Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu

Krasnale

 

Witamy!

Mamy 4 lata. W naszej grupie jest nas 25. Poznaliśmy się już i bardzo lubimy razem się bawić. Budujemy z różnego rodzaju klocków: zamki, wieże, domy, tunele i garaże. Wznosząc budowle z kolorowych klocków utrwalamy nazwy kolorów W kąciku lalek najchętniej bawią się dziewczynki. Ubieramy, czeszemy nasze lalki i uczymy się nakrywać do stołu. Dbamy o to, aby w kąciku był zawsze porządek. Lubimy też oglądać piękne kolorowe ilustracje w książkach.

krasnale.jpg 

Panie czytają nam codziennie nasze ulubione bajki. Zjadamy już samodzielnie posiłki. Wiemy, że przed posiłkiem trzeba umyć ręce, a podczas jedzenia zachować ciszę. Znamy już kilka zabaw np. "Stary niedźwiedź", "Balonik", "Owoce", i naszą grupową piosenkę „Krasnal”. Uczymy się wierszyków na pamięć, malujemy farbami, kolorujemy, rysujemy, lepimy z plasteliny.

PASOWANIE

Uroczystość pasowania na "Krasnale" dzieci bardzo przeżywały już od samego rana (23.11.2007). Wreszcie nastąpił moment kiedy przedstawiły swój program artystyczny. Były wiersze, piosenki, inscenizacja utworu "Kapelusz Muchomorka". 

              PICT3296.jpg                    PICT3301.jpg

PICT3291.jpg 

Pani dyrektor "zaczarowanym ołówkiem" dokonała aktu pasowania po wcześniejszym złożeniu przyrzeczenia. By podkreślić uroczysty charakter tej chwili pasowanie odbywało się pod "złotą kopułą", a dzieci otrzymały słodki upominek.

            PICT3308.jpg                  PICT3307.jpg

Po uroczystości pasowania był pyszny poczęstunek przygotowany przez kochane mamy. Dziękujemy im za to.

PICT3313.jpg

 

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z grupy "Krasnali" przedstawiły krótki program artystyczny. Spotkanie wywołało wiele wzruszeń i pozytywnych emocji. Były wiersze i piosenki, były również tańce. Trzeba było widzieć skupienie na twarzy tych "pociech", jak one to przeżywały!

 

        DZIEN BABCI 1- KRASNALE.jpg         DZIEN BABCI 2- KRASNALE.jpg

 

        DZIEN BABCI 3- KRASNALE.jpg         DZIEN BABCI 4- KRASNALE.jpg

 

 

 Oczywiście nie odbyło się bez wręczenia własnoręcznie wykonanych koszyczków dla Babć i Dziadków. Ale to jeszcze nie koniec emocji. Wnusie zaprosiły swoich dziadków na kawę i herbatę, a także i smaczne ciasteczka. Miła i sympatyczna atmosfera - słowem uznanie  dla dzieci za występ , a podziękowanie gościom za przybycie!!!

 

 

                                                               JUŻ WIOSNA!

 

Na powitanie wiosny "Krasnale" przygotowały montaż słowno - muzyczny pt. " Witaj Wiosenko".

 

  powitanie wiosny 1.jpg    powitanie wiosny 2.jpg    powitanie wiosny 3.jpg

 

 Dzieci przywitały wiosnę nie tylko tańcem, inscenizacją, ale także założyły hodowlę roślinek w kąciku przyrody.

 

  kacik przyrody 1.jpg    kacik przyrody 2.jpg    kacik przyrody 3.jpg

    

 

 

 

                                                                  Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

 

          w bibliotece 1.jpg       w bibliotece 2.jpg

 

                                                   w bibliotece 3.jpg

 

                                                                       DZIEŃ MAMY I TATY

 

                      W miesiacu czerwcu "Krasnalki" wystąpiły dla swoich rodziców z okazji ich swięta.

  

                    DZIEN MAMY I TATY 1.jpg         DZIEN MAMY I TATY 2.jpg

 

                    DZIEN MAMY I TATY 3.jpg         DZIEN MAMY I TATY 4.jpg

 

                    DZIEN MAMY I TATY 5.jpg         DZIEN MAMY I TATY 6.jpg

 

                                                      DZIEN MAY I TATY 7.jpg

 

                                                          Było pięknie i wzruszająco!!!!!