Krasnale

Witamy!

Mamy 4 lata. W naszej grupie jest nas 25. Poznaliśmy się już i bardzo lubimy razem się bawić. Budujemy z różnego rodzaju klocków: zamki, wieże, domy, tunele i garaże. Wznosząc budowle z kolorowych klocków utrwalamy nazwy kolorów W kąciku lalek najchętniej bawią się dziewczynki. Ubieramy, czeszemy nasze lalki i uczymy się nakrywać do stołu. Dbamy o to, aby w kąciku był zawsze porządek. Lubimy też oglądać piękne kolorowe ilustracje w książkach.

krasnale.jpg

Panie czytają nam codziennie nasze ulubione bajki. Zjadamy już samodzielnie posiłki. Wiemy, że przed posiłkiem trzeba umyć ręce, a podczas jedzenia zachować ciszę. Znamy już kilka zabaw np. "Stary niedźwiedź", "Balonik", "Owoce", i naszą grupową piosenkę „Krasnal”. Uczymy się wierszyków na pamięć, malujemy farbami, kolorujemy, rysujemy, lepimy z plasteliny.

PASOWANIE

Uroczystość pasowania na "Krasnale" dzieci bardzo przeżywały już od samego rana (23.11.2007). Wreszcie nastąpił moment kiedy przedstawiły swój program artystyczny. Były wiersze, piosenki, inscenizacja utworu "Kapelusz Muchomorka".

PICT3296.jpg                    PICT3301.jpg

PICT3291.jpg

Pani dyrektor "zaczarowanym ołówkiem" dokonała aktu pasowania po wcześniejszym złożeniu przyrzeczenia. By podkreślić uroczysty charakter tej chwili pasowanie odbywało się pod "złotą kopułą", a dzieci otrzymały słodki upominek.

PICT3308.jpg                  PICT3307.jpg

Po uroczystości pasowania był pyszny poczęstunek przygotowany przez kochane mamy. Dziękujemy im za to.

PICT3313.jpg

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z grupy "Krasnali" przedstawiły krótki program artystyczny. Spotkanie wywołało wiele wzruszeń i pozytywnych emocji. Były wiersze i piosenki, były również tańce. Trzeba było widzieć skupienie na twarzy tych "pociech", jak one to przeżywały!

DZIEN BABCI 1- KRASNALE.jpg         DZIEN BABCI 2- KRASNALE.jpg

DZIEN BABCI 3- KRASNALE.jpg         DZIEN BABCI 4- KRASNALE.jpg

JUŻ WIOSNA!

Na powitanie wiosny "Krasnale" przygotowały montaż słowno - muzyczny pt. " Witaj Wiosenko".

powitanie wiosny 1.jpg    powitanie wiosny 2.jpg    powitanie wiosny 3.jpg

Dzieci przywitały wiosnę nie tylko tańcem, inscenizacją, ale także założyły hodowlę roślinek w kąciku przyrody.

kacik przyrody 1.jpg    kacik przyrody 2.jpg    kacik przyrody 3.jpg

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

w bibliotece 1.jpg       w bibliotece 2.jpg

w bibliotece 3.jpg

DZIEŃ MAMY I TATY

W miesiacu czerwcu "Krasnalki" wystąpiły dla swoich rodziców z okazji ich swięta.

DZIEN MAMY I TATY 1.jpg         DZIEN MAMY I TATY 2.jpg

DZIEN MAMY I TATY 3.jpg         DZIEN MAMY I TATY 4.jpg

DZIEN MAMY I TATY 5.jpg         DZIEN MAMY I TATY 6.jpg

DZIEN MAY I TATY 7.jpg

Było pięknie i wzruszająco!!!!!