tradycje i zwyczaje.

                       jaselka1pom.jpg             jaselka-koledowac malemu2 pom.jpg

                       jaselka-koledowac malemu1 pom.jpg             maryja i jozef w domu biedaczki pom.jpg

Grę aktorską na naszych jasełkach oprócz rodziców podziwiali również wszyscy pracownicy i dzieci z naszego przedszkola. Przeżywaliśmy bardzo nasze występy. Jednak wszystko poszło jak z płatka.

Cieszymy się, że daliśmy radość innym. Dostaliśmy wielkie brawa.

 Dziękujemy naszym rodzicom za piękne przygotowane stroje.

  Zajęcie otwarte dla rodziców "W eskimoskiej wiosce"

  19 lutego zaprosiliśmy naszych rodziców, by zaprezentować im wiele nowych umiejętności. Rodzice podziwiali jak dużo wiemy o życiu Eskimosów, jak głoskujemy, liczymy oraz jak samodzielnie pracujemy słuchając poleceń naszej pani.

  W stolicy mody - Paryżu

Poznaliśmy kolejne państwo Unii Europejskiej Francję. Dowiedzieliśmy się co ciekawego można tam zobaczyć, jakie są duże miasta, jakie potrawy są popularne we Francji. Pani dużo opowiadała o paryskim parku rozrywki "Euro - Disneyland". Super by było tam pojechać i pobawić się. Dużo dowiedzieliśmy się o Paryżu - stolicy mody. Wcieliliśmy się w rolę projektantów mody, przebieraliśmy się i oczywiscie prezentowaliśmy gotowe stroje na wybiegu. Przez chwilę poczuliśmy się prawdziwymi modelkami i modelami.

          pokaz mody1.jpg    

 pokaz mody2.jpg  pokaz mody3.jpg  pokaz mody4.jpg  pokaz mody5.jpg

 Zabawa była wspaniała!

  W wodzie czujemy się jak rekiny!

   basen 2.jpg  basen 3.jpg  basen 6.jpg

                              basen 4.jpg  basen 7.jpg

 

Wycieczka do Straży Pożarnej

Dnia 9.05.2008r. zwiedziliśmy wspólnie z dziećmi z grupy „Sówek” jednostkę Straży Pożarnej. Wycieczka zapowiadała się bardzo ciekawie, bo jeszcze nigdy nie widzieliśmy samochodu strażackiego z bliska, ani nie rozmawialiśmy ze strażakami. Przed wyjściem z przedszkola przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego zachowania się podczas wycieczki oraz to na co należy zwrócić uwagę będąc w straży pożarnej. Chcieliśmy zapoznać się z działalnością i sprzętem straży. Szczególną uwagę mieliśmy zwrócić na podstawowe czynności, narzędzia i charakterystyczny ubiór strażaków oraz zapoznać się z przydatnością pojazdów specjalnych czyli wozów strażackich.

                    straz pozarna 1.jpg      straz pozarna 2.jpg

Najpierw obejrzeliśmy budynek Straży Pożarnej z zewnątrz, zwróciliśmy uwagę na napis i numer telefonu, a potem weszliśmy do środka. Tu już na nas czekali strażacy. Przybliżyli oni nam pracę strażaków i opowiedzieli na czym ona dokładnie polega.

                                                    straz pozarna 5.jpg    

Dowiedzieliśmy się, że oprócz gaszenia pożarów strażacy wzywani są do wielu innych wypadków. Obejrzeliśmy samochody, jakimi do akcji wyjeżdżają strażacy i sprzęt jakim posługują się podczas wykonywania swojej pracy.

                   straz pozarna 3.jpg       straz pozarna 4.jpg

 Kto chciał, mógł przymierzyć hełm strażacki.

                                                   straz pozarna 6.jpg

Obejrzeliśmy również pokój dowodzenia. Na koniec podziękowaliśmy strażakom za przybliżenie nam ciężkiej pracy oraz wręczyliśmy przygotowane upominki.

                   straz pozarna 8.jpg     straz pozarna 7.jpg

Podczas Familiady dzieci przedstawiły bajkę pt. "Calineczka"

                  CALINECZKA 1.jpg          CALINECZKA 2.jpg

              CALINECZKA 3.jpg     CALINECZKA 4.jpg

              CALINECZKA 5.jpg     CALINECZKA 6.jpg

                 CALINECZKA 7.jpg            CALINECZKA 8.jpg